Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Győr vagy Pécs mozgalmasabb,...

Győr vagy Pécs mozgalmasabb, pörgősebb város?

Figyelt kérdés
Nem voltam huzamosabb ideig egyik városban sem, de Győr valahogy mozgalmasabbnak tűnt.
2023. júl. 12. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább Pécset mondanám. Egyetem erősebb vonalat képvisel, és nagyon sok rendezvény épül az egyetemre/egyetemistákra.
2023. júl. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Győr munkalehwtöségeket leszámítva egy rossz város minden más szempontból
2023. júl. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Egy olyan város ami az egyeteméről híres, a kultúra fellegvára, mindig jobblesz, mint az, ami egy autógyárról....😅
2023. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt Pécs mozgalmasabb, nyáron pedig milliószor mozgalmasabb Győr.


"Egy olyan város ami az egyeteméről híres, a kultúra fellegvára, mindig jobblesz, mint az, ami egy autógyárról....😅"


Ezzel a kijelentéssel nem igazán értek egyet. Pécs is egy bányaváros volt, ha úgy vesszük. Most meg jelentősen elmarad gazdaságilag minden nagyvároshoz képest. Szép város Győr is, a rábapart, a vár, az adyvárosi tó, a hídak és a belváros nagyon szép. Sopron és Pannonhalma közelsége is jelentős.


Győri vagyok, Pécsen tanulok. Viszont a 3-as kommentelő azok közé a pécsiek közé tartozik, akik rühellik Győrt :D Ismerek egy-két hozzá hasonló embert Pécsett, akik szintén ugyanúgy ezzel a felfogással vannak. Úgy állapítotok meg egy várost egy ott töltött nap után, vagy csak képekből ítélve, hogy az zseniális.

Nekem tetszik Pécs is, de azért túlzás nélkül mondhatom, amint a "rendberakott" belvárost elhagyod, egy halom romos, régi panel fog téged fogadni, mint pl. a 17 emeletes uránvárosban. Szép a Mecsek meg minden, de azért ne túlozzunk azzal kapcsolatba, hogy mennyire jó város meg ilyenek. Ott vagyok 2 éve, de még egy program sem fogott meg, pedig nagyon nyitott vagyok mindenre. A fényfesztiválon voltam, az szép volt. Egyedül a Pride-ra fogok elmenni még szerintem.


Viszont a kérdésre válaszolva. Pár évvel ezelőtt nagyobb éjszakai élet volt Pécsett, mint most. Az éjszakai buszjáratokat eltörölték, ha nem is teljesen, de jelentősen meg lett csonkítva. A hallgatói létszám rendszerint folyamatosan csökken a PTE-n, nem hiába, ugyanis számos ember részesíti Budapestet előnyben, egyre kevesebb a fiatal és számos szak kihasználatlanság végett megszűnik. Így a nagy sürgés-forgás a városban csökken, mert rendszerint a hallgatók adnak nagy életet a városnak.


Győrről nem nagyon tudok mit mondani, nem ide járok egyetemre. Annyit tudok, hogy egyre több a hallgató, de orvosi kar (az egyik legjelentősebb) az nincs Győrben, így pár ezer hallgatóval kevesebb van itt, mint Pécsett.


Összességében, mindkét város pörgős, rengeteg embert mozgatnak meg nap mint nap. Mindkettő más más adottságát tekintve szép. Aki pedig nem élt huzamosabb ideig egyikben sem, az szerintem ne nagyon alkosson véleményt, főleg ne kritizálja egyik helyet sem.


Ha kell bővebb infó bármelyikről, hogy mit érdemes meglátogatni, lehet az kocsma, rendezvény, látványosság nyugodtan lehet írni privátban! :)

2023. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pécs
2023. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
#3-mas hozzászóló egy rendkívül intelligens ember lehet... kb gőze nincs semmiről :))
2023. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Puszi pacsi, sem győri, sem pécsi nem vagyok, pécsi barátnőm volt viszont most jelenleg győrben élek, pont ez a győri attitűd, amit ti tanúsítotok pont az, amitől falra mászok itt😆😆
2023. aug. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Alig varom hogy elmenjek gyorbol.

