Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársam macskája állandóa...

A lakótársam macskája állandóan bejár a szobámba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Helló!


A lakótársamnak lett egy macskája nemrégiben. Be kell vallanom, nem vagyok oda a kisállatokért a lakásban, de úgy voltam vele, hogy ha semmit - tényleg semmit - nem kell vele foglalkoznom, akkor maradhat nálunk. Ez javarészt igaz is, nem kell etetnem, stb. Viszont a macska állandóan bejár a szobámba és nem szeretném, ha a privát szférámban ott lenne. Nem az, hogy gyűlölöm vagy ilyesmi, de szeretném, ha az én szobámba nem járna be se ember, se állat csak úgy. Mivel nem szeretnék semmit sem csinálni, azaz direkt emiatt csukni az ajtót vagy naponta többször fegyelmezni a macskát, kergetni az ágy alatt stb., szóltam a lakótársamnak, hogy próbálja meg megtanítani a macskát. Azt mondja, hogy ő próbálja, ugyanakkor nekem is részt kellene venni benne, pl., hogy kikergetem vagy kirakom, fegyelmezem, utána megyek a szobámon belül. De én ezt nem szeretném, mert örülök, ha a teendőimre oda tudok figyelni/van energiám.


Bárki volt már hasonló helyzetben? Azon felül, hogy a megszokott privát szférám és mindennapjaim felborulna, mit tudok tenni? A költözés egyelőre nem opció.


Köszi előre is!



2023. jan. 8. 21:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
17%
így jár aki csak szakmunkás sulit végzett
2023. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
Már bocs de balfékség ellen nincs orvosság. Vagy bezárod az ajtót, vagy ha bejön a macska kirakod minden alkalommal, vagy megszereted a macskát.
2023. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csukod be az ajtód?
2023. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok (csak neked, csak most, csak itt!!!) egy tuti megoldást!


Mindig csukd be az ajtót.

2023. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem kutya, azt ő nem tanítja be, nem azért, mert nem elég intelligens, hanem azért, mert nem tudsz neki parancsolni, öntörvényű állat.


Itt tényleg csak az ajtócsukás lehet a megoldás, ha már beleegyeztél, hogy ott lehet

2023. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretnék semmit sem csinálni, azaz direkt emiatt csukni az ajtót"


véletlenül se csukd be az ajtót.. az túl nagy erőfeszítés volna a részedről.

2023. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

Csak úgy megy, ha becsukod az ajtót. A macskás csökönyösek, soha az életben nem tanítod meg neki, hogy oda nem lehet bemennie. Talán amikor meglát téged, éppen akkor nem megy be, de amint kiteszed a lábad a lakásból, ez őt hidegen fogja hagyni és oda fekszik, ahol kényelmes, aztán legközelebb mire hazaérsz, el is felejtette, hogy amikor te is ott vagy, akkor éppen neki nem kéne.


Más opció nincsen.

2023. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%
A macskát nem lehet megtanítani arra, hogy ne menjen be bizonyos helyekre, főleg nem egy pici panelben. A családi házunk 200 nm, vannak helyiségek, amiket ígyis mindig csukunk, mert a macska nem mehet be. Pl: a garázsba. Ettől függetlenül ha kimegyek az udvarra a kocsihoz, képes kijönni, és néha egész nap a garázs tetőrészében szunyál. Na, ilyenkor kénytelen vagyok legalább résnyire hagyni a garázsajtót, hogy ki tudjon jönni... bosszantó és energiaigényes, de szeretjük a macskánkat. És kertes csaladi házban az sem megoldható, hogy csak benti legyen a tartása. Hülye lesz nem kijárni, amikor annyi lehetőség van kint... szóval mi próbálkoztunk, de öntörvényű.
2023. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt már ne is említsem, hogy a gyerekeket is kértem, hogy ne engedjék be a hálójukba, ehhez képest szinte minden éjjel a háromból valamelyik hálóban alszik a lábunknál. :D Sőt, egyszer nálunk aludt unokatesóm a nappali kanapéján, hát nem kinézte magának azt a helyet is a kis dög? Unokatesóm csak röhögött ezen, ő is macskás, nem bánta hogy együtt aludtak.
2023. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%
Lehet azért vett macskát, hogy hátha akkor becsukod az ajtót :D
2023. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!