Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasház lakóktól kérdezem:...

A társasház lakóktól kérdezem: Ti meg vagytok elégedve a közös képviselőtökkel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
2 évet laktam ilyen helyen. 1x sem láttam a közös képviselőt, szóval így nem álltam hozzá sehogy.
2023. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. a "Van, de minek?" kategóriás.
2023. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Immokez kft (13. kerben Tatra u -ban van az iroda)


Atveri a lakastulajokst: frlujitasnal 1,5 millas munkat 6 millioert csinaltat meg. A munkasok tonkreteszik a lepcsohszat,karokat okoznak,h majd a koz kepviselo megcsinaltassa. Hisz 300 ezer alatt szavazas nelkul kolthet…


Grat a sok hulyenek,aki nem valtja le oket.

2023. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok megelégedve (több millióan vagyunk így). Itt lehet szavazni a közös képviselőkről: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__114..

A társasházi problémák megoldása érdekében most lehetőség van űrlapon beküldeni, hogy hogyan módosuljon a társasházi törvény (ugyanis módosítani fogják hamarosan). Feb.28-ig lehet beküldeni javaslatokat:

[link]

2023. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xp ali ***** válasza:
100%
Nagyjából. De sztem én jobban s tudnám csinálni. DE: amilyen idióta lakók is vannak, 100x meggondolnám, h elvenném-e a munkáját és a vele járó több 10e ft havi illetményt.
2023. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cubina ***** válasza:
100%

A miénk úgy lett közös képviselő, hogy becsengetett a lakókhoz és aláíratott velük egy papírt, hogy ő legyen a ház képviselője. Senki nem tudott semmit abban az időben ezekről a dolgokról, nem volt közgyűlés sem, az illető egyszerűen csak kiválasztott pár másik lakót, a haverjait és így lett meg a három vezetőségi és kettő plusz tag. 15 évig volt ő a posztján, kezdettől fogva zsarolta az embereket, visszaélt a pozíciójával, úgy bánt minden lakóval, mint a felmosóronggyal, ordított mindenkivel. Később többször felmerült a gyanú, hogy lopja a ház pénzét, de senkinek nem engedett betekintést a könyvelésbe.

Voltak közben közgyűlések és bár mindenki le akarta őt váltani, amikor oda került a sor, el se mentek a gyűlésre vagy gyávák voltak másra szavazni. Mert rengeteg lakónak volt nagyobb összegű rezsitartozása, és megzsarolta őket a KK, hogy ha ellene szólnak, a nyakukra küldi a végrehajtókat. A közös képviselői tisztséget egyébként senki nem volt hajlandó elvállalni, külsősöket meg szintén senki nem akart. Így maradt minden a régiben.


Így ment ez nagyon sokáig. Gyanús volt mindenkinek, hogy miből van a képviselőnek új autója, miből vett lakást a fiának, miből újítgatta fel a lakását. Mivel munkája nem volt a képviseleti tisztsége mellett. A bandája néhány tagja is nyugdíjas bűnözőkből állt, együtt azt csináltak, amit akartak.

Mindenki nekem panaszkodott, hogy így XY, úgy XY, takarodjon már el, váltsuk le, blabla. Akkor meguntam, fogtam magam és elkezdtem aláírást gyűjteni a házban egy soron kívüli közgyűlés összehívására, ahol lemondatjuk XY-t és újat választunk.

Talán 2 ember írta alá a 200-ból. Hirtelen meggondolták magukat, már nem is volt olyan rossz XY, meg hát így, meg amúgy... Nem álltak ki magukért, sokan meg is voltak félemlítve. Így aztán maradt minden a régiben.


A vége az lett az egésznek, hogy a korrupt képviselőt a saját fiat dobta fel, aki évekig hallgatott, pedig tudott mindent. Az előre hozott közgyűlésen kiteregette az apja szennyesét, kiderült hogy a ház pénzéből 10 millió forintot lopott el, plusz a közös költséget mindig az irodában kellett befizetni, ezért azt csinálta hogy adott egy hamis bizonylatot a befizetésről, közben a pénzek nem az OTP-nél kötöttek ki, hanem a képviselő számláján. Ez is úgy derült ki, hogy a lakók értesítést kaptak arról, hogy tartozásuk van, holott fizettek.

Még azt is megtette, hogy telefonon kéregetett kölcsön százezer forintokat néhány lakótól, hogy holnap, akármikor visszaadja. Sokan a történtek ellenére jóhiszeműen adott neki, amit sose láttak viszont.

A közgyűlésre már el se ment a képviselő, nem mert szembenézni a haragos emberekkel, akik közül nagyon sokat sz@rrá akarták verni.

Amikor a fülébe jutott, hogy mi történt, azonnal az unokája nevére ajándékozta a lakását és a telkét hogy ne tudják tőle elvenni, mert addigra a lopott 10 millió forintot már eltapsolta.

Most rendőrségi eljárás folyik ellene, talán már le is csukták, nagyon csend van körülötte, így fejleményeket nem tudok.


Azóta volt még egy közgyűlés, végül egy külsős cég lesz megbízva a ház irányításával, mivel senki nem akarja vállalni a lakók közül. Hallottam más házakból hogy a külsős cég sem jobb... szóval lehet hogy cseberből-vederbe jut a ház.


Én itt lakom több mint 40 éve és el is vállaltam volna az egyik vezetőségi tisztséget (nem mintha annyira szerettem volna, de úgy gondoltam, hogy valakinek tennie kell a házért), de még azok sem előlegezték meg a bizalmat, nem szavaztak rám, akikkel együtt nőttem fel, jól ismernek, úgymond együtt öregedtünk meg és jóban vagyunk. Inkább választottak egy külsős céget, idegeneket, de legalább nem a régi tolvajt akarták vissza.


Jobb is így, úgyis csak azért vállaltam volna, mert senki más nem tette, és hát ki tudja mikkel/kikkel kellett volna szembenéznem ilyen feladatkör/lakók mellett. :)

2023. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Évekig húzta egy felújítási munka árajánlatainak bekérését, bemutatását, aztán csillagászati árakat mutatott. Amint valaki érdeklődött, hogy pontosan milyen műszaki tartalomra adták azt az ajánlatot, egyből szerzett egy sokkal olcsóbbat. Az utcán meg cigány k.rvákkal láttam cigizni, gondolom ő a stricijük.
2023. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!