Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért utálnak a szomszédaink?

Miért utálnak a szomszédaink?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk be egy panel lakásba egy barátnômmel. A ház ahová költöztünk tele van idôs lakókkal( gyakorlatilag csak öregek laknak itt). Folyamatosan szólnak vmiért,pedig mi semmi rosszat nem csinálunk. A kutyámat sem nézik jó szemmel,mert állítólag sokat ugat. Hozzátenném,hogy egy nagyon jól nevelt kutyusról van szó, maximum akkor ugat ha valaki jön hozzánk és becsenget. A múltkor az volt a mellettünk lakó néninek a baja,hogy mikor jöttünk haza egy buliból sokáig csörgettük a kulcsot. Aztán hogy, mi biztos szándékosan nyitva hagyjuk a lift ajtót és nekik szatyrokkal 70 évesen kell lépcsôzni. Tényleg nem értem,hogy miért csinálják ezt. Mi próbáltunk kedvesek lenni,már gyakorlatilag ha vki átjön ki se megyünk az erkélyre, hogy nehogy zavarjuk ôket,zenét se hallgatunk. Szerintetek mit csináljak?

2018. okt. 3. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

És mi igaz ebből?

Sok kutya van, aki ugat, ha egyedül hagyják. Lehet, hogy a tiétek is, csak ti ugye nem halljátok, ha nem vagytok otthon.

Ilyen liftet még nem láttam. De ha tényleg így működik és tényleg ti hagyjátok nyitva, akkor tök igazuk van.

2018. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Próbáljatok meg beszélgetni velük.

Az se normális hogy a saját erkelyetekre nem mentek ki meg félve vesztek levegőt a lépcsőházba.

Ha másról lenne szó hagynám de mivel ott laktok ,ezért próbáljatok meg aránylag jobba tenni a dolgokat

Nem tudom ha látod hogy cipekedik az idős hölgy/ember kérdezzd meg hogy segíthetsz e ,vagy próbálj meg kommunikálni velük mond h szereted a környékét,tetszik nektek nyugalom stb

Nem kell túlzásba vinni,meg ne csengess be hozzájuk csak amikor alkalom van rá kedveskedj . Valahogy élhetőbbé kell tenni a helyzetet legalább annyira h ne érezzétek magatokat kellemetlenül

2018. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert öregek és erre van eszük...tegnap voltam Sparban, ahol a péksütit mindenki maga árazza be gépről. Egy kb 10 éves gyerek lépett oda az anyjával, be akarta ütni a kódot, erre elsötétült a képernyő...na mondanom sem kell, az öreg nő mögötte állt, elkezdte nekem magyarázni, hogy "a kölök tönkretette a gépet, az a kölök"...mondtam neki, hogy szerintem semmi rosszat nem csinált, a gép egyszerűen pont most mondta be az unalmast, de hiába, mert "a kölök". Ilyenek, unatkoznak, kekeckednek...
2018. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert tele vannak irigységgel és rosszindulattal a fiatalság felé.
2018. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Le se szarnam őket megvettem a lakast az az enyem nehogy mar a szomszed parancsolgasson mit csinalhatok mit nem
2018. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ennek több oka is lehet. Lehet, hogy egyedül vannak, unatkoznak, kell mindig valami, amin lehet idegeskedni, témázni, pletykálkodni, unaloműző jelleggel.
2018. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos egyet kell értenem az előző válaszolók többségével.

Szüleim 24 lakásos társasházban laknak, hasonló életkorú emberek, akik valaha együtt voltak fiatalok, együtt neveltek gyereket, és együtt öregedtek meg.

És döbbenetes tapasztalni, hogy a valaha volt békesség mennyire megszűnt!

Mindenen megy a vita, a kukák elhelyezésén, a közös képviselet rendjén, meg amit el lehet képzelni. Olyan hölgyre haragszik anyukám is, akivel előtte évtizedeken át jó viszonyban voltak. Teljesen természetes, hogyha lakógyűlésen többségi döntéssel elhatároznak valamit, akkor a kisebbségben maradó nem nyugszik bele, hanem pl. a jegyzőnél folyton feljelentgeti a közös képviselőt, hogy nem a jogszabályok szerint végzi a munkáját (egyébként papírokkal lehet igazolni, hogy szabályszerűen csinálja). Anyukám is úgy beleéli magát ezekbe a konfliktusokba, hogy egy húsvéti ebéd fölött megkérdeztem, hogy hogy s mint telnek a napjaik, és pár perc múlva oda lett az ünnepi hangulat, mert csak szidta-szapulta X-et, Y-t a ház lakói közül, és hiába mondtam, hogy ne mérgelődjön most ezen ünnepnap a rokonság előtt.


Igen, sajnos éjfélkor azt fogják hallgatni, hogy hogyan forgatjátok a kulcsot, netán azt, hogy mikor zuhanyoztok, miért járkáltok hangosan, miért húzzátok le éjjel kettőkor a WC-t (mert ki kellett menned pisilni, bakker!!!) és így tovább és így tovább.

Ahogy szellemileg leépülnek, a helyzet csak fokozódni fog. Ahogy egymás után kihalnak, és újak jönnek, onnantól várható javulás.

2018. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálnak csak öregek. És sok öreget már minden zavar. Mindegy mit csinálsz. Nem kell velük törődni, csak szépen mosolyogni és egy hangos Csókolommal becsukni az ajtót magad mögött.
2018. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Sok öreg nem tud szépen megöregedni. Mindegy mit csináltok, csak kötekedni akarnak. Vissza kell szólni a vén szipirtyóknak.
2018. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!