Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság egyedülállóként...

Manapság egyedülállóként Debrecenben mennyiből lehet fenntartani egy albérletet?

Figyelt kérdés

Most készülök elköltözni a szüleimtől, megnéztem az albérleti árakat, 100-110 ezer forint alatt nem lehet már albérletet találni. Akik egyedülállóként élnek, főként az ő véleményük érdekelne, hogy albérleten, rezsin, + közös költségeken kívül mennyit költötök havonta? Kb. mekkora fizetés szükséges hogy az ember egyedül fent tudja tartani magát? Tudom ez a legrosszabb mivel a költségek nem oszlanak meg, de lakótársban azért nem gondolkodok mert elég introvertált, zárkózott vagyok, idegen embereket pedig nem tudnék beengedni, közel engedni ennyire a személyes életterembe.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#elköltözés, önfenntartás, megélhetés
2023. febr. 9. 15:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#8-as, marha egyszerű, a garantált bérminimum ettől az évtől br. 295 ezer, ezért feltételezem, hogy 6-os nem bruttóban hanem nettóban értette a 250 ezret. Már csak azért is mert bruttó 250 ezernek a nettója 166 ezer forint, de ebből mai árak mellett, ne mond hogy te megtudnál élni és fent tudnál tartani egy albérletet. Így én már a bruttó összeget írtam 400 ezernek, ami nettóba átszámolva 266 ezer forint.
2023. febr. 9. 16:50
 12/15 A kérdező kommentje:

9-es, már nem tervezek párkapcsolatot, nem vagyok már olyan fiatal, a 30-as éveim végén járok, csak sajnos eddig nem volt olyan munkám amiből fent tudtam volna tartani magamat. Erre a garantált bérminimum mindig is kevés volt. Viszont idén diplomáztam így kicsit jobb lehetőségeim vannak és már nem csak olyan munkák jöhetnek szóba ami garantált bérminimumot fizet. De ettől függetlenül egyedül vagyok és egyedül maradok. Ezért hangsúlyoztam ki a kérdésben hogy egyedülállóként számolva hogy alakulnak a kiadások és a költségek. Azt tudom hogy aki párkapcsolatban, házasságban él, sokkal könnyebb helyzetben van, hiszen két fizetésre megoszlanak a költségek de az én esetemben ez nem így van.


10-es köszönöm a megerősítést.

2023. febr. 9. 16:55
 13/15 anonim ***** válasza:
15%
Van nyelvvizsgád? Milyen végzettséged van?
2023. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#8 Bocsánat, kis pontosítás, a garantált bérminimum 2023-tól 296 ezer meg egy kis apró. 295 ezerre emlékeztem, bár annyira nem oszt, nem szoroz, mivel egyik összeg sem elegendő hogy az ember egy saját albérletet egyedül fent tudjon tartani és hónapról-hónapra ki tudjon jönni ebből az összegből. Vagy ha igen akkor szerintem legfeljebb úgy, ha az étkezésen, kaján spórol de az már valóban csak egy vegetálás és nem életnek nevezhető.
2023. febr. 9. 17:01
 15/15 A kérdező kommentje:
#13 privátban válaszoltam a kérdéseidre.
2023. febr. 9. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!