Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten ez a szoba...

Milyen Budapesten ez a szoba bérlés?

Figyelt kérdés

Költözésen gondolkozom és a lehetőségek miatt szóba került Budapest is. Ahogy nézegettem az albérleteket rengeteg ilyen kiadó szobát láttam aminek elég kedvező az ára egy saját albérlethez képest.

Aki ilyenben él/élt az tudna róla írni 1-2 dolgot?

Általában hány ember lakik így egy lakásban? Vegyesen vannak a férfiak és nők vagy csak az egyik nem szokott együtt lakni?

A rezsi elszámolás hogyan van megoldva?

A szobák mennyire hangszigeteltek vagy szigeteltek egyáltalán?

Hogyan viszonyulnak a többiek, ha a másik felvisz valakit magához? Ezt be kell jelenteni? (Legyen most az csak egy baráti/családi látogatás vagy csak épp egy estére valakit.)

Mi hátrányai vannak még ennek az együtt élésnek?

Hirtelen ennyi kérdés jutott most eszembe de érdekelnek még ezeken kívűl is a tapasztalatok, “élmények”, történetek.


2023. máj. 31. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon szórnak a feltételek, mindenre kérdezz rá, legyen írásbeli szerződés, fotók az átvétel állapotáról, leltár... Én nem szerettem ezt a formát, úgyhogy kevés tapasztalatom van. Ahol én voltam, 3-an éltünk, vegyesen. A rezsi létszámarányosan volt osztva. Hangszigetelésről ne álmodj. Felvinni oda valakit nem nagyon lehetett. A közös helyiségek, hűtő, mosógép használata is tud napi vita tárgya lenni és ha valami elromlik, azért tuti te vagy a hibás.
2023. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
csudálatos
2023. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!