Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi volt a legnagyobb különbség...

Mi volt a legnagyobb különbség, amit észrevettél, amikor vidékről Budapestre költöztél?

Figyelt kérdés
Egyetem miatt augusztus végén költözöm fel, viszont egy szabolcsi kisvárosban lakom és nőttem fel, ezért egy picit tartok attól,hogy milyen lesz. Alapból szeretem a nyüzsgést, viszont Pest tényleg egy nagyobb változás lesz ehhez képest.:D

2023. jún. 24. 22:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Zaj
2023. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Pozitívumok:

-Nem hal ki a város éjszaka. Még megyeszékhelyeken is este kb üres a város, BPn még random hétköznap hajnalban is ugyan úgy folyik az élet a belsőbb kerületekben.

-Jó tömegközlekedés. Sok magyar városban ha nem csúcsidőbe mész akkor 20-30 percet vársz egy buszra, sokszor gyalog előbb odaérsz ahova akarsz menni. BPn sokszor 5 perc kb amit várnod kell és éjszakai buszok is vannak szval az sincs hogy 11 kor elmegy az utolsó busz és várhatsz a hajnali 4-5 ösre.

-Ha szeretnél programot találni akkor mindig van valami, pl koncertek vagy bulik.

-Nem csak 1-2 kávézó vagy kocsma van ahova tudsz menni hanem több 100 szval felfedezhetsz új helyeket.

-Sokkal több az olcsó és jó streetfoodos hely.


Negatívumok:

- Sok helyen pisiszag vagy élvezheted a szmogot.

- Gyalogos lámpák katasztrofálisan rosszul vannak beállítva, van hogy nem jön autó de 2 percet kéne várnod hogy átjuss.

- Vannak kerületek ahol kb egy fát nem találsz több 100 méteres körzetben (pl 6. Kerület) és autók még a járdán is parkolnak szval van fél métered elmenni mellettük

2023. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
A hugyszag határozottan, azon kívül a tömeg, meg a bunkó stílus (főként közlekedésnél).
2023. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

A másodikkal maximálisan egyet tudok érteni. Én is kisvárosból kerültem Pestre (igaz, középiskolába is már egy nagyobb megyeszékhelyre jártam). Nekem ezek voltak a legfontosabbak:

A tömegközlekedés egyszerűsége abszolút pozitívum. Persze közel sem tökéletes a BKK, de nem az van, mint otthon, hogy ha szerencsém van, akkor óránként jár a busz. És nem kell este 10 felé rohanni az utolsó buszra/vonatra, ha éppen bent maradnék a városban a barátaimmal. Bár a rendszeres nyomorgás, tolakodás nem a legjobb, de a pozitívumokból én jóval többet érzékeltem ezen a téren.

A kávézók, bárok, beülős helyek összességében tök jók. Lehet találni olcsóbbat, elegánsabbat, hangosabbat, nyugisabbat, mindenfélét.

Gyorséttermek kb. minden második sarkon vannak. Egyetemistaként néha nagyon jól jön egy közeli Meki vagy Burger King.

A hangzavar annyira nem volt számomra probléma, otthon is forgalmasabb út mellett laktam. Nyilván nagyon más szint, de otthon a reggeli fűnyíró idegesített, itt meg a villamosba remegett bele a fal. Nekem mindegy volt. :)

Viszont a kosz, a szmog, az "illatok" olyan dolgok voltak, amiket én soha nem tudtam megszokni. Közel sem vagyok tisztaságmániás, de a körút környékén azért néha olyan állapotok voltak, amiket nehéz volt mosolyogva tűrni. Random testnedvek az utcán (+ azoknak a szaga), nagyon durván kellemetlen szagú emberek a tömegközlekedésen, idegenek, akik ok nélkül elkezdenek veled beszélni, flörtölni (nem úgy, mint a filmekben, és nem azok a fajta emberek) vagy csak úgy nekiállnak melletted énekelni a villamoson... Néha inkább vicces, de van, hogy elég kellemetlen.

Mindenesetre nyugi, elég sokan vagyunk/voltunk hozzád hasonló helyzetben, és a többségünk túlélte azért. :) Számomra több volt a negatívum, úgyhogy ha nem muszáj, annyira nem tervezek visszamenni Pestre, de örülök, hogy ezt is megtapasztaltam.

2023. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy itt mindennap olyan, mintha hétvége lenne. Mármint programok terén mindig van valami hétfőtől vasárnapig. Vidéken általában hét elején megáll az élet és csak hétvégente vannak programok.
2023. jún. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Budapest belső kerületei olyanok mint egy nagy nyilvános vécé. Az utca mindenhol tele random hányásokkal, kulával (emberével is), vizelettel. Ezeknek a szaga is borzalmas.

