Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Reggel 6-tól kezdve minden...

Reggel 6-tól kezdve minden reggel dübörög, szaladgál a szomszéd gyereke, ők meg egymással kiabálnak. Néhány nap múlva lesz lakógyűlés. Mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

1 hónapja költöztünk első sajt lakásunkba a párommal, legfelső emelet, így abban bíztunk, hogy a szomszédokkal nem lesz problémánk. Sajnos az első este ott töltése után tapasztaltuk, hogy kora reggeltől kezdve dübörög az alattunk lakók kb 2 éves gyereke. Minden reggel 6 és 7 óra között arra ébredünk, hogy a gyerek szaladgál (és érdekes módon felfelé is teljesen feljön a hangja, a szülők meg sokszor egymással és a gyerekkel kiabálnak teli torokból. 2 hétig türelmes voltam, de aztán lementem megkérni őket , hogy legalább reggel 8ig maradjanak csendben, utána nem zavar, hogy mit csinálnak. Viszonylag értelmesnek tűntek, elnézést kértek, mondták hogy igyekeznek," de hát nem tudják lekötözni a gyereket".. akkor kb. 1-2 napig viszonylag nyugi volt, (akkor valószínűleg levitték a gyereket egyből a játszótérre, ahogy felkelt), de utána megint ugyanígy megy tovább. Ráadásul nyilván hétvégén is.


Őszintén szólva nagyon unom a dolgot, pláne azért mert saját lakás milliókat költöttünk rá , hitelt vettünk fel stb. Következő héten lesz lakógyűlés pont az épületben, és gondoltam, hogy felhozom a dolgot csak nem tudom , hogy ezzel jogilag lehet-e vmit kezdeni. Pl kötelezhetők-e arra , hogy mondjuk tegyenek le valami hangszigetelő szivacsot a földre, meg a falakra, hamár nem tudják megnevelni a gyereket, hogy ne rohangaoljon.



2023. ápr. 29. 00:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos a hangok meg a lépések is feljonnek az alattunk lakotol nálunk is. Pedig ez tégla ház dupla födémmel, és mi is legfelül lakunk.


Halljuk, ahogy dübörög végig a lakásán az alattunk lakó. Nem a papucsa kopog, csak hogy döng minden egyes lépése.


Mondjuk mi már megszoktuk, meg nem is kel korán a lakó.


Jogilag nem sok mindent tudtok tenni. A gyerek előbb utóbb kevesebbet futkos majd, nem tudom most mennyi idős, meg később is kel majd. Persze ezt nehéz kivarni tudom.


Alsó lakást nem is tudom hogy lehet szigetelni...

2023. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Laktàl valaha panelban vagy társasházban? Ha igen, akkor tudod a választ. Ha nem, akkor most meg fogod tudni. Lóf#szt se fogsz tudni tenni. Persze el fog durranni az agyad idővel, lesz minden.....de ez ilyen. Nagyjából 40 évnyi tapasztalat, sok panel, társasház.......
2023. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Én csak azt nem értem aki ilyen fene csendet akar maga körül miért nem inkább egy tanyára költözik, panel lakás helyett?

Ja az igaz hogy ott dolgozni is kell, de nem zavar a szomszéd gyereke:P

2023. ápr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
Ne mondd, hogy magadtól nem tudod, hogy nem kötelezhető!
2023. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Fiatalon családi házban laktak, az elmúlt 10 évben pedig társasházban. Több helyen is, eddig nem volt ilyen próblémám, hogy valaki rendszeresen zajong.


Egyébként a padló hangszigetelésnél arra gondoltam, hogy van pl a gyerekeknek ilyen színes szivacs lap amin játszanak. Vegyen olyat és rakja le az egész gyerekszobaban. Vagy ahol futkos a gyereke általában. Mert leginkább az zavaró, ahogy attól beremeg minden. Az ordibálás nem érdekel különösebb, mert az a füldugón nem jön át.

