Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akadékoskodó, az államigazgatá...

Akadékoskodó, az államigazgatásban dolgozó új szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Rálát az udvarunkra, ahol apám szokott pálinkát főzni és van egy "ott hagyott" kb 7m magas villanyoszlop (mikor 30 éve ide költöztünk, már ott volt) amin a TV és rádió antenna van, amik kb 20 éve ott vannak. Amint beköltözött már átjött érdeklődni arról, hogy erre van-e engedélyünk a pálinkafőzésre és az antennatartóra és nekiállt paragrafusokkal dobálózni miszerint 6m lehet csak és igazolnom kell, hogy egyik antennáról sem folyik illegális műsorszórás (hogy mi a fene?!) meg elkezdte azt emlegetni, hogy közszolgaként ő felesküdött a hatályos törvények betartására és betartatására. Szóvá tette, hogy zavarja a kakas kukorékolás, a kutyák, és mivel ő is szomszéd, így tőle is kérnünk kéne a beleegyezést az állattartás folytatására... Mivan?! A helyi szabályok között nincs ilyen! 1300 lelkes település, a megyeszékhelytől kb 20 km-re, NEM kertváros! Múlt héten megtartottuk az első idei kerti partit a barátokkal, akkor meg átjött azzal, hogy őt ez zavarja, és hogy birtokvédelmi eljárást fog indíttatni, ha azonnal nem hagyjuk abba és szintén kaptunk a pofánkba pár paragrafust. Anyám bepánikolt és megkért minket, hogy rekesszük be a bulit... Az új szomszéd szerint minden kertiparti előtt a szomszédaim hozzájárulását kell kérni, de ő ezt nem fogja megadni, mert neki a csend és nyugalom kell, nem hiába fizetett ki X millió forintot és vett fel hitelt. Tudni kell, hogy mellettünk szántóföldek voltak, csak sajnos a tulajok kihalása utána építési vállalkozó vette meg a telkeket, amiken 2 év alatt ki is nőtt 4 ház, pont a mellettünk lévőbe költözött be ez az 50 körüli, gyerektelen egyedülálló hárpia.

2023. jún. 14. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne állj vele szóba! Ne engedd be! Ha bemegy, akkor ő követ el birtokhábotítást. Ez egy zavarodott embernek tűnik.


Ha feljelent, akkor meghallgatnak Téged is. Esetleg legfeljebb kapsz egy figyelmeztetést, és megmondják, hogy mihez tartsd magad.

2023. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
"50 körüli, gyerektelen egyedülálló hárpia" leírtad az átlagos hivatali dolgozó prototípusát. A másik meg a 2-3 gyerekes, többször elvált. Ez valami osztályvezető vagy egy utolsó adminisztrátor? Utóbbi esetben nem kell tőle félni, sokat nem tud ártani. Viszont ha pl egy belügyes osztályvezető, akkor jóban kéne vele lenni, mert azt a hatóságot küldi a nyakatokra, amelyiket akarja. (sajnos a környezetemben volt ilyenre példa)
2023. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

"mert neki a csend és nyugalom kell,"

Öcsi, akkor kussolj be és húzzál haza mert meghirdetem a házamat és a legputrisabb csokos cigány csapatnak fogom eladni. Direkt neked fogom kiválasztani a "legjobbat". Majd átugrik hozzád Elemér báttya és jól s3ggb3dug a paragrafusaiddal együtt.

2023. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Bakker ez amúgy egy tök jó bosszú abban az esetben ha valakinek a kérdésben említetthez hasonló szomszédja miatt kell elköltöznie! :D
2023. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem azokat, akik a csend és a nyugalom miatt költöznek falura, és nincsenek tisztában azzal, hogy ott ugatnak a kutyák, kukorékol a kakas, csiripelnek a madarak, van flex, fűnyíró... stb. Én Budapesten nőttem fel, de sok időt töltöttünk falun is rokonoknál nyaranta, szóval ismerem mindkettőt. Teljes csend sehol nincs, ahol emberek élnek, de azért van egy zajszint, amit el lehet viselni.

Ő valószínűleg csak szeret fontoskodni, nem hiszem, hogy tartanotok kellene tőle, nem úgy tűnik, hogy problémások vagytok, vannak sokkal rosszabbak is (és sokszor azokkal sem foglalkoznak panasz esetén...). Szóval engedjétek el a fületek mellett, tegyen feljelentést, aztán majd ha kijönnek ellenőrizni, nem valószínű, hogy találnak kifogást. Max. szólnak, hogy este 10 után már csendesebben szórakozzatok. A villanyoszlopot nem fogják az ő kérésére átépíteni.

2023. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"elkezdte azt emlegetni, hogy közszolgaként ő felesküdött a hatályos törvények betartására és betartatására"


Nahát, ez aztán komoly dolog. Szerintem említsd meg neki a hatályos törvények betartása kapcsán a Btk. 222.§-t, ami arról szól, hogy a "köz" más tagjait zaklatni törvénytelen dolog - és ő éppen ezt teszi.

2023. jún. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én a kertipartis esetnél azt mondtam volna, hogy ha akar nyugodtan csatlakozzon hozzánk (lehet, hogy azért zavarta, mert féltékeny volt, hogy ti jól éreztétek magatokat) és ha meg ezt a felajánlást elutasítja, elküldtem volna.

Amúgy szerintem mivel, hogy "50 körüli, gyerektelen egyedülálló hárpia", biztos csak féltékeny arra, hogy ti meg ott vagytok egymásnak és jólérzitek magatokat és nem vagytok magányosak. Az is lehet, hogy csak társaságra vágyik. Ettől függetlenül elég szörnyű egy embernek tűnik így a leírás alapján...

2023. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Add meg neki egy ingatlanos telefonszámát azzal a javaslattal, hogy az ő igényeivel költözzön tömblakásba!
2023. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!