Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehetne móresre tanítan...

Hogyan lehetne móresre tanítani ezt a fideszes gyökeret?

Figyelt kérdés
Barátnőm megvett hitelre egy lakást áron alul, mert hogy a szomszéd kicsit problémás. Azóta kiderült, hogy a szomszéd egy fideszes gyökér, aki több lakást birtokol ebben a kis méretű társasházban. Ha jól számoltam 6 lakás van az épületben, és abból 3 az övé. Mindenféle hülye indokokat kitalál, hogy a barátnőmnek és annak a másik 2 lakónak fizetnie kelljen. Például, hogy mondjuk barátnőmtől büdös jön, mert valahogy nincs jól megszerelve valami. Nagyon pontosan nem emlékszem, de az tuti, hogy ez az ember arra megy ki, hogy elüldözze azt a maradék három lakót a lakásból, beleértve barátnőmet, és addig nem nyugszik. Ráadásul van valami ügyvéd ismerőse, és például a ház kocsibeállójába is csak ez a tulajdonos, és az ő ügyvéd ismerőse állhat be a kocsijával, mert hogy ők építették ki azt a beállót, vagy valami ilyesmi. Nem lehetne valamit tenni?

2023. máj. 15. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Közös képviselő(?)

Lakógyűlés(?)

Önkormányzat(?)

Saját ügyvéd(?)

Polgári per(?)

2023. máj. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
El kell menni szavazni!
2023. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Hülye indokokkal nem kell foglalkozni, a beálló tulajdonjogát tisztázni kell, ha az övé, akkor egyértelmű, hogy ő használhatja.
2023. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Fel kell fogadni egy jó ügyvédet, aki felvilágosítja bnődet a jogairól, helyzetéről. Bizonyos helyzetekben ő is perelhet pl zaklatásért, rágalmazásért.
2023. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
5.: És ha az illető nő lenne? Akkor is? Vagy arra milyen szuper ötleteid lennének?
2023. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul néha, hogy az ember benéz egy-egy lépcsőt a lépcsőházban és nyakát szegi.
2023. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ennek mi köze ahhoz, hogy - szerintetek - fideszes?

Első körben talán beszélgetni kellene vele, tisztázni a félreértéseket, megérteni a motivációit. Ha tényleg meg akarja venni a lakást, még az is lehet hogy értelmes alkut lehet vele kötni.

Második körben ott vannak a hivatalos fórumok pl. lakógyűlés. Vagy mi van a másik 2 szomszéddal?

De leginkább ezt a fidesz-nemfidesz dolgot kéne elengedni. Az én környékemen az MSZP "trónol", folyamatosan züllesztik a lakókörnyezetet, itt is vannak kiszorítási törekvések, és úgy általában az az egyetlen koncepciója ezzel a környékkel a helyi párt elitnek, hogy a hozzájuk közel álló cégek minél több pénzt talicskázzanak ki innen.

Amióta ezen kicsit túlléptem, tudok eredményeket elérni, a helyieket ugyanis nem az érdekli hogy ki milyen párthoz van bekötve hanem hogy normálisan viselkedik-e. Közös képviselő nyakára járok de csak kulturáltan, részt veszek a gyűléseken, távlati cél kiszorítani a város cégét a képviseletből, én is nézegetem a lakásokat a házban, a tartósan nem itt lakók helyett is intézkedem néha, hogy jókor gondoljanak rám :) stb.

2023. máj. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!