Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen emberek szoktak kivenni...

Milyen emberek szoktak kivenni csak egy szobát? Dolgozó korosztályra, nem diákokra gondolok?

Figyelt kérdés

Általában normális, rendezett, elfogadható lakótársak?

Nem kisebbség?


Ki szeretnék venni egy szobát, de félek, hogy nagyon alja emberekkel kerülnék össze.

Van valakinek tapasztalata?


2022. aug. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vicces a kérdésed.

Az, aki spórolni akar.

Egy egyedülálló ember, pláne ha pályakezdő fiatal, aki saját lakásra gyűjt, minek venne ki egy 2-3 szobás lakást? Csak nyűg lenne akkorát takarítani.

De sokan élnek akkora fizetésből, hogy nem is nagyon tudnának egyedül kivenni egy lakást. Viszont egy kétszobás lakást egy másik emberrel kivenni, az már anyagilag elérhető nekik.


A lakótárs meg természetesen nagy lutri.

Az együttélés mindig alkalmazkodóképességet kíván, még egy alapvetően normális lakótársnál is. Ha pedig nem normális (és sok ilyen van), akkor pokollá tudja tenni az életedet. Nekem kollégiumi szobatársaim cserélődtek sokat, ebben van tapasztalatom. Hát, mit mondjak, mire elvégeztem az egyetemet, elegem is lett a másokkal való együttélésből. :-)

2022. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Viccesnek tűnhet, de vidékről van szó, itt nincs nagy divatja a lakótársas életmódnak.

Amúgy én is pályakezdő vagyok.

2022. aug. 30. 09:09
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Pl.: van az illetőnek egy alapbetegsége, és emiatt nem akar magának/másnak problémát.
2022. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én laktam együtt lakótársakkal, amíg külön szobád van, addig semmi extra, kb mintha a családdal laknál, ugyanúgy alkalmazkodni kell a többiekhez.

A szobatárs, az már keményebben hangzik, ott ugye nem tudsz egyedül lenni.

Ideális a költségek csökkentésére rövid távon, néhány évig szerintem.

2022. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan, aki nem keres annyit, hogy egyedül éljen albérletben vagy lakást tudjon venni, de a szüleivel se akar már lakni, mert már 25 felett van. Mondjuk én Budapesten lakom.
2022. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!