Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elmenntétek egy ilyen ember...

Elmenntétek egy ilyen ember temetésére?

Figyelt kérdés

16 éve a szomszédom minden tőle telhető módon igyekszik, hogy megkeserítse az életem. Úgy kezdődött, hogy mikor ideköltöztem neki sok kutyája volt, és rendszeresen az én telkemen garázdálkodtak. Azon kívül, hogy sok anyagi kárt okoztak, a feleségem reggelente félt egyedül kimenni a házból. Néhány hét után megelégeltem és feljelentettem, ezután elvitték tőle a kutyákat, és kapott egy jelentős bírságot is (azt hiszem annó kb egy fél havi minimálbérnyi) Azóta minden héten okozott valami kellemetlenséget. Például mérgezett szalonnát dobott a telkemre, hogy eliminálja az én kutyám, pedig az soha nem bántotta őket. Lopta a postám, rendszeres csendháborítás, télen több vedér vizet öntött a kapum elé, a járdára és még az autómra is, amitől úgy befagyott, hogy fél órán át kellett olvasztani reggel, a feleségem virágait legyomírtózta stb. Ennél sokkal több minden volt, de nem térek ki mindenre, szóval nem voltunk jó viszonyban.


Múlthéten elhunyt, és pénteken volt a temetés, amire több szomszéd is elment, minket pedig rosszallóan kibeszélnek, hogy nem voltunk jelen.



2023. jún. 12. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem mennék el.


Ha valós amit leírtál akkor egyáltalán nem érdekelne a temetése. Temetésre javarészt tiszteletből megyünk vagy azért, mert egy szerettünk halt meg. Itt egyik sem volt.

2023. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell azzal foglalkozni, h megszolnak.

Ha nem voltatok joban, minek mentetek volna el a temetesre? Az milyen ketszinu dolog lenne.

Nem, jo ez igy sztem, tavol maradva.

2023. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Én már sokkal hamarabb szívesen elmentem volna a helyedben, de ha csak most dobta fel a pacskert...
2023. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy mennék.
2023. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez valami kis falu, hogy mindenkinek össze kell csődülni, ha meghal valaki? Nem mennék el. Még a rokonok közül sem voltam mindenki temetésén, amikor épp nem értem rá, és senki nem szólt érte, pótszabadság meg csak az egyenes ági rokonok temetésére jár.
2023. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Reméljük nem hagyatékozta a rosszindulatát:)
2023. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

A szüleim még a virágba se adtak bele amikor egyszer tizenéve meghalt egy olyan szomszédjuk akit nem is ismertek. Szépen elküldte anyukám a túlbuzgó szervezőt/barátot/mittudoménkit hogy ne haragudjon, látásból ismertük, köszöntünk egymásnak, nem adok bele 5-10 ezer forintot a virágaiba (rég volt de kb ilyen sokat akartak kérni!). Pedig itt haragról szó sem volt.

Egyébként budapesti társasházról van szó, nem vidéki kertesházas szomszédról.

2023. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Lófaxt!

Dehogy mennék!

2023. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy engem pletykálhatnak bármiről, valóságban úgysem szólunk egymásthoz, nem ismernek sehogy.
2023. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Én jóban voltam a szomszéddal de úgy sem mentem el a temetésére, mert nem értem rá.
2023. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!