Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékre költözni vagy inkább...

Vidékre költözni vagy inkább külföldre?

Figyelt kérdés

Hónapok óta ezen rágódunk a párommal, hogy mihez kezdjünk az életünkkel. Biztos vagyok benne, hogy sokan egyből rávágják, hogyha van eszünk, akkor külföldre megyünk, mert mindenhol csak ezt olvasom. Mindketten kertesházban nőttünk fel, de mióta összeházasodtunk panelban lakunk öt éve. A szüleimnél van a kutyám, mert neki nem lenne jó panelban, amilyen gyakran csak tudok megyek, de az nem olyan mintha velem lenne. Hiányzik a természet is és a család is hogy közelebb legyen. Gyermekkori álmom volt hogy egy tanyán éljek, és ez most megint felerősödött bennem. Nagyon szeretnék vidéken élni, csendben, nyugalomban, közel a természethez, távol a nagyváros zajától, de jelenleg nincs rá pénzünk, maximum csak hitelből tudnánk venni egy olcsóbbat. Máskor viszont, amikor a sok rosszat olvasom, hogy mindenki elmegy ebből az országból és hogy milyen rossz a helyzet amit egyébként én is tapasztalok, akkor arra gondolok, hogy fogom a hátizsákomat és külföldre költözöm.. Gondolkodtunk Németországban, de nem voltunk még kint megnézni, de akikkel eddig beszéltünk mindenki azt mondja, hogy haza se akar jönni. De ha kiköltözünk akkor meg pont azok a dolgok nem lesznek, ami miatt vidékre szeretnénk költözni. Valószínű hogy ott is albérletbe fogunk kezdeni, ahova nem vihetem a kutyát és távol leszünk a családtól és még ritkábban fogunk velük találkozni. Ezen agyalunk hónapok óta, hogy mit kellene tennünk, mi lenne a jó döntés, hiszen mindenki nem költözhet külföldre, valakinek itt kell maradni, mi legyünk azok akik itt maradnak, vagy mi is menjünk el? nem tudom hogy pl. Németországban lenne lehetőség venni valami kis hobbi telket, feléjük divat-e, mert én nem találtam, rendes építési telket is csak borzasztó drágán, mert még az is jó lenne, ha ott lenne lehetőség, hogy legalább egy kicsit tudnánk a természetben lenni, lenne egy kis kertünk ez a szívünk vágya. Ti mit gondoltok?

Kérem a politikát mellőzzük. Segítő szándékú hozzászólásokat várok.



2023. jún. 9. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

1.

Én 20 éve voltam így, elmenni nem fog mindenki.

Sőt, sokan majd hazajönnek.

Azok közül is, akik most állítják, hogy milyen jó egy lyukban, de cserébe mosogathat 1200 euróért a törököknek.

2.

Ha van egy normális szakmád, akkor itthon is lehet keresni.

Általában azoknak van gondja, akik valami himihumi diplomával dobálóznak.


3.


A németben dolgozok és 4*-5* annyit keresek meg ennyivel élek jól, egy hatalmas kamu.

Kb 2-2,5* annyit keresnek, de cserébe a lakhatás vagy a szolgáltatás jóval drágább.

2023. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Jó lenne tudni, mivel foglalkozol, mennyire tudsz németül ahhoz, hogy egyáltalán komolyan javasolni tudjuk, hogy külföld. Mert ha minimális nyelvtudással mész minimálbéres munkáért, akkor csak nyomorogni mész ki hidd el nekem. Németorszagban is ott van a szegénység akik rosszabb életszínvonal alatt élnek, mint egy átlag vidéki magyar. Sokan bevándorló hátterű, sok a magyar köztük. Csak akkor menj így külföldre, ha te is a mélyszegénységből menekülsz. Mert csórónak lenni még mindig sokkal jobb németországban mint otthon.
2023. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ hogy milyen munkád van. Mert pl. egy IT szakember ott dolgozik HO-ban ahol van áram. Mindegy neki hogy egy csajágaröcsögei kis faluban vagy egy nagyobb városban, esetleg külföldön. Bárhol lakhat lesz munkája.

De ez nem mondható el mindenki munkájáról.

Azért az érdekes, hogy nekem meg sok ismerősöm van itt vidéken, aki meg innen menekülne jobban fizető munka reményében a fővárosba. A pestiek meg mindig vidékre akarnak költözni. A falusiaknak meg elegük van a minimálbérből, mert ott vagy ez van, vagy semmi. Elmenni meg csak azok tudnak akiknek van párkapcsolatuk és két fizetésből tudják biztonságosan finanszírozni az albérletet meg amit még kell. Egy egyedülálló meg marad ott ahol van.....

