Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet valakinek állami...

Hogy lehet valakinek állami rendszerben fiktív címe?

Figyelt kérdés

5 éve lakunk X utcában, és egy idős bácsi levelei állandóan oda jönnek hozzánk, próbáltam már megtalálni, de az azonos vezetéknevű velünk egy településen élők sem ismerik vagy tudják ki az. Állandóan jönnek levelei a nyugdíj folyósítótól meg az államtól, de nem stimmel a címzés sem.

A mi utcánk neve olyan, hogy az egész országban csak egy van ilyen, akárhol mondom ki is röhögnek kb,így leírni nem akarom itt, de kb hasonló példával szemléltetve:


Tavaszi rét utca 1 a miénk mondjuk, és neki pedig Tavasz ÚT 1- re címzik a leveleket, olyan utcára ami nincs is a településen egyáltalán


Ez hogy lehet? Nem létező cím az állami nyilvántartásban?


2023. márc. 28. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Elirta a kedves ugyintezo. Illetve lehet meg agyi leepules a bacsi reszerol.
2023. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk elég durva így elírni, hogy sem az utcaneve nem stimmel mert a fele lehagyva, sem a jellege mert nem út, hanem utca.

De eleve nem is lakott a mi házunkban soha ilyen nevű, tehát eleve egyáltalán honnan lett neki ilyen utca beírva bárhol is,nem értem. Mi 5 éve itt lakunk, és előttünk lakók meg itt laktak 1988 óta.

Szóval igazán elírni se lehetett, mert a lakcímkártyáján nem szerepelhet ez a cím és hasonló sem, így elég fura.

2023. márc. 28. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a postás is elég fura, hogy rossz címre kiviszi. Én napi sok hivatalos levelet küldök ki, és elég sok visszaérkezik "címzett ismeretlen", kézbesítés akadályozott" stb. jelzéssel. Utóbbi pl. akkor is előfordul, ha mondjuk csak emelet/ajtó hiányzik egy címzésből, vagy ha mondjuk elírás történt, mert ahonnan másoltuk a címet a 3-as 8-asnak látszott, így mi is azt írtuk. Már jön is vissza a küldemény. Ha nem tértis, akkor is vigyétek vissza a postára és jelezzétek, hogy probléma van.
2023. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy létezik a "fiktív" lakcím a központi személyiadat- és lakcímnyilvántartásban. Tehát valaha akár lakhatott is ott, de mondjuk már az előző lakó bejelentette, hogy az illető nem lakik ott, de új címet nem jelentett be az illető, így a régit fiktiválták. (#3)
2023. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 itt mindent bedobnak 🙄😄

Ismer is minket a postás hogy mi lakunk ott 3 éve de akkor is bedob minden xart, a szomszéd utcának a második tagja ugyanaz mint a miénknek, az eleje tér, az oda szóló levelek is állandóan nálunk vannak, de azt legalább átdobálom oda ha arra megyek, de ezt a bácsit nem találtam meg sehogy..

Majd jelzem a postán, egyszer mar mikor ide költöztünk pedig írtunk valami nyilatkozatot hogy ki lakik ott és mit dobjanak be

2023. márc. 29. 08:14
 6/8 A kérdező kommentje:
*5 éve
2023. márc. 29. 08:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem is él a bácsi már és valaki veszi fel a nyugdíját évtizedek óta.. már ezt konteóztam, remélem nem a garázsban a betemetett szerelőaknában van 😅
2023. márc. 29. 08:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Kiderült, most halt meg a bácsi nemrég pont, a mi utcánkban a 5-ös szám alatt élt ezer éve, 2 házzal arrébb, de már rég nem lakott itt, nagyon rég, a lánya ápolta a saját házukban.

Egy utcabeli mondta tegnap.

2023. ápr. 1. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!