Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Illetlenség szólni emiatt?

Illetlenség szólni emiatt?

Figyelt kérdés
Ha vendégek jönnek hozzám, viszont nem akarom, hogy cipőben járkáljanak a lakásban (én sem teszem, tisztaság van), illetlenség szólni, hogy vegyék le a cipőjüket (papucsot adok), ha maguktól ez nem jut eszükbe? Sajnos azt tapasztalom, hogy sokan mennek, mint a homály cipővel végig a lakáson és fel sem merül bennük, hogy máshol esetleg ez nem divat. Viszont kicsit kínosnak érzem, mikor nekem kell rájuk szólni. Illetlenség, ha mondom, hogy vegyék le a cipőjüket?
2023. ápr. 28. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is szólok mindig. Kiveve ha nem tudok papucsot adni, akkor inkább legyenek cipőben mint mezítláb.
2023. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 qborka ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem az.
2023. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Más papucsát inkább nem venném fel, jó a zokni. Konyhába mehetnek, legfeljebb felmosok, de onnantól szólnék, hogy szőnyeg van, mi arra nem lépünk cipővel.
2023. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális,én elvárnám, hogy szóljanak. De én meg is szoktam kérdezni. Már amikor még jártam vendégségbe...
2023. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Vannak kimosható vendégpapucsok, azokat célszerű alkalmazni.


[link]

2023. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zowie ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem az. Nálunk sincs cipőben bemászkálás a lakásba. Mi panelban lakunk, zárt a folyosó, a lábtörlő mellett sorakoznak a cipőink, úgyhogy aki jön, egyből látja, hogy mi a helyzet és már veszi is le.
2023. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az illetlenség, ha valaki kérdezés nélkül bemegy a lakásba cipővel.

Nekem akkor is rossz érzés cipővel bent lenni, ha mondják hogy ne vegyem le. Annyira idegen számomra.

2023. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség.
2023. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7# én is így vagyok vele. Számomra amúgy megdöbbentő látni azt, hogy mennyire nem figyelnek erre egyesek oda és szólni kell nekik. Nálam az az első, akárhova is megyek, hogy veszem le a cipőmet.
2023. ápr. 28. 18:43
 10/15 A kérdező kommentje:
Még iskolában volt egy olyan sztorim, hogy az egyik osztálytársam meghívott magukhoz. Még be sem léptünk a házba(!), mikor mondta, hogy a cipőt le kell ám majd vetni, mondtam neki, hogy ezt mondani sem kellett volna, természetes. Legközelebb ő jött hozzánk. Kérdezés, minden nélkül trappolt volna be a szobámba cipővel! Ekkor szóltam rá, hogy nálunk is divat ám levenni a lábbelit, főleg mielőtt bejön a szobába (ha a az előtérben ezt nem is tette meg). Mai napig nem tudom, az ilyennek mi játszódik le a fejében, de jó nagy bunkó, az biztos.
2023. ápr. 28. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!