Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kötekedő, már-már zaklató, le...

Kötekedő, már-már zaklató, le nem álló szomszédot fel lehet jelenteni? Ha igen, milyen váddal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk és van egy szomszéd, akinek nem tetszünk és mindenbe bele köt. Nem tudom miért csinálja, állandóan arra panaszkodik, hogy elviselhetetlen bűz és kosz van nálunk. Nem is nekünk mondja, hanem a hátunk mögött a közös képviselőnek.

A tulajdonos másnap jött is egy igazságügyi ingatlanszakértővel már egy írásbeli figyelmeztetéssel!! (mert inkább a szomszédnak hitt a tulaj) aztán természetesen mindent rendben találtak. Aztán mondta a tulaj, hogy maradjon is így és nem szeretne több balhét.

Egyébként van 2 macskánk amiről a tulaj természetesen tud és természetesen a bérleti szerződésbe van foglalva.

Én ezután felhívtam a közös képviselőt, elmondtam, hogy itt járt a tulaj egy ingatlanossal és mindent rendben találtak és panaszt is tettem a bejelentővel szemben, akit azóta sem tudok, hogy ki, a közös képviselő nem mondja el.

Azóta újra és újra szól a közös képviselőnek, hogy márpedig nálunk bűz és kosz van. (sohasem járt nálunk).

Aztán az erkélyről elkezdett heti szinten ecetes vizet kiönteni rá a növényekre.

Ezt is mondtam a közös képviselőnek utána és mondtam neki, hogy fel fogom jelenteni a szomszédot már ha nem hagyja abba. "Tegye" -ez volt a válasz.

Aztán megint ír facebook-on a tulaj, hogy megint felhívta őt a közös képviselő, hogy megint bepanaszoltak minket, hogy kosz és bűz van.

De miért csinálja ezt a szomszéd?

Mit lehet tenni?

Ha feljelentem, milyen váddal tegyem a rendőrségen?

Én így hirtelen ezt találtam:

Magyarország alaptörvénye:

II. cikke:

„Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz”

ÉS

VI. cikke

(1) bekezdése

„Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák.”


De igazából nem tudom, ennyi elég lehet, pusztán ennyivel fel lehet jelenteni?

Sajnos nem vagyok sem jogász sem ügyvéd és ilyen üggyel nem is szívesen mennék ügyvédhez.


Az utolsó csepp a pohárban egyébként a "2023.06.03 HAZA" feliratú üzenet volt a postaládámban. Ezt elküldtem a tulajnak face-on, hogy ilyeneket küldözgetnek, erre ős szív reakciót küldött rá...

Júliusban lesz egy éve, hogy itt lakunk, a bérleti szerződésben egy év van írva, nagyon félek attól, hogy a tulajnak vagy nincsen kedve kiállni mellettünk mert van neki 5-6 másik albérlete, vagy egyszerűen a szomszédnak hisz...



2023. jún. 4. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ne ügyvédhez menj hanem a rendőrségre, egyrészt érdeklődd meg hogy mit lehet tenni, másrészt ha már a rendőrségen jársz talán észbe kap a szomszédod
2023. jún. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!