Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan várnám el a lakótársai...

Jogosan várnám el a lakótársaimtól, hogy zárják az ajtókat? (hosszu tortenet lent)

Figyelt kérdés

Egy lakásban bérelek egy szobát.

Egy fiatal testvérpár él bent, élik az életüket, én általában bent vagyok a szobában zárt ajtó mögött nem csinálok zajt, ritkán zavarom őket, a fürdőszoba is bent van a szobából nyílik, nekik külön fürdőjük van.


Ami zavarni szokott pl a TV, vagy ha a konyhában büdöset csinálnak akkor az általában az én szobámon szellőzik ki. Ez a két dolog, meg az, hogy néha éjjel zörögnek mint a k.rvaélet például nekiállt egyszer a srác csörömpölve mosogatni.


Na, az a kérdés. Hogy ugye mivel próbálom tiszteletben tartani az ő életterüket és nem korlátozni őket, vannak a lakásban ajtók. Van egy a kis elválasztó folyóson ahol a szobám van, van a konyhán is, van a nappalin is, meg az ő saját szobáikon is.


Mennyire lenne korrekt ha elvárnám, hogy igenis zárják be maguk mögött az ajtót. Ha TV-znek a nappaliban ne tárva nyitott ajtó mellett tegyék, hogy ne hallatsszon be hozzám.


Ha büdöset főznek a konyhában zárják be a konyhaajtót, hogy ne nálam huzatoljon ki a zsíros olajszag, ez pusztulat.


Ha a szobájukban zörögnek, gitározni gyakorolnak, tiktokot hallgatnak, bármit csinálnak zárják be maguk mögött az ajtót, hogy ne visszhangozzon az egész lakás.


Én hiába zárom az ajtómat, nem szigetel eléggé, hogy az egész térből ne jöjjön be zaj.



Kedvezményes áron kapom a szobát a költözés nem opció!!! ezt azért írom mert már ismerőseim javasolták a költözést mert jobbat nem tudtak mondani.


Szóval a kérdés, hogy ez az ajtózárás kérés, ez ilyen elnyomó dolog lenne? hogy uralkodok rajtuk meg feltételeket szabok? Vagy igenis elvárható alap dolog?


A konyhával kapcsolatban meg már intézkedek, hogy minél előbb kössék be az elszívót a szellőzőbe, 1 órás dolog, csak egy flexi cső kell hozzá, meg egy fali csatlakozó + két lyukat vágni a bútorra.


Ma is nekiállt a srác halat sütni már többször felhasznált olajban és olyan szag áll még mindig a szobámban mint egy lángossütő konyhájában. Az ágyam, a ruhám, a kabátom, a táskám, minden. Nem tudok mit csinálni, mert ez hetente 1x 2x előfordul és hiába szólok nem nagyon zárja be az ajtót.


ha azt mondom, hogy a k.rva anyád akkor nem fizetek, vagy elmegyek, akkor valószínűleg azt mondaná, hogy menjél és keresnek egy másik idiótát. Mert ilyen kedvezményes áron találnak.


Szóval nem tudom mit tegyek.

Egyébként a fürdőszoba az luxus szintű, bidém is van bár nem használom, olyan öblítős wc ami egyenletesen körben öblít, kád elhúzható üveg zuhanyfallal, esőztetős zuhany, vajszínű márványmintás burkolat, óriási tükör, borotválkozó tükör, jó minőségű króm csaptelepek. A szobámban kő van amit nagyon szeretek mert könnyű felmosni. Olyan mint egy szállodai szoba nagy franciaágy, két oldalt kis szekrények, éjjeli lámpa + nagylámpa az ágy melletti kapcsolókról is kapcsolható. 100mb-es sebességű internet. Iszonyat jó panorámás kilátás az ötödik emeletről, 10-15 évnél nem idősebb újépítésű épület. Jó a fűtés, meleg van, olyan, hogy légy, csótány, egér, hangya, ilyet a mesében sem látok itt. Modern liftes bejáró, gyönyörű márvánnyal kövezett bejárati terület.

