Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Buta voltam, hogy ezt felemleg...

Buta voltam, hogy ezt felemlegettem, vagy jogos?

Figyelt kérdés

Hétvégén kerti partit tartottunk. Elég hangosak voltunk, ment a zene, beszélgettünk, nevettünk. Viszont évente maximum 1-2 ilyen összejövetel van nálunk. Délután tartottuk, nem éjszaka.

A szomszédban van egy 3 hós kisbaba. Átjött az apja, és szinte gusztustalan hangnemben elküldte az egész társaságot a ‘csába, mert felébred a gyereke.

Nem hagytuk abba, de természetesen lejjebb vettük a hangerőt, mert habár az apja tuskó, a gyerek nem tehet semmiről. Szóval, halkabbak lettünk.

Viszont mielőtt lehalkultunk, egy kicsit helyre ráztam a férfi agyát. (Sok bosszúságot okozott az elmúlt években, egy vérbeli suttyó).

8-7 éve, amikor a húszas évei elején járt, rendszeres tartott ÉJSZAKÁBA nyúló kerti bulikat itt, az akkor még nagyanyja házában, amikor az elutazott. Most a ház az övé lett, mert megörökölte. Szóval itt él a nőjével és a gyerekével. De vissza a múltba: Amikor 22-23 éves srác volt, nyaranta 8-10 hajnalig tartó bulit tartott. Senki sem tudott tőle aludni. Én sem (akkor még kisiskolás voltam), a szüleim sem(akik néha másnap, hétvégén is melóztak) meg úgy az egész környék sem.

Akkoriban többször szóltunk nekik, a drága öregasszonyának is, de csak nem maradtak abba. Évekig ment ez nyaranta.

Szóval, most ahogy átjött, közöltem vele, hogy halkabbra vesszük, mert nem vagyunk akkora tuskók, mint ő volt. És szembesítettem az évekkel ezelőtt történtekkel. Majd elmondtam neki, hogy más gyereke, más alvása nem fontos? Csak az övüké? Most legalább átélheti, hogy más mennyit szenvedett miatta. Majd a párom elmondta neki, ha a fia tinédzser lesz, és az önző apjára üt, s az akkor már idős szüleim egyszer is meghallják a házibulikáit, és nem kapcsolja lejjebb a hangerőt, akkor több együttérzést ne várjon tőlünk.


2023. máj. 24. 00:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Az hozzátartozik, hogy nem egy 8 éves sérelmet dédelgetek, de a mai napig csinál parasztságokat. Kihordja a szemetet a házunk elé, a feljárónkra parkoltatja a vendégeit, majd nem tudunk kiállni és nem szólnak nekik. A közös kerítés mellé ültetett egy nagy fát, ami a szép napfényes teraszunkat árnyékolja, vasárnap nyír füvet stb. Csak azért ezt hoztam fel, mert hasonló tematika.
2023. máj. 24. 00:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy fa kapcsán birtokvédelmet kérj a jegyzőtől. Szemetet rakd vissza a kapuja elé. Párszor álljatok ti is eléjük.

Abszolút jogos volt, hogy szóltál.

2023. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az ilyen büdös suttyók követelőznek a gyerekeik nevében. És, ha felébredt a baba, akkor mi van? Majd visszaalszik. Nem kell holnap dolgoznia, hiszen kisbaba. A szomszédodnak meg kell tanulnia, hogy nem fog vigyázzban állni a környék azért, mert ő délután altat.

Én panelban élek, mindig kussban vagyok, és váltott műszakban dolgozom. Megvárom, míg lesz szabadidőm élhető, emberi időben, és akkor csinálom a hangos házimunkát, szóval a szabadnapomon mosok, meg porszívózok. Volt olyan, hogy délelőtt 11-kor átjött a szomszéd, hogy fejezzem be, mert a babája alszik. Tőle is megkérdeztem, hogy most akkor ezzel mit csináljak, éljek retekben még egy hetet, vagy porszívózzak inkább este 11-kor, mikor hazaérek másnap? Igen, valamikor meg kell csinálni, egy olyan időpontot választottam, mikor a lakók 90%-a munkában van, vagy ébren van és nem zavarja, az az egy szerencsétlen gyermek meg pont aludt, hát, ez van.


Szerintem jól tetted, hogy elmondtad neki, hogy régen ő cifrább dolgokat is csinált, mint egy délutáni kerti parti, de ha a laírásod alapján eddig is paraszt módon viselkedett, akkor mit vársz tőle? Van egy rossz szomszédod, sosem lesz képes beleélni magát a másik helyzetébe, mert ostoba hozzá. Ez van, együtt kell vele élni, időnként majd átjön pampogni, meragyerek, szépen le kell szarni.

2023. máj. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem voltál buta. Viszont semmi értelme nem volt. Amiket leírtál... Szerinted egy ilyen embert meghatott hogy te, akit kb. emberszámba se vesz kioktatod a múltjával kapcsolatban? Szerintem egy percig nem gondolkodott el ezen. Nem hiszem hogy arra jutott magába hogy hú neked igazad van, úgyhogy jobb ha meghúzza magát.

Szóval semmit nem érsz az ilyen kirohanásokkal egy ilyen embernél. Sőt csak magadat húzod fel vele!

2023. máj. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zowie ***** válasza:
100%
A monológodnak csak akkor lett volna értelme, ha nem halkítod le. Így csak adtál a sz@rnak egy pofont.
2023. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért nem egy pici babával akarok kicseszni. De igen, valahol igazad van. Ha csak rá kellett volna tekintettel lennem, az nem érdekelt volna.
2023. máj. 24. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha üresedés van és látnak benned fantáziát, úgyis felvesznek.
2023. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
*7 Bocs, elírtam.
2023. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!