Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyíregyháza mekkora városnak...

Nyíregyháza mekkora városnak számít magyarországi viszonylatba?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Kicsi
Közepes
Nagy
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Az ország 7. legnagyobb városa.
2022. okt. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Inkább vidéki nagyváros, mint közepes. 100 ezer lakos felett szerintem nagy, az alatt meg közepes.
2022. okt. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha Nyíregyháza közepes város, én megeszem a nem létező kalapom. A hetedik legnagyobb városról beszélünk, és megyeszékhelyről.kb 115 ezeres lakossággal. A vidéki városok közt a 6-ik legnagyobb. Vidéki nagyvárosok közt 8-at szoktak emlegetni, és nyíregyháza pont belefér. Nem csak Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs, Győr tartozik a nagyvárosok közé. Győr után közvetlenül nyíregyháza jön, utána kecskemét, és utána székesfehérvár. Kicsit gondolkodjatok már. 🙄
2022. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
42%

3# azért idegbajt ne kapj...


Amúgy meg Magyarországon akkor is közepes vagy inkább közepes és nagy között persze pl németbe ahol sokkal több a nagyváros ott kiröhögnének

2022. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
35%
Hazai viszonylatban nagy nemzetközi szinten alsó közepes.
2022. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
4 Teljesen nyugodt vagyok, és voltam is mikor a választ írtam. Csak hát olyan buták az emberek.
2022. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon a nagyváros 100 ezer lakosnál nagyobb, Budapesten kívül összesen 8 ilyen városunk van, bár lehet, hogy némelyik már 95-100 ezer közötti lakosságszámú. A középváros ha jól emlékszem, akkor a 25-100 ezer fő közötti, de ezeknek olyan hatalmas jelentőségük nincs. Nyíregyháza mindenképp nagyváros.

Egy geográfus

2022. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Nagyvárosnak nevezik azt a települést, ami 100 ezer lakosnál nagyobb, tehát annak számítana. Viszont ezt csak a magyarok találták ki, ha reálisan nézzük a város abszolút nem komoly, nem kell hasra esni a magyar nagyvárosoktól, eléggé kevés szerepet töltenek be, mondjuk egy külföldi nagyvároshoz képest.


Nyíregyháza az utóbbi 10 évben kb 3000 főt veszített lakosságából, bár ezt pontosabban majd a népszámlálás fogja megmondani. Előbb utóbb 100 ezer alatt lesz, csak kell még pár év. :)


Akkor jogosan tenném fel a kérdést, hívjuk majd 100 ezer fő alatt is nagyvárosnak? Mert az emberek elmentek, de az épületek maradtak, nem de? :)


Mindenesetre határeset, mindenképp a leggyengébb a nagyváros mezőnyben Nyíregyháza.

2023. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Nyírbátori vagyok de a korosztályom, a 30asok eleje aki elmozdult innen és nem Pestre ment vagy a Dunántúlra, az minimum Debrecen, Nyíregyre tudtommal senki sem költözött, szóval nem lehet valami jó helyzetben megyeszékhely léte és nagysága ellenére sem
2023. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!