Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi volt a legnagyobb különbség...

Mi volt a legnagyobb különbség, amit észrevettél, amikor vidékről Budapestre költöztél?

Figyelt kérdés
Egyetem miatt augusztus végén költözöm fel, viszont egy szabolcsi kisvárosban lakom és nőttem fel, ezért egy picit tartok attól,hogy milyen lesz. Alapból szeretem a nyüzsgést, viszont Pest tényleg egy nagyobb változás lesz ehhez képest.:D

2023. jún. 24. 22:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
42%

Látom, itt is törlik a gyakorikérdésekes budapest-fetisiszta véleménytől eltérő kommenteket.


Az utóbbi hozzászólóknak mind igaza van, a legjobban a 14-es foglalta össze a helyzetet.

Annyit hozzátennék még, hogy a kisebbség is borzasztóan elszaporodott az elmúlt években. A pesti prolik húzzák le mindig Borsodot, Miskolcot vagy Ózdot, közben meg egyértelműen a főváros a legrosszabb ilyen szempontból is.

A turistákat is jó lenne szűrni, mert semmi szükség a részegen örjöngő, rollerrel összevissza cikázó angol és német majmokra.


A vidékről felköltözés meg pont amiatt van, mert a pestihangadók rögtön tajtékzanak, ha valaki a vízfej leszívásáról és vidékfejlesztésről kezd beszélni.

(És itt nem a fideszes kamu vidékfejlesztésről beszélek, mert a valóságban ők is végtelenül vízfejpárti kommunisták.)

2023. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ami még probléma, hogy Budapesten a lakások iszonyúan megdrágultak, ezért sokan egyre messzebb költöztek úgy hogy közben a munkahelyük megmaradt a fővárosban. Nagyrészt ez okozza a közlekedési káoszty (autóval és tömegközlekedéssel egyaránt). Ezt a jelenséget a belvárosi rolleres zombik nem látját, mert az ő világképük véget és a körút által bezárt területen belül.

Pedig aki kiköltözik az aglomerációba, az pont a zsúfolt, büdös, élehetetlen városból menekül. Szerintem a 80%-uk boldogan költözne vidékre, ha ott lenne munkalehetőség meg normális infrastruktúra (üzletek, szolgáltatók normális nyitvatartással, szórakozási lehetőség, kulturális élet stb.).

2023. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%

BP-n a legjobb az orszagban az infrastruktura. Minden fele szakbolt, kisbolt, 0-24es boltok minden belsobb keruletben, meg vasarnap is nyitva. Tomegkozlekedes is olyan, hogy ha lekesel egy jarmuvet, par perc es jon a kovetkezo.

Es a kozmopolita nagyvarosi hangulat, hogy valoban nincsenek videki szurosszemu karotnyelt emberkek, akik megszolnak a kinezeted vagy a stilusod miatt. A Duna a varos kozepen, a gyogyfurdok es a Gellert-hegy pedig nagyon feldobjak az egesz varos kinezetet es hangulatat. Sajna egyre tobb a videkrol felszabadult fidesznyik is, nem ertem, ha nem tetszik nekik BP, miert nem huznak vissza a szakadt videki varoskaikba... en BP-n eltem es sajnos egyetem miatt le kellett koltoznom videkre, raadasul az alfoldre. Az emberek stilusa itt finoman szolva is verlazito es az infrastruktura retek, szorakozasi lehetoseg alig van Pesthez kepest, pedig megyeszekhelyen lakom.

2023. júl. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy látszott, hogy vidékről jöttem. Aki sokáig lakik Pesten, az felvesz egy rohanósabb, magabiztosabb ritmust.

Sokkal több a külföldi, ha útbaigazítást kértem, 10-ből 6-szor külföldihez mentem hozzá. Nem direkt.

Nagyobb pörgés, több program, ez amúgy jó is volt, mert rengeteg látnivaló van arra.

Bizonytalanság. Pesten többet féltem, mert nem tudtam, hogy melyik rész mennyire veszélyes.

Egy ideje megint vidéki vagyok, de sokszor visszasírom azokat az időket. Főleg a Margit-sziget hiányzik, meg az üldögélés a Duna parton.

