Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gondolja azt a szomszédo...

Miért gondolja azt a szomszédom, hogy elnézem neki azt, hogy beáztatja a lakásomat?

Figyelt kérdés
El kellett utaznom 2 hétre, mire hazamentem 3 helyen volt beázva a lakás. Hirtelen annyit tudtam kideríteni, hogy valami saját kezű szerencsétlenkedésbe kezdett a felettem lakó. Sehol egy cetlit vagy telefonszámot nem hagyott, hogy kár történt. A közös képviselet napokig nem érte el, mire végre egyszer kinyitotta az ajtót annyit mondott, hogy valami csöve eresztett, mert nem jól rakta össze. Azt nem értem, neki miért nem világos hogy amit ő okozott kárt azt neki kell térítenie. Jelentse be a biztosítására a kárt, intézze az ügyet. Én a helyreállított lakásomat akarom látni. Már 1 hónapja várok rá, hogy csináljon valamit.
2023. febr. 6. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lakásbiztosításod? Annak terhére intéztesd el. Aztán lehet, hogy a biztosítód majd behajtja rajta, amit neked kifizetett. Őket nem lehet lerázni azzal, hogy nem nyit nekik ajtót, megnyugodhatsz. :-)
2023. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van biztosítás előbb nézesd meg a felújítást csináld meg úgy, hogy mindenről számlát kérsz.
2023. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 : A saját biztosítást azért nem szeretném, mert a kifizetések után rendszerint emelkedik az ára. Valószínűleg ő is emiatt nem szeretné a sajátjára. :)
2023. febr. 6. 16:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked is kellene, hogy legyen biztosításod, aztán ha olyan a kár, majd megkeresik hivatalosan. Velem előfordult, hogy vízóracserénél a szaki nem rögzítette rendesen az illesztéseket, az alattam lakó hónapokkal később jelezte, hogy beázása van tőlem, hirtelen nem is értettem, mi lehet a baj, nálam száraz volt minden, akkor kinyitottuk a takarólemezt a fürdőszobában, ami mögött a vízórák vannak, és így derült ki a hiba. Természetesen biztosítón keresztül lett rendezve a dolog. Fene gondolta, hogy vízóracserénél a vízművek hivatalos partnercégének az alkalmazottja, akiket meg lehet bízni ilyen munkával, ilyen hibát vét.
2023. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4: Az enyém annyiban másabb, hogy a szoba plafonján is vannak foltok, ahol elvileg cső sincsen. Ugyanígy az előszoba. Nem tudom mit boríthattak ki, de valószínűleg elég nagy mennyiséget.
2023. febr. 6. 16:16
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig van saját biztosításom, de ez a kár nem az én hanyagságom vagy hibám miatt keletkezett. Szeretném, ha ezt az okozó intézné el, főleg hogy kicsit elvenném a kedvét vele az ilyen meggondolatlan dolgoktól. :)
2023. febr. 6. 16:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

3-ra:

Én ezt csak gépjármű kötelezőre tudom így.

Végső soron azért van a biztosításod, hogy ilyen esetekben használd. Ha meg utólag bevasalja a biztosítód a neked kárt okozón (és úgy tudom, be szokták), akkor meg végképp semmi oka nem lenne emelni.

De nyilván tégy legjobb belátásod szerint.

2023. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a biztosítódat, érdeklődj utána a részleteknek, mert ha más okozta a kárt, kizárt, hogy a te biztosításod emelkedjen. Több mint valószínű, hogy a te biztosítód behajtja rajta a kárt vagy a két biztosító lemeccseli. Első körben mindenképpen hívj egy kárbecslőt, becsületesd fel hivatalosan a kárt.
2023. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#8 : Ez a kárbecslés egy érdekes dolog. Mindig mindent drágábban csináltattam meg, mint amennyit a biztosító fizetett rá. Valahol értem persze, ez egy üzlet... Viszont épp ezek miatt nem kellene ilyen felelőtlenül csinálni egy felújítást. Ő elbénázza saját maga, én pedig hívjam a festőt, hogy normális minőségben legyen helyreállítva.
2023. febr. 7. 08:25
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Te most puffogni akarsz a szomszéd miatt, vagy megoldani a problémát.
2023. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!