Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pécsről érdemes elköltözni,...

Pécsről érdemes elköltözni, ha semmi se köt ide és amúgy sincs olyan aspektusa ami megérné nekem?

Figyelt kérdés

Legszívesebben Budapestre mennék, de ott annyira drága az élet, hogy ott 350 ezres fizetésből is kb. alacsonyabb színvonalon lehet megélni, mint itt 250-ből, márpedig többet biztosan nem fogok keresni elsőre.


Az a baj, hogy maradnom sincs miért... nincsenek ismerkedési lehetőségek,a baràti társaságom elment innen, miután végeztek az egyetemen. Márpedig zavar, hogy kb. Lehetetlen párt találnom magamnak, Bp-n talán több hozzám hasonló fiatal van.



2023. jan. 24. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem Bp-re menj a belvárosba, ha nem kicsit kijenbb tőle.

Ha szobát berelsz akkor olcsóbban ki jössz Bp.


Költözhetsz más megyei jogú városba is, ott is ki probalhatod milyen? Aztán ha három helyből egyik sem tetszik akkor irány BP.

Tanulj ki valami olyat amivel több pénzt tudsz keresni.

2023. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Pécsre jártam egyetemre és én már annyira egyetemistaként sem szerettem. A város bizonyos részei nagyon szépek és hangulatosak, a Mecsek gyönyörű és jókat lehet kirándulni, vannak jó éttermek és kávézók... de nekem nagyjából ennyit jelentett Pécs az egyetemen kívül. Úgy éreztem, hogy számomra nem kínál elég lehetőséget, sem munka, sem tanulás, sem szociális élet és szórakozás, kikapcsolódás terén. Én is Budapestre vágytam mindig, ami drágább ugyan, de talán annyival többet is nyújt. Én jelenleg vidéken élek, de szeretnék felköltözni Budapestre és Pécs már nem igen szerepel a jövőbeli terveim között.
2023. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Na tesóm meg pont oda jár suliba és tetszik neki, meg anyámék oda akarnak költözni mert nyüzsisebb és derűsebb város több programmal, élettel mint ahol jelenleg laknak. Ennyire nem jó mégse Pécs?
2023. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Van akinek be jön Pécs mint a tesódnak is, meg a szüleidnek.

Nekem is van ott ismerősöm aki oda jár egyetemre, tetszik neki az egész hely, kb mindent is ott tervez.

2023. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Én nem költöznék országon belül sehova.

Mi értelme van? Többet keresel de sokkal többet is költesz. Mindenki Pestre vágyik, nem is értem.

Ha mennék valahová akkor külföldre ott legalább maradna valami a fizetésemből.

Ha otthon nem tudsz ismerkedni akkor Pesttől se várj csodát. Miért lenne lehetetlen egy 150 ezres városban es vonzáskörzetében párt találni?

Itt veled lesz a baj nem a helyszínnel.

2023. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5, Ehhez annyit hozzátennék hogy a helyszín sajnos sokat számít. Pl egy kicsiny faluban élőnek kevesebb lehetősége van, mint nagyvárosban élőnek. Kevesebb program, ismerkedési opció stb. Továbbá vannak országon belül is "durvább" környékek, meg barátságosabb környékek, ez sem mindegy.
2023. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magasan felsőfokú végzettségem van 5. Sajnos évek óta hiába értelmiségi a baràti köröm, munkahelyem, nem nagyon találkozom egyedülálló férfiakkal. :( Az itteni ismerkedős programlehetőségek többsége valamilyen ivós programban kimerül, ezeket egyetemistaként sem szerettem, mert nem vagyok ilyen típus. Mivel munkalehetőségek híján van ez a város, az értelmiségi férfiak el is költöznek egyetem után. Aki nem értelmiségi is lehet fantasztikus ember, de az esetek 90%-ában nem nagyon van miről beszélgetnünk.
2023. jan. 25. 02:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mindig is támogattam a komfort zónából való kilépést. Szerintem vágj bele, de a barátok a kor miatt is hanyagolhatnak. Az én ismerőseimnek is családja van már.

Pesten lakom mégis sokszor unatkozom.

2023. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hiába van magas felsőfokú végzettséged, ha csak 250 ezret keresel vele sajnos.
2023. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez az intellektusra való igényemen nem változtat. Pécsen ez a középosztály tipikus fizetése. Emiatt akarok elköltözni, mert emelni se nagyon fognak rajta.


A barátok valóban a saját magánéletük miatt hanyagolnak. De még mindig szeretem őket, csak nagyon ritkán tudunk beszélni, és nincs már társaságom. Én nem is vágyom már óriási baráti körre, csak olyan programokra, amit felnőtt emberek között lehet csinálni, nem pedig csak iszogatni.

2023. jan. 25. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!