Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi ilyenkor a jó viselkedés a...

Mi ilyenkor a jó viselkedés a szomszéddal és a kislánnyal szemben?

Figyelt kérdés

van egy szomszédom, aki a kis gyerekével van itthon. 3 házzal arrébb ide költözött a barátnője a 2 gyerekével. a nagyobbik gyerek, az én lányommal egy idős. minden reggel viszem a gyerekeimet iskolába autóval. kb fél éve megkérdezte a szomszéd, akivel jóba vagyok, hogy nem-e lenne probléma, hogy ha a barátnője lányát is vinnénk reggelente magunkkal, hogy ne kelljen buszoznia. mivel jó ötletnek tartottam, hátha össze barátkozik a kát lány, bele egyeztem, hogy persze. de szép lassan kiderült, hogy a szomszéd meg a barátnő ezt már lebeszélte, hogy én majd minden reggel viszem magammal az idegen kislányt is. szóval már fél éve minden reggel jön velünk a kislány, akinek a szüleivel soha nem találkoztam még. a gyerkőc jó fej, kedves és illedelmes. de mégis kicsit zavaró, hogy minden reggel ott ül velem és a két gyerekemmel a kocsiban és akár hogyan nézzük feszélyezve érezzük magunkat miatta. pedig tényleg nem vele van a baj. én soha nem engedném el a gyerekemet úgy valakivel minden nap, hogy sose láttam és beszéltem még vele. na mert náluk az van, azt se tudom ki az anyja, apja. a gyereket sajnálom, nem mondhatom neki, hogy figyelj mostmár menj busszal, mert a anyád annyit nem mondd, hogy hé te hülye, itt egy 1000es mert egy fél éve te viszed a lányom...ugyanoda viszem ahova az enyémeket, de azért jól esne, ha nem vennék természetesnek ezt a dolgot. mondom: egy köszönöm nem jött több mint egy fél éve...már nyári szünet előtt én vittem őt.

ti mit gondoltok erről? tényleg nem a kislánnyal van a baj. a szomszédomra haragszok kicsit, mert ő ezt így "eldöntötte és közölte velem"...bár akkor voltam hülye, hogy úgy reagáltam ahogy, és nem "kértem ki magamnak" :/ meg a gyerek szüleire, mert annyi sincs bennük, hogy egy rohadt ksözönöm-öt mondajanak, vagy bele szállnának az üzemanyagba...holott nem fogadnám el, csak a lelkemnek jól esne :/

mit gondoltok erről a dologról?


2023. jan. 13. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy eleve rossz ötlet volt. A szülőkkel kellett volna ezt lebeszélni, hogyha akarnak vmit, majd megkérnek. Idegen gyereket így nem vettem volna fel az autómba. Ha hosszabb távról van szó, akkor mondd meg, hogy drágább az üzemanyag, 500,-/nap, mert szitteled is. Ezt így legközelebb, mikor megy haza a kislány. Vagy vidd haza magatokhoz, menjen érte a szülő. És kérdezd meg, hogy képzelte ezt, hogy te ingyen szállítod a vadidegen gyereket.
2023. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sofőrpapucsnak álltál, ezt meg 100%-ban kihasználták. Mondd meg nekik, hogy nem vagy hajlandó tovább csinálni, mert nem vagy a gyereksofőrjük.
2023. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg elég gáz.Ennek így vagy úgyhogy de fsak úgy tudsz véget venni ha a sarkadra állsz. A szomszéd meg barátnője pedig csak kihasználnak.
2023. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a legtöbb ember ilyen sunyi, szeretik kihasználni a másikat.

Te meg hagyod magad. Van szád, felnőtt ember vagy. Tudsz szólni a szomszédnak hogy "figyelj már, mondd meg a barátnődnek légyszi hogy beszállhatna a benzin költségbe ha minden nap fuvarozom a gyerekét"

Ha nem tetszik nekik, akkor viszlát. Vagy egyszerűen annyit mondasz, hogy nem akarod többet fuvarozni mert szeretnél kettesben lenni a gyerekeddel, beszélgetni, stb. Ennyi.

2023. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy nem tudod tovább vállalni a gyerek szállítását, mert most jöttél rá, hogy ez mekkora felelősség, amit nem vállalsz a továbbiakban. Tényleg hallottam ilyen esetet, karambol, és a szívességből fuvarozott gyerek súlyosan megsérült. A sofőr büntetőjogilag is felelősségre lett vonva. Kell ez neked? Egyébként velem is volt hasonló, csak én gyalog vittem különórára a saját gyermekemmel egy osztálytársat, a különóra után rendszeresen nem értek oda érte a szülők, heti kétszer nálunk uzsonnázott, szórakoztatni kellett, olyan is volt, hogy felhívtam az anyját, hogy jöjjön érte, mert nekem dolgom van, ja, hát nem tud. Soha egy csokit vagy egy üdítőt nem hoztak. Rövid úton be is szüntettem az egészet.
2023. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pár házzal arrébb lakik. Sose teszek plusz kilométert miatta. Csak nekem ez kellemetlen, mert szegény lány nem tehet róla. Vele b@sznák ki, nem szeretek bunkó lenni. Meg igazából nem zavaró maga ő,mert ténylegegy rossz szavam nem lehet rá , csak mégis feszélyez kicsit, hogy velünk jön.

Mégis mit mondjak az anyjának? Azt se tudom hogy hívják. Vagy tényleg a szomszédomon keresztül üzenjek? :/ jó kellemetlen helyzetbe kevertem magam

2023. jan. 13. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédon keresztül üzenj. Ő sem vette a fáradtságot, hogy bemutatkozzon. Ne te menjél már oda őlordságához,mintha ő tenne neked szivességet.
2023. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mégis mit tudnák "üzeni" az anyukának. Nem akarom ,hogy a kislány azt gondolja, hogy vele van bajom. Lehet e ezt óvatosan közölni, hogy a tököm tele van?
2023. jan. 13. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5 voltam, leírtam, mit mondj: ráébredtél, hogy túl nagy felelősség, nem vállalod a továbbiakban, nem a kislánnyal van probléma, de nem akarsz gondot magadnak. Ügyvéddel beszéltél, az ő tanácsát követed. Ennyi.
2023. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell megindokolnod. Mondd meg a szomszédnak, szóljon a kislány szüleinek, hogy holnaptól nem tudod hozni-vinni az iskolába. Ennyi. A "miért" kérdésre pedig bőven elég, ha annyit mondasz, mert nem, így alakult.

Nem vagy köteles elszámolni az időddel sem a szomszédodnak, sem egy számodra teljesen ismeretlen vadidegennek.

2023. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!