2023. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"Elmenni meg csak azok tudnak akiknek van párkapcsolatuk és két fizetésből tudják biztonságosan finanszírozni az albérletet meg amit még kell. Egy egyedülálló meg marad ott ahol van"


Nem egészen, én is külföldön élek. Társsal valóban könnyebb lenne, de azért megélünk sokan szingliként is, túlzás azt mondani, hogy nem lehet

2023. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

#4: Nem külföldre gondoltam, hanem Magyarországon belül!

Pl aki faluból költözne Budapestre. Egyedül nehéz a pesti albérletárakat+ egyebeket kifizetni (kivéve akinek keresett szakmája van pl IT terület).

2023. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én most szereztem kertésztechnikus végzettséget, párom most fog államvizsgázni villamosmérnök Msc-n. Neki az angol jól megy, én 12 évig tanultam németül, sokat felejtettem, de egy kis gyakorlással szerintem eltudnék kommunikálni. Szeretnénk mindketten a szakmánkban dolgozni.
2023. jún. 9. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Németországban 2 gyerek bölcsije majdnem annyi, mint egy átlag ember fizetése.


Szakma nélkül fölös belevágni. Meg kell barátkozni a multikultival, valamint el kell fogadni, hogy rád ugyanúgy tekintenek majd többségében, mint egy ugyanúgy külföldről jött semmirekellő bevándorlóra.


Az, hogy egyedül élj az kizárt kint. A lakótársas albérlet teljesen alap.


Kisebb városba mentek, akkor szinte alap, hogy legyen autó mert kizárt, hogy helyben mindketten találtok autót.


Tudnám sorolni sokáig, de én a lebeszélő vonalon vagyok, ezért túl negatívnak tűnnék.

De ez csak abból fakad, hogy sokan nincsenek tisztában a külföldi valósággal. Ha sajnos nem vagy valamiben kiemelkedő, akkor külföldön is csak egy igás ló leszel.

2023. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Összetett kérdés. Sok embert ismerek, akik kimentek. Aztán visszajöttek és megbánták, visszajöttek és nem bánták meg, visszajöttek, nem bírták a nagy magyar valóságot és inkább visszamentek. Akiket én ismerek, mindannyian szép egzisztenciát építettek fel külföldön. Sokkal jobban élnek, mint itthon. Viszont magányosak, nem fogadják be, sokszor lenézik őket. Különösen igaz ez a németekre! Ha ezt el tudjátok viselni, próbáljatok meg pár évre kimenni, egzisztenciát felépíteni, aztán hazajönni. Én mondjuk nem Németország felé orientálódnék, sokkal inkább Spanyolország vagy Portugália felé. Sok jó lehetőség van ott is és az emberek sokkal kedvesebbek, segítőkészek, befogadók.
2023. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jún. 12. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Benneteket jelenleg ideköt a család, és a kutya így nem igazán érdemes erőltetni a külföldi témát, itthon is lehet boldogulni. Egyedül az indulótőkét keresik meg kint legtöbben, aztán jönnek is haza mert idegen a hely, és nem a saját nyelvén szólal meg az ember, a kiszolgáltatottság érzés a másik hiába meg van a létbiztonság.


Ha van tőkétek jobb lenne a kisváros mint vidék, mi városban nőttünk fel, húgom férje Miskolctól 20 percnyi autó útra nőtt fel(itt is vették meg a közös házukat), Budapesten végezte a Rendőrtiszti Főiskolát élete legrosszabb időszaka volt a fővárosi élet...

Ha megyek hozzájuk, városiként 30 éves fejjel újdonság számomra minden, lovakkal közlekednek fiatalok a helyi lovarda kapcsán, a gazdálkodós réteg megfér a tehetősekkel, megy az élet. Itt a városban meg ülnek a lakók a padokon, a fiatalok is látszólag nem tudnak magukkal mit kezdeni nincs tér.


Aki itthon ma el tud indulni, apró segítséget elfogad(közös betonozás, jártam hozzájuk szakember mellett is falazni, gletteltem) az boldogul, és csak a sajátja amit megalkot.


Külföldi letelepedés sok macerával jár, azalatt itthon is tartalmas életet tud élni az ember, mondjuk a mediterrán éghajlat, növények lehet kint marasztalnának engem is:) Na jó azért ennél több kéne, de valljuk be itt a család, rokonok, ismerősök, külhonban meg senki.

2023. jún. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!