Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van aki még ennyire ragaszkodi...

Van aki még ennyire ragaszkodik az otthonához?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni azokat, akik bármikor kiköltöznének külföldre. Én kifejezetten kellemetlenül érzem magam idegen városban, országban, távol az otthonomtól, nagyon nem komfortos nekem, mintha egy tök idegen világba csöppennék bele(kis túlzással,de tényleg ezt érzem). Mintha nem találnám a helyemet. Emiatt kirándulni sem igazán szeretek, kellemetlen érzést vált ki belőlem. Tudom hogy Magyarország nem egy álom hely és máshol sokkal jobb a megélhetés, de maga az érzés ami bennem van egy új helyen.. Kifejezetten negatív. Van aki hasonlóan érez?

2022. dec. 18. 16:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Maga a gondolat hogy mások a világ másik oldalán teljesen máshogy élnek és más a ,,saját kis világuk'', kellemetlen érzést vált ki belőlem.
2022. dec. 18. 16:10
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg országon belül sem mozdulnál? Ha a megélhetésed múlna rajta, akkor is maradnál mondjuk Békésben és véletlenül sem költöznél a fővárosba vagy a Dunántúlra? (csak példákat írtam)
2022. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én is ragaszkodom a szülőhelyemhez. Több lakás cserén vagyok túl, de mindig itt a kerületben maradtam. Budapest.
2022. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De igen, ha muszáj lenne természetesen megtenném, csak nagyon nehéz lenne számomra megszokni szerintem.
2022. dec. 18. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én simán kiköltöztem külföldre. Viszont, a szüleimet semmi pénzért nem tudnád rávenni hasonlóra. Nem csak a nyelvtudás hiánya miatt, hanem mert ott a ház, amit ők maguk, a két kezükkel építettek fel, évek, évtizedek munkája van benne. Elköltözni országon belül sem tudnának, mert alig kapnának valamit a házért, nem túl frekventált helyen van. De ha tehetnék, se mennének. Nekem nem volt Magyarországon saját házam, pláne nem olyan amit magam építettem, így nem volt nehéz döntés eljönni onnan. De ha valakit minden odaköt, megértem hogy nehezen mozdul.
2022. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért nem költöztem még külföldre, mert nagyon szeretem az otthonom. Egy gyönyörű, különleges, sokszínű város, és büszke vagyok rá.

Viszont én mindig szívesen kirándulok, pár napokra elutazok egy külföldi városba, és számomra pont, hogy izgalmas az, hogy ott más minden, meg egy idegen világba csöppentem, kapom a kis kultúrsokkokat, és a helyiekkel szívesen beszélek, szórakoztat, hogy mennyire más az ő világlátásuk, meg az enyém, és több pontban meg mégis mennyire hasonló. De aztán ugyanolyan jó érzés hazatérni az otthonomba, ahol minden épületet és utcát ismerek már. Ja, és én a városhoz ragaszkodom, városon belül albérletről albérletre költözök (saját házam nincs), nem is itt nőttem fel, de itt érzem magam egyelőre a legjobban.

2022. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl utáltam otthon élni.


Egy kisvárosban nőttem fel, ahol semmi - szó szerint semmi - nem volt. Ja, de, egy nagyáruház, aztán ennyi.


Éltem Bp-n, átmenetileg megfelelt, a munkahely szpontjából, de a bűz, kosz, csövesek, C-sek miatt 4 év után azt mondtam, ezt nem.


Eljöttem külföldre, a helyi dialektust nem beszélem, de angollal és némettel megvagyok.

HO-ban dolgozom, szóval nem is kell kimozdulni, ha nem szeretnék - de sokkal szívesebben kirándulok, mint otthon, ahol napi 3 busz volt a lehetőség hogy hazaérjek.

2022. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utsó megértelek, én feluban nőttem fel (Magyarországon), ha anyámék nem élnének ott, soha többé a büdös életben nem lennék hajlandó nem Ferihegyen keresztül elhagyni Budapestet.
2022. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ismerős ez az érzés.

Én bő 10 éve költöztem fel Keszthelyről Győrbe

(jobb munkalehetőségek miatt)

Minden évben nyáron lemegyek Keszthelyre a balatonhoz nyaralni.

Már mikor, meglátom a Keszthely táblát,olyat dobban a szívem.:)


Úgy alapvetően a zalai dombok a táj is úgy hiányzik.

Dehát sajnos pénzből élünk.

2022. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!