Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégiumban milyen olcsó,...

Kollégiumban milyen olcsó, gluténmentes kajákat tudnék enni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdtek megjelenni a problémák, fél éve sejtettem, hogy gluténérzékeny vagyok és végre múlthéten jött vissza az eredmény, hogy valóban gluténérzékeny vagyok.

Az a probléma, hogy mivel egész életemben gluténos dolgokat ettem, főleg koliban, hiszen nagyon kevés pénzből kell gazdálkodnom, és a legolcsóbb amit tudtam enni, az pékáru volt, így fogalmam sincs, hogy miket tudnék enni, ami nem gluténos, úgy, hogy nem költök rengeteg pénzt erre. Főzni nem igazán tudok, illetve a kollégiumban a körülmények sem teszik ezt igazán lehetővé.

Bármi tanács, jó tipp?



2023. ápr. 23. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Koliban én heti 2 nap legalább főztem nem olyan nagy dolog...


A legalapabb az a krumpli. Lehet enni sima főtt krumplit, majonézes krumplit, paprikás krumpli se egy űrtudomány, esetleg tócsni.

Másik alap a rizs. Pl tojásrántotta rizzsel vagy zöldséges-babos rizs.

Csilis bab rizzsel, az is tök egyszerű, kolis alap kaja.


Gluténmentes tészták. Az aldiban lehet kapni GM zöldségtésztákat, azoknak talán nem annyira horror az áruk. (Talán 1000 Ft egy csomag, nem tudom pontosan). A zöld fuschilli kimondottan finom. Ahhoz egy bolognai szósz vagy egy tejszínes szósz (egy csomag sonkát megpirítasz, ráöntöd a 20%-os tejszínt, só+bors és kész van) 10 perc alatt meg van.


Kész cuccok közül az abonett talán ami olcsóbb, meg GM rizspufik.


Lehet kapni olyan gluténmentes lisztkeverékeket, amibe semmi mást nem kell tenni csak vizet aztán megsütni. Pl a Szafi lisztkeverékek. Elsőre bonyinak tűnik, de ha egyszer megcsinálja az ember olyan mint az 1x1. (méréshez egy olyan mérőkancsót kell venni, amin a liszt is be van jelölve, kínai boltban lehet kapni olcsón ilyet.)

Azért ebből is 2700 Ft egy kiló, de így is sokkal-sokkal olcsóbb, mint a bolti kész GM pekáruk.


Ha Pesti vagy és sos kell valami pékáru akkor a dohány utcában van a Tibiadobo gluténmentes pékség. Drága, de még ez is olcsóbb és sokkal jobb minőségű mint a bolti GM pékáru.

2023. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de aranyos vagy, köszi szépen!
2023. ápr. 23. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy liszterzekenynek tilos krumplit rizst kukoricat kolest hajdinat ennie.

Tapasztalat

2023. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as jelentettem, remélem, törlik, ugyanis összevissza beszélsz.
2023. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: a gluténmentes és az olcsó...


Süss magadnak pl kenyeret, ha tudsz, de a krumpli, rizs ezek sokféle ételhez felhasználhatóak és viszonylag olcsóak ár-érték arányban.


Főzz több napra 2-3 és dobozolj vagy fagyassz, úgy sokkal jobban megéri.

A kész péksütiket nem tudom, én eszek olyat, mert az valóban nagyon drága - annyiból sütök

Tojásos ételek is laktatóak, de pl kifőzöl 3 adag rizst, egyikre tojást ütsz, a másikhoz készítesz idénylecsót.


A kontaminációra viszont nagyon ügyelj, mert koliban azzal lehet a legtöbb problémád.

2023. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hús, zöldség (a burgonya is az) rizs, egyéb GM gabonák (köles, hajdina, zab.) A kenyeret, kenyérféleket felejtsd el, csak a baj van vele, és könnyen le lehet szokni. Fontos az is hogy ne a tejtermékeket szokj rá helyette mert ott is kialakulhatnak allergiák.

A végén még kijöhet, hogy olcsóbban eszel mint a kenyeresek.

2023. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!