Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet ezzel tenni? Bolond...

Mit lehet ezzel tenni? Bolond a szomszéd. Több lent.

Figyelt kérdés

Van egy bolond szomszédunk aki azon problémázik h mi mit építünk a saját területünkre. Mivel nekünk nem tetszik az a kerítés amit ő épített ezért úgy döntöttünk a párommal h az ő kerítésétől kb 30cm re (a mi területünkre)építünk egy másik kerítést ami nem olyan ronda. El is kezdődtek a munkálatok egy cm-vel se lógunk át az ő területére az építkezés során. Mégis kiakadt h mit képzelünk h a saját területünkre azt építünk amit akarunk.


Amúgy voltak már vele gondok korábban is. Ahogy ordít a férjével nap mint nap h takarodj kutya stb az vmi bortány.


Velünk is ordibál folyamatosan h a kerítést hogy képzeljük stb.


Mit lehet ezzel tenni?

Van valami joga h ebbe beleszóljon?



2023. jan. 6. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk egy dupla kerítés tényleg elég fura lenne, én sem örülnék neki, de nem tenném szóvá mert azt teszel a telkeden amit akarsz.

lehetne inkább szép tujákat ültetni végig a kerítés mentén, így el is takarod, több magánéletének lesz.

2023. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Tégy fel neki kérdéseket. Miért zavarja a ti kerítésetek, talán megbízhatóbbnak tűnik az övénél? Ha az ő telkét nem árnyékolja, mi kára származik a tiétekétől? Ha csúnyának találja a tiéteket, mi volna számára elfogadható színvonal? Miért fáj neki, ha a saját telken saját erőből építkeztek?


Mindezt higgadtan, a választ meghallgatva, türelmesen tegyétek. Ha értelmesen válaszol, talán megegyezhettek, ha továbbra is hőbörög, küldjétek a jegyzőhöz, kérjen birtokvédelmet ellenetek. Majd ott is jól kiröhögik, ha sokat pampog, ki is vágják.

2023. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
1-es vagyok, egyébként általában a szomszédok között szokás megbeszélni ha valamit építenek . Az én szomszédom pl felújít, és átjött elnézést kérni a zajok miatt, megkérdezte hogy zavarna e ha kivágják ezt meg azt a fát , sőt a kerítésről is megkérdezett hogy jó e az amit választott mivel mindketten látni fogjuk. Ilyen egy rendes szomszédi viszony.
2023. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vigasztalni, hogy nem fogsz dupla nyomsávot, lépésdetektort, reflektorokat, szögesdrótot, zárt kamerarendszert és elektromos kerítést sem építeni, sőt, mérhetetlen emberbarátságod jeleként őrkutyákat sem fogsz fel-alá járőröztetni a kerítések között. Egyébként meg szopogasson zongoralábat, ha nem tud mit kezdeni magával a saját telkén!
2023. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nem lehet megbeszélni semmit. Az a te telked, azt csinálsz rajta amit akarsz őt nem zavarhatja az a kerítés.
2023. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a baj ha a tuja nem mutat jól a kertbe. Gondolkuztunk azon is.


Próbáltam vele értelmesen beszélni devele nem lehet. Mert mindig ordított mint egy állat. Olyanokat h takarodjatok a p*csába tünés az van amit ÉN akarok stb.

Egyszer át is hívott h megbeszéljük az lett a vége h nem engedett ki. Én álltam a kapuba(miután jól összevesztünk) és elkezdett nagyon hangosan óbégatni h segítség meg akar ütni. Pedig 10 méterre álltam tőle és nem akartam megütni. Csak kitalálta az egészet.

Ilyen a többi szomszéddal is. Az eggyiknek a kutyáját meg is dobta kővel. Amikor a második követ dobta szerencsétlen kutyához véletlen a (másik)szomszédunk autóját találta el. Látszott is a kocsin egy kicsit.

Az egész utcával ilyen. Ö az utca réme.


Neki egy rohadt csúnya betonkerítése van. Szürke és potyog le róla a sok betondarab és kb 80cm magas. Nem akarjuk nézni ahogy az udvaron veri a férjét. Meg nem akarom h a nyula a mi kertünkbe legyen. Ő nem hajlandó magasítani a kerítést ezért döntöttünk így h hivatalosan a mi telkünkre építünk egy szép barna odaillő fakerítést.



Nem lehet vele mit kezdeni. Azt mondja h fel fog minket jelenteni h mit képzelünk magunkról h ezt meg merjük lépni h kerítést építünk a SAJÁT telkünkön.

2023. jan. 6. 16:56
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Képen kell fosni, aztán ennyi!
2023. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát képen is fossuk
2023. jan. 6. 17:03
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem négyszemközt megkéne kérdezened a jegyzőt,(márha vele még nem beszéltetek) mivel a szomszédasszony kifogásolja, hogy ebben kerités témában, van e valami szabálytalan szomszédra nézve, mert szerinted ez szabályosan lenne megépítve. Ha ő is rábolint akkor nem harcolni vele, hanem simán csinálni tovább.
2023. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá! Jeelentsen fel nyugodtan! Majd jól kiröhögik.


Valószínűleg az a baja, hogy így már nem tud átlátni hozzátok.


A két kerítés közötti rész hogy lesz karbantartva?

2023. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!