Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyi ész kell a takarításhoz?

Mennyi ész kell a takarításhoz?

Figyelt kérdés

Heti beosztásban van a takarítás, lakótársam a barátnőjével csinálta. Eleve csak a félig tele kukát vitték le, ezzel pazarolva a zsákot, de ezt most hagyjuk, végül is gondolták, hogy annak része a levitel is, szóval még hálás is lehetek.


De!


A takarítást azzal kezdték, hogy levitték a szemetet és új zsák. Majd elkezdtek takarítani, és jött a durva rész: az üres zsákot elkezdték teledobálni a használt szivaccsal, kiürült tiszítószeres flakonokkal, papír törlőkendővel. Így megint félig tele lett. Annyit kellett volna tenni, hogy nem viszik le rögtön, hanem az első körben félig tele kukába rakják ezeket a tiszítási hulladékot, és azután viszik le.


Ezt tényleg olyan nehéz lett volna átgondolni? Vagy tegyük fel megjegyzem nekik, akkor én vagyok a ruppótlan hülye, hogy zavar annak az egy zsáknak az elpazarlása?


2023. jan. 4. 21:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha igaz a hír, hogy 400 ezret kapnak a pesti kukások, akkor megérdemlik! Biztos okosabbak, mint a hülye bölcsész angoltanár 150 ezerért.
2023. jan. 4. 21:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok. Okj végzettség
2023. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú veled sok gond lesz idősebb korodban, ha már most ezen kiakadsz és sztem nem való neked az együttélés. Engedd el. Ez csak idővel még rosszabb lesz, mert mindenbe belefogsz kötni. Kitérdekel egy szemeteszsák, de őszintén.
2023. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha a szemeteskukát dobnák ki kétszer minden takarítás alkalmával, én is szólnék érte. De +1 db szemeteszsák?

A Pepco-ban 420 Ft a 60 l-es szemeteszsák, 16 db-os. Ami azt jelenti, hogy 1 db zsák ára 26,25 Ft. Ennyiért már érdemes összeveszni a lakótársakkal, valóban...

Hogy ruppótlan és hülye vagy-e, azt nem tudom, de hogy kicsinyes vagy, az biztos.

2023. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nos, a helyzet az, hogy nem egyértelmű a szemét levitele, pont azért, mert lehet, hogy a takarítás pillanatában nincs tele. Ha csak egy chipses zacskó lett volna beledobva, akkor is leviszi, mert hát most takarít?

Nem részleteztem mindent, de a lényeg, hogy nem ketten lakunk itt, hanem több szobás. Van olyan lakó, aki teledobálja a kukát, mondhatni bárki is takarít, az ő szemetét viszi le főleg. Van, hogy csak arra vár, hogy üres legyen a kuka, és már dobálja is tele újra - miután más levitte helyette. Ja, az illető amúgy ki sem veszi a részét a takarításból, mert olyankor, ha ő van soron, felküldi az anyját, ezért ő takarít helyette. :D :D:D

Mondhatni én vagyok a szemétfelelős, ráadásul szelektíven is gyűjtöm a sajátomat, amit nem oda dobálok. Ha én is teledobálnám a sajátommal, még gyakrabban kéne üríteni.

Ja, és oké, hogy olcsó a zsák, de azt is meg kell venni. Ki veszi meg? Ki gondol rá, hogy ja, kéne 16 db-os zsákcsomag? Ha én nem, más sem.


Az egyéb problémákról is beszélhetnék, volt, hogy meglopott egy másik lakótársam, de végül is igazad van, nem való nekem az együttélés. :D :D

2023. jan. 4. 21:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén kérdezem: ki a f-szt érdekel? Neked kell kiszarnod a zsákokat, vagy mi? Igyál meg egy sört, nézz meg egy filmet, és minden rendben lesz.
2023. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Te sem tudsz takarítani úgy látom. Nem tömjük tele a zsákot agyatlanul, inkább legyen félig, minthogy végigfolyjon a fél lépcsőházon vagy a liften.
2023. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi is folyik végig? Sosem volt kajamaradékom, mert megeszem romlás előtt, ha volt is egy-két szelet hús, azok nem folytak. Mindig a lakótársaim dobták ki a folyós dolgokat, és akkor is én vittem le és én takarítottam a folyosót is.
2023. jan. 4. 23:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg durva. Egyenesen felháborító. Szóhoz sem jutok.
2023. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Elmossatok a muanyag flakonokat,amit szelektiveztek,ugye?


A lakotarsadet is szelektivezd.


Kerd meg inkabb arra,h akkor vigye le,ha te felcimkezed a szemetet. (Vhogy jelzed,h leviheto.


A takaritorongyokat mosogepben kimoshatja a lakotarsad!! Ne dobja ki!

2023. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!