2023. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
41%

Ha a sok c*gányt, csövest, aljadék taxist, maffiózót és a töménytelen mennyiségű szemetet, ürüléket kozmopolita hangulatnak nevezzük, akkor igen, az. Szúrós tekintetük nekik van igazán.


Akármelyik vidéki város sokkal tisztább és rendezettebb, vigyáznak rá az ott lakók, a pesti tahók meg leélik az amúgy valóban jó természeti és építészeti adottságú várost. Azok nélkül a "vidéki fidesznyikek" nélkül meg nem lenne semmiféle infrastruktúra, mert nem lenne buszsofőr, kórházi ápoló, rendőr, kukásautó-sofőr, mentős és egyebek, akiket ezerszámra vezényelnek a fővárosba. Szándékosan rohasztják a vidéki infrastruktúrát, hogy onnan át tudják csoportosítani a munkaerőt a pesti csürhe ellátására.


A "köszönöm" szó lenne az, amit keresel, de nyilván az önző, bunkó fajtátoktól csak az állandó vidékezésre telik, amivel a saját proli sikertelenségeteket akarjátok leplezni.

Aki valóban sikeres ember, az nem vidékezik, mert nincs benne meg az ehhez való frusztráció.

2023. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
63%

Igen, köszönöm nektek a 2/3-ot, ami miatt szívunk már 13 éve. :) Azt a felcsúti pszichopatát, aki szélforgóként mindig azt mondja nektek, amit hallani akartok, arrogánsan hülyének néz mindenkit és mindig mást hibáztat, és úgy írta át a választási játékszabályokat, hogy az 50 % = 66,7 % a parlamentben, és nyilván az javukra.


Az összes pénz azóta hozzátok megy, mondván BP már túlfejlett, "szándékosan rohasztják a fővárosi infrastruktúrát"... elég, ha csak összehasonlítod a közkórházak állapotát.

Mióta nem az ő emberük a főpolgármester, ez még inkább egyértelműbb és kifejezett. Piti bosszú áll a háttérben... tipikus vidékies. Mert ugyebár nálatok az erősebb kutya baszik. Nálatok csak az számít, ki tud jobban hőbörögni, fenyegetni, elnyomni vagy megfélemlíteni a másikat. A másik egy hazaáruló egoista lipsi lehet. Nyilván...


A másik ember alapvető szabadságjogainak és világnézetének tisztelete, az elfogadás bizony nem rátok jellemző (ld. "migráncsok, b*zifelvonulásra feljönni kövekkel dobálózni, birkameneten masírozni, mocskos komcsizni minden pestit stb. folytassam még?)


Önző? Hát, szerintem határmenti zsákfalvakból felszabduló emberkék tudnak a legnárcisztikusabbak, legelnyomóbbak, megfélemlítőbbek lenni és fogalmuk nincs róla, mit jelent a belső tartás, az önreflexió, a másik határainak tiszteletben tartása vagy hogy "a stílus maga az ember"... bizony fiacskám, minden ahogy cselekszel, az TÉGED minősít.

Amikor állatias módjára dühöngtök, aztán csodálkoztok, hogy "arrogánsan lekezelnek" titeket, negligálnak titeket, akkor inkább el kellene gondolkodni, hogy te mit is tettél előtte...


Egyébként meg aki feljön dolgozni, az bizony ÖNmaga miatt megy oda, totál önző okokból, a saját jobb élete reményében, még több pénzt keresni... és ezért én minek lennék hálás?

2023. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%
Még egy apró megjegyzés: hadd adjak egy tanácsot a vidékről feljövő, önmagukat "feláldozó", valójában magukat a világközepe-atyaúristennek képzelő 20-40 év közötti férfiaknak: itt Pesten nem menő zsidózni, b*zizni, lekezelni a nőket és a náladnál fiatalabbakat, attól nem leszel nagyobb "alfakan", vagy mi...
2023. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most idéznék tőled egyet:


"BP-n a legjobb az orszagban az infrastruktura. Minden fele szakbolt, kisbolt, 0-24es boltok minden belsobb keruletben, meg vasarnap is nyitva. Tomegkozlekedes is olyan, hogy ha lekesel egy jarmuvet, par perc es jon a kovetkezo."


