Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett honvágyam? 8 éve...

Miért lett honvágyam? 8 éve lakok kertes házban. Az előtt régi bérház 3 emeletén laktam. 18 és fél évig laktam ott a szüleimmel. Tudom, nem mehetek vissza oda. Most valahogy elkezdett hiányozni.

Figyelt kérdés

Szent István Bazilikával szemben laktunk.

Más is volt ilyen helyzetben? Mi történt szerintetek?



2023. ápr. 30. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egesz mas, mikor a cipod felhuzod, kilepsz a kapun, es minden iranyban elet van. Vagy autoval, busszal kell menni valameddig, ahol egyaltalan setalni lehet mert egy olyan lakoovezetben, ahol a madar se jar, tok gyanus.

Nem fogod megszokni. Neked nem valo.

2023. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Lehet igazad van. Nekem nem jó külvárosi környék.
2023. ápr. 30. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után én hasonlóba beletörődtem. Eszembe ötlött még a kérdésed kapcsán a csere lehetősége.
2023. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első lakásom egy 17 m2 lakás volt a 8.kerületben.

3,2 méter belmagasságú volt, úgyhogy fekvő galériát építettünk oda.


Egy régi rozoga társasház,a lakóösszetétele is vegyes volt de imádtam.

Mikor fősulira mentem akkor vették nekem a szüleim.

18-26 éves korom között laktam ott,egyetemen végig és utána is egy ideig mikor már dolgoztam.


Azóta persze már eladtam vettem egy jóval nagyobb lakást.

Mégis néha a mai napig álmodok arról a lakásról.


Igazából,nem a környék hiányzik,nem a szomszédság és nem is a lakás mert mai fejjel élhetetlennek gondolnám.


Inkább azok a gondtalan fiatal felnőtt éveim hiányoznak,a lakás méretétől függetlenül hatalmas bulikat tartottunk ott mindig :D

2023. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Belvárosban, mármint valódi Belvárosban, mint Pesten a Bazilika környéke is, lakni jó. Én teljesen máshol lakom, egy másik város kellős közepén, és nehezen tudnám elképzelni máshol az életet. Tulajdonképpen "nem éri meg" ebben a lakásban tartani a pénzemet de minden más mellette szól, rendezett környék, normális szomszédok, ha vannak szomszédok (évekig 20% kihasználtságon ment a ház, most, hogy újra divatba kezd jönni az itteni élet, kezdünk újra benépesülni, de pl. közvetlen szomszédom most sincs), általában szép épített és természeti környezet (a régiek tudták, hol és hogyan kell építkezni), jó minőségű, jó árú élelmiszer, és minden más ami hétköznapokhoz kell, karnyújtásnyira... azt szoktam mondani hogy legszívesebben olyan helyen élnék, ahol szívesen nyaralnék is. Ha maradtatok itt, akkor ez megvalósult.

Kérdező, Te miért nem térhetsz vissza?

2023. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nekem pont kulfoldon van ilyen bajom, de tenyleg semmi koze a masik kulturahoz. 15 eve elek az angol ferjemmel, teljesen alkalmazkodtam az etelekhez, szokasokhoz, stb. Mar egy gyonyoru kepeslap faluban lakunk, a kilatasunk legelok, birkak, szep regi hazak. De nagyon elkeserit, ha arra gondolok, hogy itt maradunk. Meg egy idegen orszagban, pl stockholmi, baszkfoldi utcareszlet olyan ismeros, otthonos, tiszta Bel-Buda, ami az en szerelmem. Azt a bizonyos erzest akarom legalabb megtalalni, hacsak nem visszakoltozni.
2023. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!