Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Többszobás albérlet egyetemist...

Többszobás albérlet egyetemistáknak Budapesten? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Lehet, hogy sok ilyen kérdés van már feltéve, de én semennyire nem vagyok jártas a témában és szeretnék segítséget kérni azoktól, akik jobban benne vannak az albérlet keresés/bérlésben.


Jövő évtől költözök Budapestre továbbtanulás miatt, kollégiumba nem igazán szeretnék menni (1.nem nagyon laktam eddig több emberrel egy szobában, 2.A Corvinus Tarkaréti kolija nem igazán szimpatikus). Sokan mondják, hogy albérletet jobban megéri kivenni, ha többen vagyunk és ez nekem is szimpatikusabb, hogy több (lehetőleg) diákkal lakjak együtt és szobánként lenne a bérlés.

Az lenne a kérdésem, hogy egyetemista lakótársakat, albérleteket hol tudnék keresni? Illetve Budapesten mennyi esély van ilyen lakást találni, ahol külön szobába lennék/ lennénk a többi egyetemistával? Nyilván a jól felszereltség, jó megközelíthetőség (Corvinus) szempont, de először tényleg jó lenne embereket/ lakást találni.

Sok albérletes Facebook csoportba beléptem, de eddig még nem igazán láttam ilyen hirdetéseket. (Lehet, hogy rossz helyen kerestem).


A segítségeket előre is köszönöm és szívesen meghallgatok eddigi tapasztalatokat, mert teljesen tanácstalan vagyok a témában.



2020. okt. 21. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez csak jövő évtől aktuális, akkor ezen még kár agyalnod. A felvételiszezonok előtt egyébként mindig megtelnek az albérletes csoportok lakótárskereső posztokkal.
2020. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Januártól?
2020. okt. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
nyáron meg szoktak szaporodni az ilyen hirdetések a facebook-on, jó helyen keresgélsz, csak rosszkor.
2020. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetemi facebook csoportokban is előfordulnak ilyen hirdetések. Felvételi környékén sokkal többen keresnek, de év közben is találhatsz ilyen hirdetéseket.
2020. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jövő szeptembertől, rosszul fogalmaztam a kérdésben.

Köszönöm a válaszokat!:) tudom, hogy felesleges még aggódni emiatt, de tapasztalatokra ezzel kapcsolatban még kíváncsi vagyok. :D

2020. okt. 23. 12:45
 6/6 anonim válasza:
Érdemes nagyon odafigyelni kitől veszel ki lakást,szobát.A szerződést nagyon alaposan olvasd el!Ha sok oldalas főleg!Ha aláírtad nagyon figyelj oda minden pontra mert ha valamit nem úgy csinálsz kiköltözéskor ködbért számolnak fel és még a kaúciósat sem adják vissza.
nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!