Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan szól a szomszéd,hogy...

Jogosan szól a szomszéd,hogy a biciklimet a korláthoz kötöttem ki?

Figyelt kérdés
4 emeletes panel és a földszinten szoktam kikötni a korláthoz,mert nincs hely a tárolóba. nem akadályozza a kozlekedést. Egy pár szomszédnak mégis zavarja a szemét. Ha felvinném a 3.ra akkor meg az lenne,hogy biztosan lehúzom a gumival a falat. Már látom előre...
2023. ápr. 28. 11:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
És ha autóval parkolnál a ház elé, azért is szólna? Pontosan mi a baja neki?
2023. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak irígy szerintem.
2023. ápr. 28. 11:51
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Alapvetően tűzvédelmi okokból tilos bármit is a lépcsőházban tárolni.
2023. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fénykép kellene arról, hogyan helyezkedik el a korlát.

Ha ui. lépcső mellé rakták, akkor mondhatja a szomszéd, hogy neki fognia kell korlátot, hogy fel bírjon menni a lépcsőn. Idős embernél ez reális felvetés.

Korábban laktam társasházban, ott egy mélyebb szakasz fölött ment át a kb. 3 méter széles aszfaltozott járda vízszintesen, utána jött a bejárat. Ott is volt korlát, de értelemszerűen csak balesetvédelmi célja volt, nehogy valaki leszédüljön a mélyebb területre. Oda én is meg más is szoktunk láncolni biciklit, sőt valaki motort is. Ebből ott nem volt probléma.


Egyébként függetlenül attól, hogy erkölcsileg kinek van igaza, nem célszerű ezen összeveszni a szomszéddal, mert ha pl. kiszúrja a biciklid gumiját, neked lesz károd ill. bosszúságod miatta és persze sosem fogod tudni rábizonyítani.


Én a helyedben körülnéznék a tárolóban. Mindegyik biciklit használják? Sokszor hulladéklerakónak szokták ezeket használni: oda teszik a már használhatatlan, kereke sincs bicikliket, és pont azok nem tudják a magukét betenni, akik naponta használnák a bicajukat.

2023. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Minden lakóközösségben vannak kötekedő,mindenttudó,irányítás mániás seggfejek.Nem érdekli őket a tűzvédelmi előírás,pusztán nem tetszik nekik hogy vannak dolgok amik nem az ő akaratuk szerint történnek.
2023. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Ja, persze, irigy a cangádra, biztos, azért ennyire ne legyen már nagy arcod.
2023. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kb mint ez,csak nalunk nincs mogotte semmi,csak beton fal.


Kep: [link]

2023. ápr. 28. 13:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Köszi a képet.

Hát, ha te is így teszed le a bicajt, akkor nem akadályozhatja a lépcsőn korlátba kapaszkodó embert a közlekedésben.

Szóval nem jogos. Aki ezen fönnakad, valóban egy ráérő, unatkozó s..fej, akiből remek adóellenőr vagy buszellenőr lehetett volna, de magánemberként kész rémálom.

2023. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bár egyetértek azzal, hogy sok a kötekedő szomszéd, de az, hogy a bicikli kormánya belelóg a lépcsőzetbe igen is tud balesetveszélyes lenni. Nekünk is ilyen volt gyerekkori lépcsőházunkba az elrendezés és így tárolódtam a biciklik. Gyerekként rendszeresen estünk pofára miatta, mert nyilván rohantunk. Ez ebből a szempontból a mi hibánk, igen, tudjuk.

Egy idős viszont nem biztos, hogy látja a bicikli kiálló kormányát miközben kapaszkodik és a korlát mellett megy. Így ő is feleshet benne ha nem figyel/nem lát jól.

Valaki írta egyébként a tűzvédelmet is: a pánikba nyilván sokan ennek nekimennének futás közben.


Plusz ha ennek ténylegesen annyiszor nekimennek mint mi gyerekként ahányszor eltaknyoltunk miatta, akkor az a kormány nem fogja sokáig húzni.

2023. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!