Akkor most jó a fővárosi infrastruktúra vagy nem? Nézz már meg pl. egy miskolci vagy győri buszmenetrendet. 30-60 percenként járnak olyan járatok, amik 3-4 évvel ezelőtt még 10 percenként jártak. A vasúton ezeréves lepukkant dízelmozdonyok meg kispirosok járnak, tele a máv főoldala azzal, hogy melyik járat marad ki éppen, ti meg megkaptátok a vadonatúj klímás motorvonatokat, mindenféle pót- vagy helyjegy nélkül.

Mégis mi van annyira lerohasztva? Budapest segge politikai oldaltól, rendszertől fogva aránytalanul ki volt nyalva mindig is.


És még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi lenne veletek a vidékről vezényelt állami dolgozók nélkül, csak süketelsz itt az önzőségről. A retkes fidesz is ugyanúgy pusztítja a vidéket és vezényli az embereket a pesti proli ellátására mint a másik oldal. Ha éhínség lenne, ma is ugyanúgy folyna a padlássrprés és az élelmiszer pestre szállítása mint régen.

Amúgy sem fizetnek többet büdöspesten már régóta, senki nem költözik azért abba a szarfészekbe. Ha többet is adnak 10-20 %-kal, azt úgyis elviszi a külföldi pénzes réteg által diktált lakbér. A kormány azt használja ki, hogy ezek az emberek főként 50+-osak, akik már nem annyira kelendőek a munkaerőpiacon, így kénytelenek ezt is lenyelni. A mai fiatalok nem fognak már pesti csürhét szállítani, menteni éhbérért meg munkásszállóért, hanem mennek rögtön külföldre.


Az ostoba c*gány, b*zi és egyéb jogvédő baromságotokból meg senki nem kér, fogjátok fel, többször kiderült már, hogy kisebbségben vagytok ezzel a marhadágotokkal. Ha annyira tetszik, miért nem költözöl egy borsodi zsákfaluba? Ja tudom, ti csak a távolból szeretitek őket, onnan vagytok annyira elfogadóak. Kinőhetnétek már ebből a szánalmas, frusztrált világotokból, hogy aki nem kér a pesti fertőből, az csakis vidéki fideszes lehet. Belekeveritek mindenbe ezt az ostoba pártpolitikát, mert sikertelen lúzerek vagytok. A pesti lakosság nagy része kádárista panelproli, aki csak hőzöngeni meg követelőzni tud, de egy keresztbe szalmaszálat nem tenne a saját sikeréért.

2023. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg emlékszem a 2008-2010 körüli időkre, mikor csupa lepukkant magaspadlós Ikarus járta az utakat, meg Ganz villamos, folyamatos járatkimaradás volt, és állandó áremelés. Ahhoz képest össze sem lehet hasonlítani a mostani helyzetet, amikor csupa Mercedes busz, CAF villamos, Solaris troli jár, a vasúton Flirt és Kiss motorvonat, járatritkítás és áremelés nem volt már vagy 10 éve, csak sűrítés.


Csak a rinyálás megy állandóan, hogy szegény Budapest hogy szenved, aztán valahogy mégis jönnek az új buszok, nyílnak a Bubi állomások és egyebek, ehhez képest a többi megyeszékhely közlekedését a földdel tette egyenlővé a mocskos fidesz az elmúlt 3-4 évben, a mávnál is ténylegesen érzékelhető a rohadás, míg a BKK-nál minden ugyanúgy jár, semmi látszata, hogy már vagy 10 éve "jövőre csődbe megyünk" van.


Meg kéne becsülni azt is, amitek van. Én értem, hogy lehetne ezerszer jobb is, ha nem ez a retek maffia uralna mindent, de ezt a baromságot, hogy a vidékbe hogy öntik a pénzt, el kéne felejtenetek. Sokkal jobban rohasztják a vidéket mint budapestet, a stadion meg a lombkoronaösvény az nem fejlesztés.

2023. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!