Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek jogosan haragudtak...

Szerintetek jogosan haragudtak meg rám ezért a szomszédaim?

Figyelt kérdés
Fiatal házaspár, nemrég költöztek ide. Jó arcok egyébként, jókat dumáltunk mindig, igaz, össze nem jártunk, de ilyen rövid idő alatt még nem ismeri meg egymást rendesen az ember. Nemrégiben azonban az történt, hogy üdvözöltem őket a szokott módon, de nem reagáltak rá semmit. Gondoltam, nagyon sietnek valahová. Ez még megismétlődött egy párszor, aztán rákérdeztem, mi bajuk pontosan. Nehezen, de megmondták. Hogy ők azt nem is gondolták volna rólam, hogy én ilyen Mi Hazánk-os vagyok. Mondom, ez most lényegtelen, de ha az is vagyok, akkor mi ezzel a probléma? Minthogy azok előtt sose politizáltunk (csak az ember agyvize forr fel tőle, minek folyton szóba hozni?), nem gondoltam volna hogy ez gondot okozhat. Egyébként valóban rájuk szavaztam, de hát egy demokráciában mindenki azt választja, akivel nagyjából egyetért. Amúgy onnan tudták meg, hogy egy témában volt egy FB-bejegyzésem, amiből ez kiderülhetett. Azóta nem szólunk egymáshoz, illetve én köszönök nekik továbbra is, de ők nem fogadják. Szerintem meg nagyon kicsinyes dolog emiatt haragudni valakire. Én biztos nem kaptam volna fel a vizet amiatt, hogy ők meg ballib szimpatizánsok. De mindenki más. Szerintetek ezért ennyire meg lehet sértődni?
2023. máj. 27. 18:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, jogosan haragszanak
Nem, emiatt nem kellett volna megsértődni
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Úgy tűnik sikerrel jár a libsi agymosás, aki nem ránk szavaz az nem ember....
2023. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem sértődtek meg, egész egyszerűen nem akarnak veled barátkozni a politikai hovatartozásod miatt. Hogy ez mennyire kicsinyes vagy sem, legyen az ő bajuk, de joguk van eldönteni, hogy kivel szeretnének barátkozni.
2023. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Kérdezd meg mi fontosabb nekik, a jó szomszédság vagy a politika.
2023. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ez valakinél kizáró tényező a haverkodásnál, ám legyen, elfogadom. De akkor ezt meg lehetett volna mondani, illetve a köszönést sem vitatnám el.
2023. máj. 27. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

A szomszédaid egyszerűen bunkók. Nem azért, mert nem akarnak veled haverkodni, joguk van hozzá, de az általánosan elfogadott normák szerint a szomszédnak nem köszönni udvariatlan dolog, nem VISSZAköszönni meg kifejezetten bunkóság.

Az én egyik szomszédom meggyőződéses balliberális, a másik pedig a (fideszes) polgármester, és mindenki köszön mindenkinek.

2023. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragudtak meg, csak a politikai nézeteid miatt nem akarnak haverkodni. Viszont rendkívül bunkóság a részükről nem köszönni.
2023. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és te jársz jobban, ha ilyen előítéletes és felszínes emberek elkerülnek amúgy. 6-os voltam (bal libsi, de nem paraszt)
2023. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ennyire elfogadóak a liberális oldalon, na. Emberi kapcsolatok mennek tönkre a hülye politika miatt. Én magasról teszek rá, hogy milyen pártállású, ha nekem megadja a minimális tiszteletet és normális.
2023. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!