Ujvarosban lakok a sok kissebbseg kozott,nappal es ejjel is folyamatosan zaklattak es zaklatnak is.Persze volt ebbol peticio,Dezsmat nem is erdekli.

Inkabb ez a fiatalok varosa,megsincs annyi rendes program.Baratokkal regebben arkadba mentunk vagy lementunk a raba partra beszelgetni,mast nem tudsz csinalni,unalmas.

Ja es hagyjuk mar a munkalehetosegeket,persze GYARBAN barmikor talalsz allast.

2023. aug. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kinek, mi az igenye. Az maskerdes h te rossz kornyeken laktal és abbol képtelen voltal kilépni. Én Révfaluból költöztem Nádorba, a tömbök közé. Hatalmas különbség érzete nyomaszt nap mint nap. Hiányzik a töltés, a vizpart az a nyugalom. Persze 10 percnyire innen minden, csak a megindulas nehezebb. Bolt is van itt bőven, a szunyog is kevesebb. A környék ugyan ugy meleg. Program fokent kis gyerkőcösöknek van több, de városban nagyobb koncertek is akadnak. Buli, kávézási, fagyizási lehetőség sőt ha vacsorázni akarsz van bőven lehetőségéd, nem kettű küzt kell sakkoznod!🤣 Sportolás is adott, a bicikli utak is szépen épülnek. Nem tul hangos/ pörgős város, de nem is kihalt. Az emberek összetartóak, ha programokról van szó, halloween, tacsko tali, rakparti gyaloglás, halászlé főzés, foci meccsek... stb ami most nem jut eszembe.

Ha az embernek van valami igénye, és nem a sült galambra vár, akkor megtalálja a helyét. De ha nem, hát bizom benne, mashol megtalalja amit keres.

Győr nem olyan rossz mint ahogy te béállitod. Mindenhol vannak rosszabb környékek, hidd el. Pl ha pesten jársz, minden 20. lépted egy valamilyen tocsában landolhat, az biztos kellemesebb. A munka is hasonlo mint más városokban. Ha a tanult pályán szeretnél elhelyezkedni, kepezned kell magad, nyalnod kell, építened kell a kapcsolatokat, jo munka erőnek kell lenned. Akár jobbnak mint a másik, hisz Győr lakossága nem nagy, igy a lehetősegek is szukosebbek, mint egy nagyobb városban. Gyár pedig sok embernek a megélhetését biztosítja, nem kell leszólni, anyukák apukák dolgoznak ott h a segged alatt legyen minden és hogy az asztaladon is legyen kaja. 😅😅


Pécsről sokat nem tudok, csak annyit h sok a domb😅 ami nekem kiábránditó, mert a lábaim helyén nem nőttek kerekek. Viszont körbeveszik a természeti csodák, eltudnék ott is napokig túrázgatni. Egy fő fesztiválról tudok, ami minden évben van arra. Nem tudom h Győrbe lenne-e hasonló. Talán a Barokk esküvő, ilyen egyedi dolog.


Plusz lett egy kibe batyott egyedi strandunk, hát kinek van még ilyen europában? Örültem, volna egy olyan kis kockának, amibe olcson is lehűthetném a kis testem a nyári melegben. Erre most csak koszos vizben lenne lehetőseg, inkább maradok csak a panel kádamban.

Befejezem a sorolást, mert a szemem elott már minden összefolyik, és minden IS értelmetlen vissza olvasva. De hajrá, jobogarászást.

2023. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 “Keptelen voltal kilepni a kornyezetbol”

19 evesen onerobol hogyan koltozzek el,ha meg a dedmamam is ujvarosi volt es a hazakat orokultuk=itt lakik a csaladom

Tudod milyen hogy meg kora reggel is a dr*ggal zaklatnak,es meg fizikalisan is zaklatnak? Tokmindegy milyen ruhaban vagy😉

Tudod hanyszor volt peticio

A rendorok se mernek kijonni

19 evesem alatt egyszer se lattam jarorozest.

A hajamat szokebol vissza keleltt festetni,mert a ciganyasszonyoktol megkaptam egyfolytaban hogy szoke ribi,budos magyar,budos paraszt stb

Persze nador es az ilyesmi jo hely,de gyor alapbol egy putri.Halisten megyek egyetemre es koleszos leszek pesten😉

2023. aug. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!