10 percre a munkahelyemről.


Nagyon szeretek itt lakni. Egyedül az olajszag zavar, meg hogy néha zajonganak engem meg már nyomaszt, hogy bebújok a kényelmes szoba-fürdőszoba blokkomba mint valami kis egér ők meg kint randalíroznak meg általában kihasználják a megbeszélt időt és éjfélig nyomatják a műsort. Reggel meg van hogy 7-kor már kezdik.


Nekem fontos a stabilitás, hogy ne küldjenek el, mert ennyiért 6 perc alatt találnak új lakót. Szerencsés vagyok ezzel a hellyel, de fontos a nyugalom is.


2022. dec. 30. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kicsit elkavarodtunk, az alap kérdés az, hogy elvárhatom-e tőlük, hogy zárjanak minden ajtót ugyanúgy ahogy én bebújok a kis lakórészembe? Vagy el kell viselnem ahogy randalíroznak az épület által viszont nyújtott luxusért cserébe?
2022. dec. 30. 21:28
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyébként normális emberek, de hiába szóltam már többször az ajtók miatt kötelező jelleggel nem csinálják, néha bezárják aztán elfelejtődik. Ha meg kimegyek szólni úgy érzem magam mint valami rossz házinéni (bácsi) vagy rossz szomszéd. Ez az állapot sem jó. A békéért vagy le kell szögeznem, hogy igenis zárják az ajtókat és fix és csak így maradok itt. De akkor lehet azt mondják, hogy menjek.

Vagy elviselem, hogy ezek ilyenek és élvezem a szoba/fürdőszoba által nyújtott relatív luxust, a munkahely közelségét a meleget és a nagyon jó kilátást.

2022. dec. 30. 21:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Valaki kérlek segítsen ki mi lenne a "normális" reakció.
2022. dec. 30. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakótársakkal mindig van valami kisebb-nagyobb konfliktus, ezeket jó kommunikációval lehet rendezni. Ha zavarnak, problémát okoznak, rögtön szólni kell, ha továbbra sem oldódik meg, akkor újra és újra. Ennél többet nem tudsz tenni.
2022. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez a megszoksz vagy megszöksz tipikus esete. Kicsit neked is engedni kell néha. Az együttélés sokszor nem könnyű. Laktam én is albérletben hasonlóan hozzád. Mi együtt csináltunk zajt és kajaszagot is. Ha nem maradsz ki valamiből, akkor sokminden nem is zavaró. Menj közéjük néha és próbáld meg jól érezni magad! Azután a zavaró dolgokat is könnyebb megbeszélni. Nem kell minden apróságért szólni. Ők is csak élik a mindennapjaikat.
2022. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én megértek mindent, hogy szokjam meg főzzek velük együtt, de amikor bemegyek a tiszta szobámba és olyan szag van mint egy lángossütőben, nem tudok szó nélkül elmenni emellett. Ők nem érzik mert nem az ő szobájukban huzatol ki a konyha és ennyi.


Meg szokjam meg, hogy éjjel kettőkor elkezd mosogatni meg csörömpölni.


Ha meg folyton szóvá teszem az lesz, hogy velem probléma van, problémás vagyok mert folyton b.sztatom őket, keresnek más albérlőt. Ördögi kör szerintem. Nincs rá nagyon megoldás. Ez ennek a szép és olcsó szobának + fürdőnek az ára. Ezért ennyi. Tudják, hogy más ezt nem viselné el.

2022. dec. 30. 22:05
 7/11 A kérdező kommentje:
De az alap kérdésre senki sem válaszolt, hogy elvárható-e az, hogy zárják be az ajtókat?
2022. dec. 30. 22:08
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Én csak azt nem értem miért nem alapból nekik tetted fel ezeket a kérdéseket.
2022. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hívd be őket a szobádba, miután főztek!
2022. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérted már őket és nemet mondtak vagy mi a szarért puffogsz itt?
2022. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!