Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nehéz beilleszkedni egy sváb...

Nehéz beilleszkedni egy sváb településen? Azt hallottam hogy pl romák egyáltalán nincsennek valamiért.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 06:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%
#9 szerintem ez nem csak a svábokra jellemző, gondolj bele van egy 300 éve jól működő község “tőzsgyökeresekkel”, persze, hogy mindenki szkeptikusan fogadja a kívülállókat.
2023. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

11-es, jó, de mit csinálnak, ha nem vagy befogadva? Vagy nem vagy szimpi a "falu krémjének"?

9#

2023. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

#12

Semmit, csak egymást közt megbeszélik, hogy nem vagy szimpi🤣Ártani nem ártanak neked.

2023. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok kimondottan sváb település van egyébként, pár kisebb község, város van az egész országban amiben a magukat német nemzetiségűnek vallók lennének többségben. Százezres nagyságrendben telepítették ki őket a II. világháború után és a helyükre jellemzően magyarokat költöztettek be, és a természetes migráció végett is sok régebb óta a településen élő család elvándorolt, más családok pedig beköltöztek akár a helyükre, akár tovább gyarapítva a települést. Ezért csak kisebb településeken maradtak többségben ahová nem igazán érkeznek bevándorlók, hanem inkább csak elvándorolnak onnan az emberek. Aztán az ilyen kis falvakban lehet megvan az a primitív áskálódó mentalitás, mert többnek, különbnek érzik magukat, vagy azt hiszik előjogaik vannak mert régebb óta laknak ott, csak mert őket odaszülték és ha akartak volna se tudtak volna máshová menni. De ez nem csak a sváb falvakban van így.

Én Pilisvörösváron élek ami regionálisan és országosan is szerintem az egyik legnagyobb német nemzetiségi központ. Van itt nemzetiségi önkormányzat, gimnázium, táncegyüttes, zenekar, német nyelven és a helyi dialektusban utcanévtáblák. A falunapon, rendezvényeken fellépnek de kb. ennyi a hétköznapokban nem érzed hogy jujj mennyire más egy sváb településen lakni. Sok német vezetéknévvel találkozol. Elsősorban legfeljebb a szomszédokkal kerülsz kapcsolatba, nagyjából annyi a beilleszkedés a település életébe hogy nem zavarjátok egymást. Nyilván vannak a normális közösségi létezésnek szabályai amiket itt is betartasz ugyanúgy mint máshol, nem szemetelsz, normálisan közlekedsz, nem ordítozva közlekedsz az utcán stb. aztán kész. Úgysem fogsz a többezer lakossal egyesével kezet fogni, hogy sziasztok most költöztem ide. Nem látom hogy olyan nagy sváb klikkek lennének itt egyébként, vagy az alapján szerveződnének az emberek, hogy ki mióta lakik itt.

2023. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sváb dolog is fel van fújva.


Már csak a nagyszülői korosztály (70 felett) tud tökéletesen németül.


Teljessen beolvadtak már a magyarságba.

2023. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!