Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért okozhatta ezeket a...

Miért okozhatta ezeket a tüneteket nálam a kókuszliszt?

Figyelt kérdés
Régebb óta nem fogyasztok búzalisztes dolgokat dietetikus utasítására, főleg mandulalisztet és kukoricalisztet szoktam használni, néha rizsliszt. Azokkal semmi gond nem volt soha. Most viszont csináltunk egy brownie-t kókuszlisztből, amiből nagyobb mennyiséget megettem (szombat délben, szombat délután és még ma vasárnap reggel is, az egészet kb én ettem meg). Nagyon porhanyós, száraz volt az állaga, az íze viszont nem volt rossz. A baj az, hogy ma délután óta jönnek rám hasgörcsök, eddig 5-ször voltam WC-n és baromi nagy mennyiségek jönnek ki belőlem, és ami kijön az kb pont olyan mint a brownie színre is meg állagra is, kb mintha abban a formában jönne ki mint amiben bement, szóval biztosan a süti a hibás. Megemlíteném még, hogy több mint egy éve minden nap 3 liter vizet/folyadékot iszok meg, minden nap eszek gyümölcsöket és általában zöldséget is. Utánanézve a kókuszlisztnek írják, hogy nagyon szívja a vizet, szivacsos az állaga a belőle készült dolgoknak is, hogy (az elméletem szerint) nem-e lehet az a baj, hogy azt a sok folyadékot amit én iszok azt mind felszívta és összeállt "kitöltötte" teljesen a beleimet, kijönni meg azért jön ekkora mennyiség mert nagyon sok a rost benne, és még erre jönnek rá a gyümölcsök amiket eszek. Kókuszos dolgokat amúgy szoktam enni, szeretem az ízét és azoktól sosem volt bajom, most először használtuk a kókuszlisztet de ezt meg úgy tűnik nem bírom...Az útifűmaghéjt is próbáltam már (ugye elvileg az is ilyen alapanyag hogy felszívja a folyadékot) és azt sem bírtam, nagyon súlyos székrekedést okozott.

2023. ápr. 2. 22:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!