Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt figyeljétek! Sopronnak...

Ezt figyeljétek! Sopronnak vége, Debrecen porfészek, Szeged mindentől távol, Eger kapcsolatok nélkül felejtős, Miskolc/Nyíregyháza valamiért-nem-írhatjuk-le-kiktől teli, Pécs elveszett, stb. VAN Magyarországon még ajánlható város??? :) Vagy Erdély...

Figyelt kérdés

Vagy Erdély/Partium már sokkal "élhetőbb", mint a hazai városok akármelyike?! :)


M@rhajó...


Mindegyik fenti hazai városról (vagy épp az azokat környező községekről) elképesztően lehangoló, bárminemű költözéstől még az ember életkedvét is elvevő infókat írtak (még itt is), hogy már azt gondolhatnánk, hogy megcsonkított országunktól még az elszakított Erdély is sokkal, de sokkal jobb választássá avanzsálódott az elmúlt években (ha nem lennének ott magyargyűlölő nacionalisták, de lehet ez sem mindenhol van így - remélhetőleg) úgy körülbelül minden szempontból!


Ezeket a fenti (kiragadott) félmondatokat, jelzőket (mindegyik városról találtam ám még jóval több negatív megjegyzést!) csupán az elmúlt napokban olvastam. És valami hihetetlenül (okkal - vagy épp ok nélkül?) sok a feltűnően rossz vélemény ezen, vagyis az összes településről.


Kérdem én, hirtelen felindulásból és nem kevés letörtségből, hogy van még egyáltalán olyan város/városka hazánkban Budapesten kívül, mely élhető egy esetleges odaköltözés tekintetében? (És nem rosszabb keleti - állítólag erősen felzárkózó - szomszédunkhoz viszonyítva?)


(Vagy már mindegyik vagy poros, vagy túlzsúfolt, vagy büdös-szmogos, vagy betörésektől hemzsegő, vagy alpári/beképzelt új jövevényekkel tarkított, vagy hangulattalan utcaképű, vagy panel-dzsungel, vagy dugóktól hemzsegő, vagy kutyasz@ros, vagy idegbeteg, vagy jövőtlen, vagy politikus-maffia által irányított, vagy teljesen kizsigerelt?)



2023. márc. 23. 22:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Győr is hanyatlik az új polgi óta!
2023. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Kérdező, én abszolút egyetértek a kérdéseddel, számtalanszor felmerült már bennem amit leírsz. Gyakorlatilag nem nagyon van olyan város, amire NEM azok a válaszok jönnek, hogy:

- sok a cigány meg a részeg/drogos/hajléktalan/kötekedő/balhés alak

- munkalehetőség 0, maximum a nagy gyárakban a többműszakos operátori sori munkák, meg az ilyen eladó/pultos/portás és társai melók

- rendezvény 0, kulturális élet 0

- itt semmi nincs, unalmas/halott/alvó város

- tömegközlekedés rossz, buszok ritkák, nagyok a dugók, az utak zsúfoltak

- és az összes többi, amiket te is fejtesz az utolsó, zárójeles bekezdésben. Ezeket olvasni itt minden városos kérdésnél.


Nem mellesleg a paneldzsungel az inkább egyéni szoc. problémája lehet valaki(k)nek, ha teljesülnek mellette bizonyos feltételek, akkor én szívesen laknék 10 emeletesben is, az ilyen szocreál lakótelepek nekem még tetszenek is, van egyfajta feelingje, hangulata. Az meg, hogy kik állnak az adott város élén, szerintem lényegtelen, mert épeszű ember azt nézi, milyen intézkedéseket hoznak, nem azt, hogy most kicsodák. Ha normálisan irányítja a várost, és meg tudja oldani a tényleges problémákat, felőlem lehet fideszes is...

2023. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

11-es


Miért hanyatlik? Mondj dolgokat ami miatt hanyatlik!


Szó szerint mindenki írja, hogy Győr így hanyatlik, úgy hanyatlik a polgármester miatt. Én nem vagyok se vele, se ellene. Csak egyszerűen nem értem meg, hogy mi az emberek baja vele.

2023. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Semmi se hanyatlik.

Az tény, hogy most gazdasági válság van, de épeszű ember tudja, hogy ez messze nem a győri polgármesteren múlik.


