Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 4 éve élek Budapesten, de már...

4 éve élek Budapesten, de már nem érzem jól magam, érdemes lehet visszaköltözni vidékre?

Figyelt kérdés

Szegedről költöztem fel. A döntést az segitette, hogy több hónapig voltam munkanélkuli, és korábban is azt tapasztaltam, hogy nehéz váltani.


Viszont egyre kevésbé szeretek Budapesten élni. Ingatlant olcsóbb lenne Szegeden vásárolni, és a rokonaim is közelebb vannak.


Teljesen tanácstalan vagyok, attól félek, ha visszaköltözök ugyanúgy lesz, mint rég. Másrészt viszont 3. legnagyobb város. Sokan boldogulnak, lehet csak ki kellene fogni egy jobb állást, csak a megfelelő ido kell rá.


Úgy érzem jelenleg sehol sem jó. És már a szomorúság kerülget.

Budapesten albérletben élek, anyagilag nagyjából 0ra jövök ki, mert elég sok a lakás és az élelmiszer együtt, viszont Szegeden se lenne jobb a helyzet fizetés teren, mert ott meg alacsonyabb a bér hiába olcsóbb a lakás.


2023. jún. 8. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Család, barátok hova köt?
2023. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Barátok Budapest.

Anyukám, tesóm, Szeged.


Őszintén barátaim nagyon már nincsenek Szegeden.

2023. jún. 8. 19:28
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Visszavágysz oda. Elég nagy város Szeged ahhoz, hogy találj ott munkát. Azért vagy rosszul, mert magányos vagy.
2023. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az lehet, már párkapcsolatom se volt évek óta.

De attól félek hogy visszaköltözöm Szegedre és nem találok max fizikai munkát. Elég nagy anyagi vonzata van hazamenni ennyi idő után. És ha nem jön be Szeged újra vissza kell költözni. Akkor még annak is lesz költsége.


Egyébként szoktam figyelni a szegedi professiont és tényleg nagyon kevés munka van:(

2023. jún. 8. 19:32
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Előbb munkát keress, utána költözz.
2023. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Keress munkát először, az jó ötlet! Vagy Budapesten vagy Szegeden egy jobban fizetőt.
2023. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mérlegeld, hogy melyik érné meg jobban? Vedd figyelembe a munka-tanulás-elhelyezkedés lehetőségeit is mindkét helyen, és ez alapján dönts.
2023. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy mindenképp Budapest éri meg, ha nagyon hosszú távon, akkor pláne.


Viszont anyukám is öregszik, őt is sajnálom egyedül hagyni, egyedül él. Ha felkoltozne Budapestre könnyebb lenne az biztos.


De tudom, hogy a saját életünket is élni kell, mert ha másokra gondolok folyamat magam helyett az legyengít.

2023. jún. 8. 20:30
 9/12 A kérdező kommentje:

Másrészt, ha hazaköltözök az lehet egy ilyen menekülés.


Budapesten most nehez, de ha feladom az lehet csak kényelmi dolog.

2023. jún. 8. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem feladás, ott élj, ahol otthon érzed magad. Ki írta elő neked, hogy Bp-en kell élned?
2023. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!