Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszéd kislányok nem...

Péter bátyó kérdése:

Ha a szomszéd kislányok nem köszönnek... Én vagyok a csúnya bácsi, aki mellé egy éve beköltözött egy család, 10-13 éves kislányokkal és 90m közös kerítéssel. A kisebb néha NEM FOGADJA a köszönésemet, a nagyobb soha. Nézzem őket levegőnek én is?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenképpen. Te vagy az idősebb nekik kellene előre köszönni, az hogy nem fogadja tovább tetézi a neveltségi szintet. Nálunk is bunkók a szomszédok én sem köszönök nekik soha ők sem, probléma megoldva. Szerintem ezen kár rágódni.
2022. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Igen, nézd levegőnek! A szembeszomszédom 2 nagyobb gyermeke (egyik huszonéves fiú, a másik tizenéves lány) szintén ilyenek. A szülők köszönnek, velük meg-megállunk beszélgetni is, többször adtam is már nekik ezt-azt, de a két velük lakó nagy gyerekük nem köszön. A kicsi, aki 7 éves, barátságos, köszön. Nem foglalkozom a nem köszönőkkel...
2022. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Anyád nem tanított meg köszönni? Jó hangosan.
2022. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Hasonló helyzetben vagyok, csak én nő vagyok. A család alig egy éve költözött ide, 3 gyerek. A legnagyobb olyan 15 éves, lány, ő jófej, mondjuk nem szoktunk beszélgetni, de még ha a városban találkozunk is, akkor is hangosan előre köszön.

A két kisebb fiú, 9-10 évesek, gyakorlatilag ignorálnak. Mondjuk ők amúgy is furák. A ház L alakú 3 lakással, középen közös kert. Nyáron az anyjuk oda teregetett ki, igazából csak azon a teregető-állványon, amit kb. 3 másodperc bevinni ruhástól még egy gyereknek is. Pont kint dohányoztam, amikor elkezdett csepegni az eső, rendes voltam, becsöngettem hozzájuk. Az egyik fiú nyitotta ki, mondtam neki, hogy esik, vigyék be a ruhákat. Annyi volt a reakciója, hogy "anyu mindjárt hazaér".

Igaz, ez Svájc, itt a gyerekeket annyira nem vonják be a házimunkába, de hogy valaki 10 évesen így reagál, az nekem nagyon fura.

Én már rég elengedtem a dolgot, csak akkor beszélek velük, amikor kimegyek lebaszni őket, hogy ne direktbe az én ajtómnak rúgják a labdát már harmincadjára ebben az öt percben. Pedig a szülők normálisak.

2022. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem gyerekkent par evvel idosebb szomszedaim voltak. Mondhatjuk, h attol fuggot, h visszakoszonnek-e, h milyen buvyi volt rajtuk...

Aztan egy ido utan mar en sem koszontem, mert minek.

Utana meg hallom vissza, h EN milyen bunko vagyok, meg koszonni sem vagyok kepes.😂


Felnottkent koszonok ismerosnek, de ha 2-3 alkalommal nem fogadja, akkor mar en sem erolkodok. Ha veletlenul koszon, akkor fogadom.


Szerintem csak ignorald!

Lehet az is benne van, h kamaszok, tinik, nem tudjak hogyan koszonjenek. De lehet, csak szimplan neveletlen bunkok.

2022. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem veszem észre, ha ismerősöm gyerekei nem köszönnek, ugyanis nem is hiányzik.

Nem vagyok több köszönésüktől, és elmulasztásától sem kevesebb.

2022. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Nekem se köszönnek a szomszéd kölykei. Lesnek mint a birkák, mintha elvárnák hogy a másik köszönjön nekik előre.. Elvégre ők a nagy valakik. Beképzelt kis buz1k.

Én csak vissza lesek feltűnően, általában észreveszik magukat.

2022. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Igazából nagy ívben kerüld őket, hiszen kiskorúak.
2022. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak ide mi költöztünk, 3 gyerekkel, nekik 2 van, 1 nagyobb lány, meg 1 kisebb fiú. A két asszony hamar összeveszett, a feleségem, meg ez a szomszédasszony. A gyerekei azóta nem köszönnek, amit amúgy lesz@rok, mert én biztos, hogy nem fogok 2 idiótának előre köszönni. Én simán elmegyek melettük.
2022. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Full nem vergődnék ilyen hülyeségeken. Nem köszön, nem köszön, 10 évesen én sem köszöntem, mert a szia már nem volt opció, magázni meg szégyellős voltam.
2022. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!