Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd belát hozzánk, és...

A szomszéd belát hozzánk, és mivel mindig kint van, nem örülök ennek...tippek??

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kis problémám. A szomszédom aki úgymond mögöttünk él, sajnos átlát hozzánk. Az ő udvaruk magasabban helyezkedik el, ezért még ha 3 méteres kerítést is építek, akkor is belátnak. Ami nyílván nem tragédia, de elég zavaró...

Szóval arra gondoltam, hogy valami növényt ültetnék a kert végébe, ami legalább némi takarást ad. Van esetleg valami tippetek, hogy mit lenne célszerű ültetni, ami takar valamit az udvarból, és aránylag gyoraan is nő?

Vagy van erre valami szabály hogy hova ültethetek a kertemben? Tehát ha pl a szomszéd kertjét árnyékolja az nem feltétlenül jó, gondolom.

Nem művelik a kertet egyébként, igazi szemétdomb az udvar, amit én szintén látok sajnos.

Kérlek adjatok valami tippet mit tehetnék ez ellen. Illetve ha másnak is van ilyen jellegű problémája, azt is szívesen elolvasom. A válaszokat előre is köszönöm.



2023. jún. 16. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Aranyszárú bambusz 4-5 méterre is megnő és örökzöld. Sűrűn ültetve sövény is lehet.
2023. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Erre a célra inkább rufa bambusz.
2023. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek körben vannak szomszédai, és igen gyakoriak a kétszintes vagy tetőtér beépítéses házak is, amelyeknél még nehezebb megoldani, hogy ne lássanak bele a tányérunkba.

Az előző házamnál drótkerítés volt és a túlvezérelt szomszédok alig várták, hogy kimenjünk a kertbe mert állandó beszélhetnékjük volt. Ráadásul családtagnak képzelték magukat, vagyis állandóak kérdezősködtek és bele akartak szólni minden magánügyünkbe...

Az új házvásárlásnál már a szomszédságot is figyelembe vettem.

Az első lépés volt, hogy olcsó de ronda hullámpalával 2 m magasan körbekerítettem, hogy ne lássam a szomszédokat. Azután végig ültettem sövénnyel, hogy ne lássam a hullámpalát. :)

Azóta már 3 m magas a sövény és csak létráról tudom nyírni, de hidd el, hogy megér ennyit a nyugalmunk és az hogy nem érzem a hátamban a szomszédok tekintetét sem.

Ahol meg az emeletről átlátnának a nagy teraszunkra, oda egy-egy fát ültettem, ami precízen kitakarja az ablakukat.

Lehet kapni előnevel fákat, amik a lombjukkal kitakarják a "kukkoló" szomszédokat.

A kerítéstől való távolságot tartsd be, hogy ne tudjanak belekötni.

Semmiféle gyorsan növő (pl. csodasövényt) nem ajánlok, mert ezek a későbbiekben komoly gondot okozhatnak, de pl. egy gyümölcsfáról pontosan lehet tudni, hogy kb. mekkora lesz. A kertészetekben segítenek ebben is.

2023. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! 3-as, pontosan mit jelent az, hogy "a kerítéstől való távolságot tartsd be"??

Illetve gyümölcsfa jó lenne, de az nem ad akkora takarást, nem?

2023. jún. 16. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

A fa fajtájától és várható nagyságától függ, hogy hány méterre szabad ültetni a kerítéstől.

A gyümölcsfák is komoly takarást tudnak adni és a direkt és telibe való átlátást mindenképpen megakadályozzák, ráadásul rengeteg gyümi is van rajtuk.

Nálam pl. a cseresznyefákon egyáltalán nem lehet átlátni, ezzel pl. egy kétlakásos társasház mindkét emeletét takartam ki.

A másik szomszéd gyerekei meg felköltöztek az eddig nem lakott tetőtérbe, oda pedig a belátás útjába egy gyorsan növő fűzfát ültettem.

Ennek az a hátránya, hogy ha nem akarod, hogy túl nagyra nőjön, akkor nyírni kell.

Nálam pl. sűrű lombú pálmafa formátumú, mivel a sövényvágóval ilyenre nyírom.

2023. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 mennyire beteges már xd "felköltöztek a gyerekek ..."

Én itt kiégtem.

2023. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem lehet tenni függönyt?,?
2023. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kerti pihenéshez kirakhatsz egy szellős pavilont is a kertbe, azon az oldalon engedd le a ponyvát, amelyik a szomszéd felé néz.
2023. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!