Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Intoleráns szomszéddal mit...

Intoleráns szomszéddal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Panelban élünk és az alattunk lakó azt hiszi, hogy minden zaj forrása tőlünk származik...a zajokat mi is halljuk, nem mi keltjük. Amikor pl. törlöm a konyhapultot, hallom, hogy a felettem lévő kihúzza a székét de az alsó szomszéd mégis nekem kopog fel. Mondtam már neki, kértem szépen, hogy nézze át tüzetesebben, honnan jöhet a zaj. Nem érdekli, szerinte csak tőlem...át is hívtam magamhoz, hogy hallgassa meg, nálunk is lehet azt hallani, amit nála de nem akar átjönni. Csak vádaskodik és rágalmaz és fenyegetőzik, hogy szól a közös képviselőnek. Tudnátok javasolni valamit, hogyan értessem meg vele ezt? Már görcsbe rándul a gyomrom, ha a felső szomszédomtól jön bármi zaj, mert rajtam " bosszulja meg" az alsó...

2023. márc. 30. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan mondanám neki, hogy menjen nyugodtan a közös képviselőhöz. Az egyébként sem tud mit csinálni. Ha meg beidegesednék akkor valószínűleg visszakopognék neki. Ha érzi, hogy megteheti ezt veled amit csinál akkor nyeregben érzi magát. Ha nem hagyod magad akkor le fog szállni rólad.
2023. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te meg közöld vele, hogy a "felkopogás" nem csak nálad, hanem az egész házban hallatszik, ha nem hagyja abba, szólsz a közös képviselönek emiatt.
2023. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Hogy bosszulja meg? Mégis mitől félsz? Ja, azt nem tudod. Azt lehet kezdeni, hogy nem idegesíted magad ezen. Nem kell leállni vele beszélgetni.
2023. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Vérmérséklettől függően

Mondd meg neki, hogyha még egyszer zaklatni mer bármilyen formában, akkor

a) felkened a falra,

b)birtokvédelmi eljárást indítasz ellene!

2023. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy szóljon nyugodtan a közös képviselőnek, te már szóltál neki, hogy oktalanul zaklat.

Egyébiránt normál élettel járó zajokat vagy elviseli, vagy elköltözik tanyára, bár ott meg a madarak csiripelése fogja zavarni gondolom.

2023. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
A panelben szinte megállapíthatatlan, honnan jönnek a távolabbi zajok. Persze a közvetlen kopogás, dobogás, ütvefurás azért felismerhető. Megmondod neki, hogy nem te zörögsz, nem tudsz rajta segíteni.
2023. márc. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Panelban nem lehet tudni honnan jönnek a zajok, nekem a felettem lévőre állandóan rákopogtak, verték a falat és a felettem lévő azt hitte hogy mi vagyunk. Kiderült hogy az ő felette lévő veri állandóan a falat, csak ő meg letagadta hogy ő verné. Amúgy nem értettem miért nem ő rád gondolt alapból, mikor egy kretén nő lakik felette, aki nem csak rá hanem az összes szomszédra veri a falat ha valami zajt hall.
2023. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Először közölném vele, hogy ne merészeljen még egyszer ezzel zaklatni. Ezután ha megint jön, akkor következő éjjel elkezdek dörömbölni a bejárati ajtaján.
2023. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Végső esetben még azt kiprobálhatód, hogy megmutatod neki, hogy milyen az amikor te kopogsz zörögsz valamivel. Hátha rájön, hogy nem is azt hallja.
2023. ápr. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
77%
Ha szépen elmagyaráztad és nem érti meg, előzd meg, és szólj te a közös képviselőnek, hogy zaklat az alsó szomszéd. Így ha megy hozzá siránkozni, legalább már mindkét oldalt hallotta és nem automatikusan arra fog gondolni, hogy te vagy a zajos lakó. Ha ezután sem áll le, kilátásba helyezheted, hogy rendőrségre mész zaklatás miatt.
2023. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!