Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem egyre rosszabb...

Csak szerintem egyre rosszabb Budapesten élni, vagy ez a korral jön elő?

Figyelt kérdés

Albérletben lakok (sajnos), ebből kifolyólag sok részén laktam már Budapestnek. Buda valahogy nem jött be, Kelenföldet leszamitva.


Eddig Zugló jött be a legjobban, de az Örs vezér tér nagyon lehozott az életről, bár az elmúlt évben jobb már, de Covid alatt nagyon putri volt.


Azt látom, hogy egyre zsúfoltabb a tömegközlekedés, egyre többen csúsznak le, amit nem csodálok az infláció miatt.


De olyan barátságtalan már az egész.


Ha sok pénzem lenne se tudom hova költöznék.


Egyedül az vonz, hogy sok a munka, és tudok a szakmámban (szoftvertesztelő) dolgozni.


Vannak itt Pestiek? Ki hogy látja? Vagy csak én vagyok mostanában ilyen negatív?


2023. jún. 18. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Zugló elég alja vidék
2023. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyzuglo nekem bejön.


Nyilván kőbánya felőli része elég tré.


De laktam már 13-ban, nagyon utaltam. 7. Kerületben a varosligeti rész jó.


Ami tetszik az lipotvaros, de ott nagyon drága a lakhatas.


9. Kerület felső része ami még jó, de ott is drága dettó.


Lehet ha több pénzem lenne akkor jobb részek miatt nem gondolnám így, mint most.


Vidékre nem szeretnék költözni.

2023. jún. 18. 19:55
 3/7 Kitana. ***** válasza:
56%

Én a 13-ban lakom, de nekem bejön, van ennél jobb környék is, de sok problémát nem tapasztalok. Kicsit arrébb kezdődik a balhésabb rész, errefelé még normális arcok laknak.


Az Örs mindig is egy szar környék volt + rengeteg irányba mennek onnan járművek, arrafelé persze, hogy tömeg van, munka és az Árkád/Ikea miatt is. Zugló szerintem ugyanez, azon a környéken is nagyon sokan közlekednek, szállnak át, ennél jobban nem ismerem.

2023. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
1-es egy segg,Zugló legjobb kerület Pesten! Én is 14-be lakom
2023. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az I-II kerületet nagyon szeretem.
2023. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 kerbe menj. Lipotvaros.


Szedd ossze magad. Magas igenyekhez kell a zseton.

2023. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem is probáltad a legnormálisabb kerületeket (I, II, V és társai), így akkor mégis mi alapján mondod, hogy rossz itt lakni? Persze ez a "normális" relatív dolog, de kb ezek azok a helyek ahol valamelyest nyugati színvonal van és kevés lecsúszott/drogos embereket látni.


Tesztelőként szerintem van elég pénzed drágább helyre költözni, de ha nincs, akkor várj még 1-2 évet és próbáld ki a belvárosi kerületeket vagy keress egy kis lakást, egyáltalán nem lehetetlen pl a II. kerületben jó áron és jó helyen lakást találni, csak nem lesz túl nagy.


Ha a vidék jön be, akkor költözz valami nagyon külső kerületbe ahonnan kevés átszállással tudsz bejárni dolgozni. Vannak nagyon vidékies ilyen kerületek amik normálisak is mellé, szóval nem olyan nagy gond ez.


Sajnos a nagy városok máshol se különböznek, a világvárosok pedig brutálisan zsúfoltak tudnak lenni, ajánlom metrózz pl london belvárosában:D vannak megállók ahol a zsúfoltság miatt akadozások vannak, egyszerűen annyira durván sok ember van.

Egyedül amszterdam lehet jó választás külföldet nézve, más nagy város vagy zsúfolt vagy "kell" az adott nyelvet beszélned és gondolom nincs kedved pl németül tanulni:D

Szóval ha it-s vagy és utálod a városokat, akkor csak a remote/home office lehetőség marad, mert mindig a nagyobb városokban lesznek lehetőségeid.

2023. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!