Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mikor és miért szűntek meg az...

Mikor és miért szűntek meg az átjáróházak Budapesten? Segített ez valamit a gyalogos közlekedésen? Volt bármi haszna ezeknek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Az átjáróház funkcióját teljesen felesleges tárgyalni, mert benne van a nevében. A megszüntetésük mögött pedig a bűnözés visszaszorítása állhat, - mert a kapuk lezárása valamilyen szinten gátat szab a lakásfeltöréseknek és a menekülési útvonalak lehetőségének szűkítése sem egy utolsó szempont.

A Budapest belvárosában a Szent István Bazilika és Majakovszkij (nem érdekel, hogy most mi a fantázianeve) utca tele van átjáróházakkal. Konkrét példa erre a 33. szám... Volt nem egy, amelyik három-négy udvart is összekötött. Van Budapest VI. kerületében is jó pár, de bár milyen meglepő, Budán is tele van (volt) vele a Vár vagy a Budakeszi út.

Közbiztonságilag eléggé komoly kockázati tényezőt jelentenek, jelentettek ezek az összekötött udvarok, ezért nagyon sokat lezártak vagy technikai őrzésvédelemmel ruháztak fel.

2022. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor miért alakították ki ha ilyen problémás volt?

És segített valamit a gyalogosoknak ?

2022. dec. 19. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Azt reméltem, hogy nem kell eljutnom a szájbarágós válaszig, de a jelek szerint nem úszom meg!

Nem voltak elterjedtek még széles körben a gépjárművek, használatuk nem volt mindennapos és a legtöbb ember helyváltoztatási szokása az volt, hogy gyalog ment A-ból a B-be. Amikor naponta le kell gyalogolnod n kilométert csak azért, hogy létezhess - vagy a családnak minden meg legyen, amire szüksége van, - akkor értékelődött fel annak lehetősége, hogy nem kellett feleslegesen gyalogolnia az embernek. -Sok embernek a korabeli közlekedési eszközök használatára sem volt pénze, - kénytelen volt gyalogolni.

A legjobban a Budai Várral lehet szemléltetni ezt!

Ha felgyalogolsz az alagúttól a Dísz térre a gépjárművek számára fenntartott utakon, az (mit tudom én, nagyjából) 40 perc!

Ha tudod, hogy melyik lépcsőt "támadd meg", akkor erőlködés nélkül, gyalog 15 perc! Nem szívatásból mondom, de ha még mindig kétségeid vannak, menj oda és próbáld ki! Én ezeken már túl vagyok, - unalmamban sok ilyen hülyeséget kipróbáltam, anno!

2022. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Hol szűntek meg...???


EGyetlen egyet tudok: a Ferenciek terén a Párizsi udvar.

Szálloda lett belőle, az átjáróházból lett gyakorlatilag a hotel lobby-ja.

2022. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Gozsdu-udvar is egy hatalmas átjáróház....
2022. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, Te mit nem értesz?
2022. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!