Ezzel együtt egy szóval sem mondom, hogy mindenben egyetértek vele. Pl. most terjesztik ki Nádorvárosban a fizető parkolási övezetet. Most mondjam meg, mit gondolok erről autósként? A fantáziádra bízom. :-) Aztán van keményebb dolog is: az Ipari Parkot kelet felé bővítik nagy területtel, és nagyon úgy néz ki, hogy az Audi számára fog épülni egy .... na mi?????? Hát AKKUMULÁTORGYÁR!!! Ez egyelőre csak pletyka, de az tény, hogy az Ipari Parkot valóban nagy területtel bővítik kelet felé. Ha itt akkumulátorgyár lesz, én többet biztos nem szavazok erre a polgármesterre.

És természetesen itt is a Fidesznél megszokott hírzárlat van a témában. Na, ez önmagában bicskanyitogató. Akkor mondjuk ki, hogy Orbán Kádár reinkarnációja (csak egy kicsit erőszakosabb és bumfordibb), a mostani polgármesterek meg a '70-es évekbeli tanácselnökökéi. És egyébként (népi) demokrácia van, aki mást mond, azt ellehetetlenítik.

2023. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
35%
Csak a Pest. Nekunk ittenieknek mas nem is letezik kb.. max kulfold
2023. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

14-es


Először is köszönöm, hogy megválaszoltad! Ezekről javarészt tudtam, viszont kétségkívül a parkolásos dologhoz hozzá kell szóljak!


Nekem is van kocsim, félreértés ne essék, de kib@szottul sok az autó Győrben, irritáló. Egy két ember 1-2 km-ért is beszáll a kocsiba, mert el nem gyalogol ő a boltba. A fizetős parkoló meg valószínűleg az ottlakók számára olcsóbban igénybevehető, ha meg ingyen adnák mindenkinek akkor biztos, hogy nem találnál benne helyet.


Mindenesetre, piszkosul környezetszennyező, hogy mindenki egyesével jár be kocsival a munkahelyére, ahelyett hogy csökkentenénk a helyigényt. Már nem elég Győrbe a 4 sávos sem, ha 8 sáv lenne sem lenne elég. Mert mindenki autót akar már, mert mennyivel kényelmesebb.


Akkor használom az autóm amikor szükség van rá, javarészt inkább a tömegközlekedést veszem igénybe. Na mindegy a parkolós résszel annyira nem értek egyet, de tudom mire gondolsz.


Hallottam az akkugyárról is, amit szentiván mellé akarnak letenni. Hát nyilván nem támogatom, csak szerintem a Polgármester mivel Fideszes, így is úgy is irányítva van és tisztában van vele az Orbán kormány, hogy Gy-m-s megye az rendkívül nagy pénzállománnyal rendelkezik. (Az egyik legjobban fejlődő megye Magyarországon).


Egyébként én azt mondom, hogy a győriek, köztük én is. Összetehetjük a két kezünket, hogy egy viszonylag normális városban élhetünk. Mert rengeteg ember nem tudja, hogy milyen állapotok vannak mondjuk Pécsen, Nyíregyházán, Miskolcon. Messze el vannak ezek a városok maradva Győrhöz képest. Én reménykedem, hogy az akkugyár át lesz helyezve, és körbe lesz kerítve egyfajta védőfalakkal, távol a településektől, élőhelyektől. Sajnálom, hogy idáig jutottunk...

2023. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%

Veszprémi vagyok, Veszprém egy darab kaki. Munkalehetőségek kb sormunka, mérnöki diplomával jobban megéri Székesfehérvárra menni.


Nalám top5 ha csak vidék.

1. Székesfehérvár

2. Miskolc

3. Győr

4. Pécs

5. Szombathely

2023. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Nyiregyről származom. Ide kb ahhoz is komoly protekció kell, hogy bekerülj a gyártó sor mellé vagy felvegyenek közmunkába utcát sepregetni. Ha irodában dolgozol bérminimumért akkor már vagy valaki. Ha saját házad van és nincs hiteled, szellemi munkás vagy Te akkor itt már Istencsászár vagy. De ehhez komoly protekció kell, itt kb minden kihalásos alapon megy. Van aki már 30 éve ugyanúgy jegyellenőr vagy bolti eladó ugyanott, az arcokat megjegyzem azért.


Az etnikum száma valóban csak növekedni fog itt na de hol nem ebben az országban? Sőt az épülő akksigyárunk miatt már nálunk is itt vannak a filippinók, vágott szeműek is a magyar melósok helyére.

nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!