Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldanád meg a helyzetet...

Hogyan oldanád meg a helyzetet békésen?

Figyelt kérdés

Társasházban lakom, huszonéve, a kérdéses lakó is majdnem ennyi ideje. A ház előtt vagy 10 évig nem volt szépen megcsinálva a kert, de tavaly ősszel megcsináltam sok munkával - a növényzetre a lakókkal összedobtuk a pénzt, de azóta én is még sokat költöttem oda. A probléma, hogy az illető a ház elé a járdára, a kert elé teszi a huszonéves motorját, ami szakadt is, ronda is, folyik is belőle az olaj. Ha már szépen megcsináltam a területet, nem ezt szeretném nézni. Az olajért határozottan szóltam neki, azt megoldotta azzal h azóta kartont meg törülközőt terít alá - ezzel persze emelve a látkép fényét.

Mikor ősszel felhoztam neki, hogy állhatna máshol - azzal rázott le, hogy ő már 15 éve itt parkol és amúgy is, ha a parkolóba tenné a motort akkor az autósok megszólnák érte. (Ami tény, mert a környéken nagyon kevés a hely - de mások is teszik normálisabb helyre a motorjukat, nem a bejárati ajtó elé.)

Szerintetek ezt a helyzetet meg lehet normálisan, konfliktus nélkül oldani?

Mert amúgy egy normális faszi, kedvelem a családot is és nem szeretnék balhét. De olajos dzsuva motort sem nézni. :/


2023. ápr. 4. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ha szabályszerűen parkol ott, semmi közöd hozzá, már bocs. Nem tesz kárt semmiben, nem előled foglalja a helyet, az olajat sem folyatja a virágokra, tehát innentől enyhén szólva is kötekedő, kákán is csomót kereső ez a panaszod.

Bár nekem is ez lenne a legnagyobb bajom a szomszédaimmal…

2023. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
#1 Hát szerintem meg ha a bejárati ajtó előtti járdán tartja valaki a motorját, az minden, csak nem megfelelő hely neki. Simán akadályozhatja pl. a ki-bejárást babakocsival, kerekesszékkel, biciklit tolva...
2023. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Karen.
2023. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Amíg szabályosan parkol, addig joga van ott parkolni.
2023. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!