Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni egy skizofrén...

Mit lehet tenni egy skizofrén szomszéddal?

Figyelt kérdés
Egy idős emberről van szó, aki paranoid skizofréniában szenved, már nagyon elege van minden szomszédnak belőle hogy állandóan kiabál, szidja a szomszédokat, volt olyan szomszéd is akinek már teljesen szét verte a kerítését, stb… A rendőrség sajnos nem tud vele mit kezdeni mivel papírja van róla hogy hü.lye. Párszor már el is lett verve, azonban ő ezt úgy fogta fel hogy nem őt verték el hanem ő vert el másokat :D ugyan ez van akkor is amikor ő csinál valamit, azt nem ő csinálta hanem vele csinálták… A családját próbáltam felkeresni de sajnos nem találtam meg őket. A kérdésem tehát az lenne hogy valahogy el lehet e vitetni innen, vagy viseljük el amég meg nem pusztul?? Nem hiszem el hogy az ilyen betegek részére nincs valami zárt osztály…. Hiszen ön és közveszélyes.

2022. máj. 8. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmet próbáltatok már kérni?
2022. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor szét verte a szomszéd kerítését, akkor az okozott kárt ki kellett fizetnie. Tehát ilyeneket már nem csinál. Azonban volt már olyan hogy az utcán nekiment több embernek is. (Természetesen csak a nőknek mer neki menni, férfiaknak csak kiabál) meg előfordul néha az is hogy kövekkel dobálózik stb. A rendőrség mint feljebb is irtam, nem tud vele mit kezdeni. Annyit mondtak hogy amikor nem látja senki akkor meg kell verni. De hiába veri meg bárki, mert el felejti. Egy hétig csendben van utána ugyan úgy folytatja a baromságait.
2022. máj. 8. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem rendőrség intézi a birtokvédelmet hanem az önkormányzat. A jegyzőhöz kell a kérvényt beadni.
2022. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekünk az lenne a lényeg hogy takarodjon el innen. Olvastam a kényszerkilakoltatásról valamelyik kérdés alatti kommentben. Az illető ugyan ebben a helyzetben volt mint mi. Fel vette a szomszédnak a mocskosságait, naplót vezetett róla és ezt be vitte az önkormányzathoz. Az önkormányzat háromszor figyelmeztette a skizofrén beteget, továbbra is folytatta a viselkedését, majd negyedszerre kilakoltatták. Csak az a baj hogy ez angliában volt. Nem tudom hogy magyarországon erre milyen jogszabályok vannak. A neten nem találtam róla semmit
2022. máj. 8. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor leírom harmadjára is: forduljatok az önkormányzat jegyzőjéhez és kérjetek birtokvédelmet. Ha megadják és megsérti azt, akkor lehet intézkedést kérni.
2022. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. De ez miben fog segíteni a szomszédságon?
2022. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!