2023. ápr. 29. 00:22
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Szia, nekünk a 2-vel felettünk lévő szomszéd autista gyereke rohangál reggel 6-tól fel-alá-fel-alá-fel-alá-ide-oda-ide-oda órákon át... Sajnos mivel a panel egyáltalán nem hangszigetelt, ezért simán úgy hallatszik, mintha mellettem futkosna és mintha itzomerőből döngölné földbe a lábát. Pedig ők a 3. emeleten, mi meg az első emeleten vagyunk.

Magyarországon, a "bürokrácia fellegvárában" semmit nem tudsz kezdeni ezzel. Mindenki leszar téged, a szervek végképp, a társadalom hatványozottan, mert "ha nem tetszik, ellehet menni" mentalitás van. "Mennyen svájcba, ott főbe is lövik ha zajong a szomszéd" vagy "menny keteshába, oht majd a gugya ugat és a fleksz men" és társait kapnád innen a gyakoriról is majd...

Ha autista, akkor meg még papírja is van róla, hogy téged legálisan őrületbe kergethet.

Bocsi hogy jött a magyar reality check, de összegezve az van, hogy semmit nem tudsz tenni. Füldugó és ipari hallásvédő fültok kombináció talán, bár a dümdümöt a beton nagyon jól viszi és ha a hanghullámok jól összerezegnek, azon keresztül is bejut a füledbe minden és olyan mintha semmi sem lenne rajtad.

Esetleg szomszéd bosszú. Nem azt mondom, hogy verd palacsintára a gyereket, vagy önts forró betont a kulcslyukukba, de szerintem érted mit értek ezalatt. Mivel te vagy fent ezért előnyben vagy. Steptánc vagy bowling a lakásban amikor alszanak, akár hajnali fél 3-kor is. Nyilván ez szomszédháborút fog eredményezni, de már így is egyoldalúan vívják ellened, mit veszíthetsz...

Vagy hát költözés. De ebből a balkáni koszfészekből menekülni kéne, ahol talán értelmesebb embereket találsz.

2023. ápr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Úgy érzem van aki félreérti a dolgot. A fene nagy csend az lenne , hogy nem akarok minden egyes reggel dübörgésre ébredni? Mint írtam /illetve mondtam nekik is reggel 8 után felőlem azt csinálnak amit akarnak, de addig lehetnenek tisztelettel a másikra. De lehet csak nekem volt szerencsém az elmúlt 30 évben, hogy nem útköztem ilyen problémába. Csak akkor kevésbé zavart volna , mert azok albérletek voltak. Onnan könnyebb elköltözni
2023. ápr. 29. 00:26
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
30 év tapasztalattal furcsa, hogy ilyen butaságot kérdezel. A választ mindenki leírta.
2023. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el kérdező, ha van akinek egy nagykereskedelmi ipari húsdepót nem tud a magyar bürokrácia eltüntetni a lakása alól akkor egy gyerekrohangálás egy hangya az elefánthoz képest.
2023. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mentem el egyszer direkt panelba lakni egy évre. Gyerek korom óta kertesben lakok. Valamiért vonzónak találtam, hogy nem kell füvet vágni, rendezni a keret, a ház külső állapotával sem kell foglalkoznom stb..

Ja… 1 hónap után rájöttem, hogy én nem fogok panelt venni. Nem vagyok hajlandó veszekedni a szomszédokkal, hogy maradjanak már csendben. Nem érdekel, hogy a felettem lakó egy nap hányszor f*ssa szét magát és húzza le a budit.. Nem akarom más gyerekének a vergődését hallgatni, bőven elég lesz majd a sajátomét..

Ha volt tapasztalatod mégis ez kellett hát akkor egészségedre. Lakást csak befektetésnek veszünk semmi másnak. Viselje ezt ez az aki ebben nőtt fel és már meg sem kottyan neki/észre sem veszi az ehhez hasonlókat..

2023. ápr. 29. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!