Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van ez a társadalmi...

Miért van ez a társadalmi nyomás, hogy el kell költözni otthonról?

Figyelt kérdés
Régen az emberek generációkon keresztűl együtt éltek. Most meg menjen el az ember minél előbb. Nem tetszik ez.
2023. jan. 10. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Neked ez nem tetszik, én meg nem élnék egy generációval sem együtt, nemhogy többel. A saját életemben rémálomnak tartanám az ilyen felállást, függetlenül attól, hogy milyen a viszony. Én nagyon jó dolognak tartom az önállósodást.

Egyébként meg nincs hű de nagy nyomás, mindenki addig él otthon ameddig akar. A jelenlegi gazdasági helyzetben nem sokan lepődnek meg azon, ha valaki a 20as évei elején még otthon él. Vannak országok, ahol még ennél is később repülnek ki a fiatalok. Szvsz ha valakiben meg 30 éves korára sincs igény az önállósodásra, az már nem a társadalom hibája, hanem valami nem stimmel az illetővel, de még akkor is ő dönti el, hogy elköltözik-e vagy sem. A társadalmi nyomást le kell szarni, jó nagy hülye aki aszerint él, hogy mások mit mondanak.

2023. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Most meg menjen el az ember minél előbb."


Ahogy 1-es hozzászóló írja, valóban nehéz több generációnak együtt lakni, de ez régebben is így volt. De ezt hogy menjél el ki mondja neked? Figyelembe kell ezt venni? Nincs társadalmi "nyomás" vagy elvárás 2023-ban, ilyen téren biztosan nincs! Ne parázz emiatt, tedd úgy ahogy neked tetszik!

2023. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Régen a májkrém is 15 ftba került most meg mennyi.

Régen együtt fürödtek a családtagok és 1 szobában is aludtak, most meg az ilyenből botrány lenne.

Régen internet sem volt, hanem az emberek személyesen ismerkedtek.

Régen bordélyházak is voltak.

És még sorolhatnám.

2023. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nyomás, csak bizonyos korban már érzi az ember, hogy jó volna már elkezdeni az önálló életet.
2023. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"Régen az emberek generációkon keresztűl együtt éltek"

Mármint hogy több generáció a SAJÁT CSALÁDJÁVAL együtt élt mondjuk egy többgenerációs házban, nem úgy, hogy anyuka mossa a gatyáját 30 évesen.

2023. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én mosok mindent. 40 vagyok/múltam
2023. jan. 10. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért több dolgot meg kell vizsgálni

25 éves férfi voltam amikor elköltöztem otthonról

A költözéssel együttlakással kapcsolatban van aki kényszerét érzi hogy kijusson az otthoni légkörből van aki pedig jól érzi magát.

Én mindig is besegítettem a házimunkába saját magamra mostam stb.

Továbbá szerencsémre tisztelték a privátszférámat is ami sajnos sok családba nem mondható el.

Tehét rengeteg dolog befolyásolja ezt de ha a gyerek otthon lakik az nem feltétlen mamahotel

2023. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg is őrülnék, hogyha a szüleimmel kéne élnem... 22 évesen olyan gyorsan léptem, ahogyan csak tudtam
2023. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen is volt nyomás, csak nem az elköltözésre, hanem a házasodásra.
2023. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!