Minden két méteren ül/fekszik/alszik/tántorog/hány/kakil egy hajléktalan.

A taxisok simán elgázolnak a zebrán is, a BKV-s buszok meg letépik a fejed a kilógó visszapillantó tükreikkel annyira közel mennek a járda széléhez.

Az éjszakai tömegközlekedést is elengedném, lehet hogy van busz meg villamos éjjel is, de az olyan is: össze van hányva, tele van részeggel, drogossal, szatírral, őrjöngő bandákkal, ha muszáj olyankor inkább megyek gyalog, akkor is ha 5 percenként jár a busz.

2023. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

#6 Azért egy picit túlzónak érzem ezt a választ, pedig amúgy nem akarom Pestet védeni. Azt én is írtam a négyes válaszomban, hogy egyesek válogatás nélkül ürítenek nyilvános helyeken (a kedvencem a keleti parkolóban nagydolgát végző hajléktalan volt tavaly), de azért viszonylag ritka, hogy tetten érje őket az ember. Inkább az eredményével találkozni gyakrabban.

Hajléktalanokból érezhetően kevesebb van, amióta "illegális" az utcán élni. De előtte sem feküdtek "minden két méteren", maximum egy-egy zűrösebb aluljáróban. Mondjuk annak kegyetlen szaga volt néha...

Egyszer volt olyan 6 év alatt, hogy egy autós majdnem elütött, mert nem igazán akart lefékezni, amikor már a zebra felénél jártam. Pedig sokat gyalogoltam. Amúgy ha normálisan körülnéz az ember, nem rohangál át a piroson, és nem fél centire a járda szélétől áll meg, akkor nem fogják levinni a fejed sem a BKK buszok, sem a taxisok.

Az éjszakai tömegközlekedés szintén nem ennyire durva. Nyilván azzal mennek haza azok, akik hajnalig buliztak, de a legtöbb ilyen esti buszozás teljesen problémamentesen zajlik. Ha valaki énekelni akar a busz hátuljában, akkor hajrá, nem érdekel. De engem ott sem ért soha semmi valódi atrocitás, pedig olyan alkat vagyok (fiatal, kicsi, vékony nő), akit sajnos könnyen kiszemelhet magának valami kétes figura. Nem tagadom, én is jobban szerettem olyankor másokkal együtt utazni, de soha nem gyalogoltam éjszaka egy órát vagy mentem órákkal korábban haza, hogy mindenáron elkerüljem az esti buszt.

2023. jún. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

"de azért viszonylag ritka, hogy tetten érje őket az ember. Inkább az eredményével találkozni gyakrabban."

Ez nem egyre megy? Most tök mindegy hogy épp rajta kapom a hajléktalant amint béltartalmát üríti a járdára, vagy már végzett és csak a kész terméket látom meg, szagolom, lépek bele: attól még ugyanúgy odacsinált valaki. Persze van olyan rész a fővárosban is ami tiszta, de ezek inkább a kertvárosias részek; a belváros, valamint a sűrűn lakott "paneles" részek (Újpalota, Újpest, Megyer, Zugló stb.) ugyanúgy retkes mind. Mit szépítsük.

Hajléktalan, kevesebb? Hol? Jártál te mostanság a Deákon? Az Andrássyn? A Kökinél? A Széll Kálmánon? Blahát, Nyugatit, Keletit hagyjuk is.

Mi spec azért szoktunk át a Deák téri KFC-ből a Marriottól két utcára lévőbe, mert eléggé elvette az étvágyunkat hogy a Deákon az étterem elé rendszeresen oda van hányva, és a téren olyan szagok terjengenek az ott lebzselő 20-30 csövestől, hogy öklendezni kell tőle.

Engem csak idén 3-szor ütöttek el majdnem Pesten taxisok, ebből egy még be is szólt utána. A múltkor meg a Széchenynin lefényképeztem egy Ferrarit, mikor visszafordultam irányba épp hogy el tudtam kapni a fejem, különben lefejez a tükrével a Citaro ami jött 80-nal a József Attilán...

Az éjjeli tömegközlekedésről meg annyit, egész jó összeállítások és videók, fotók vannak a neten az É jelű járatokról, csak erős gyomrúaknak és idegzetűeknek.

2023. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Zaj, húgy szag, szinte minden 10kor nyit (vagy délben), idegbeteg autosok, tarhálók mindenhol
2023. jún. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
A szag.
2023. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!