Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan vághatok neki ennek a...

Hogyan vághatok neki ennek a hatalmas kalandnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és szeretnék nyugatabbra költözni. Teljesen nulláról (igazából némi adósság miatt mínuszból) kell indítanom az életemet, nulla nyelvtudás, rossz érettségi eredményekkel.


Mit és hogyan csinálhatnék? Egyetem? Tanfolyam? Mit? Mennyi idő alatt érhetném el?



2023. júl. 23. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Mínuszból külföldre? Felejtsd el.


Előbb OTTHON kezdjél melózni, tegyél nyelvvizsgát, etc aztán kimehetsz ha van kedved.

2023. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem egyből akarok menni. A folyamatban szeretnék segítséget kérni, hogy innen hogyan juthatnék el oda.
2023. júl. 23. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Egy olyan oldalon vársz tanácsokat, ahol még a "dögöljön meg a szomszéd tehene" mentalitású magyarokból is a legmegkeseredettebb aljaréteg gyűlik össze? Inkább külföldiekkel vagy kint élő magyarokkal beszélj erről, akik már megtették ezt az utat. Itt csak el fognak küldeni a k.anyádba, hogy mégis hogy képzeled, hogy nem életed végéig egy hazai gyárban akarsz havi százezerért megrohadni. :D
2023. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

1. Sok pénz kell (engem pl a családom támogatott)

2. Nyelvtudás (0 tudással mentem ki fél év volt mire konyhanyelven tudtam kommunikálni egy év mire normális munkára be is tudtak osztani)

3. Kitartás és spórolás


Ennyi.

Meg lehet csinálni simán… ma már nyelvvizsgával rendelkezem ,haza hoztam egy jókora összeget és itthon élem az életem. 4 evet voltam Angliában. Sokat dolgoztam, sokat spóroltam. Nekem szerencsém volt, a szüleim támogattak anyagilag (így nem kellett aggódnom ,hogy mikor szerzek munkát vagy hogy fizetem ki a lakbért ha nem kerestem eleget) szóval nélkülük biztos nem ment volna de ez az én példám. Sokan saját tőkéből mennek ki és gondoskodnak magukról szóval meg lehet csinálni úgy is de nekem biztos nem ment volna.

Szóval a szüleimnek köszönhetek mindent ,innen is egy hatalmas pacsi nekik 🙌

Sok sikert neked is!


28/L

2023. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 Te is az vagy? (Nem bántásból!!!)


Több tartalomgyártótól is hallottam, hogy ez a magyar oldalak legalja. Ez akkor tényleg igaz? Nemrég regisztráltam, és néhány kérdés alatt kifejezetten értelmes válaszokat láttam. Elméletileg itt vannak értelmes nők is. Ez mennyire igaz?

2023. júl. 23. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok épp kiköltözésben, tanulni megyek ki. C1-es angol tudásom van, mellette B2 német illetve spanyol. Tervben van a célország nyelvének megtanulása is, az egyetemi nyelvtanfolyamra jelentkeztem már. Egyénként ott az egyutcás faluban élő 90 éves idős hölgyek is perfektül beszélnek angolul, tapasztaltam. Illetve most diplomáztam, ha belejövök a kinti életbe és tanulásba, viszonylag könnyen fogok elhelyezkedni, van tapasztalatom is.


Az elmondható hogy sok pénz kell. De igazából bárhol kezdesz új életet, akkor is.

Kb 3 havi megélhetés+ hazautazás költsége. Azért 3 hó, mert ha olyan ügyes vagy, hogy találsz albit (ez nagyon sok helyen nagyon nehéz), akkor kb ennyi a felmondási időd.

A legnehezebb rész a lakhatás.


Szerintem ne menj egyetemre amíg nem tudod mit szeretnél tanulni. Ez többnyire országfüggetlen dolog. Nyilván magyartanár nem lehetsz mashol, de azt kitalálhatnád, hogy mégis mi akarsz lenni akár nagyvonalakban pl valami mérnök vagy valami tanár stb.


Íme a folyamat és az én példám


0. Megvan a motiváció:

Példa: Az adott MSc-n tanulni, ami itthon nincs


1. Végignézni minden lehetőséget, ország/városválasztás

Példa: Melyik városban van olyan egyetem, ahol indul a szakom és színvonalas is, hol milyenek a lehetőségek az adott szakmával, milyen a város, mennyibe kerül az élet, milyen támogatások járnak stb. Így kiválasztottam a célvárost.


3. Lakhatás

Példa: Én szeptemberben kezdem az egyetemet, februárban kezdtem lakáskeresni, májusra találtam (júliustól bérlem). Nem könnyű, nagyon nem, főleg külföldiként. Persze ennek utána kell járni, mert mindenhol máshogy van. Ja meg akkorra már jelentkeztem meg felvettek az egyetemre stb.


4. Munka

Példa: Oké én nem kerestem munkát, de a pénzügyi tervezés ugyanúgy jelen van. Ösztöndíjak vadászása, spórolás, gyűjtögetés stb.


5. Ügyintézés

- biztosítás, lakcímbejelentés, szerződés rezsire, internetre, kinti telefonszám, kinti bankszámla stb. És figyelj meddig érvényesek az irataid, kérdd ki a születési anyakönyvi kivonatot angolul stb.


6. Költözés

- érdemes jóval előre kitalálni, esetleg megvenni a repülőjegyet, meg az ottani dolgokat, ha kell. Pl íróasztal, bicikli stb. Illetve érdemes utánajárni ilyen spórolós tippeknek mint pl a wizz discount club ha járnál haza, országonként eltér.


Ilyesmik vannak. Remélem az a nyelvtudás hiány azt jelenti hogy pl nem tudsz dánul és Dániába készülsz nem pedig, hogy nem tudsz angolul.


Szerintem minimum egymillió forint megtakarításod legyen, hogy kényelmesen tudj kezdeni.


Vannak olyan munkák, amik adnak szállást is, ami szuper, de gyakran átverősök és eléggé alja helyek, amennyire hallottam. Szóval vigyázz vele.


Azt javaslom, hogy amíg folyamatban van az első pár lépésed tegyél félre amennyit tudsz. Nem lehetetlen, nekem is ment BSc mellett gyakornokként.

Ha egyetemre tervezel menni az még amúgyis egy év (bár a keresztféléves képzésekre ha nagyon sietsz lehet esély), van időd spórolni.


Sok sikert és kitartást. Ne becsüld alá ezt a kihívást, de kellő tervezéssel sikerülhet.


És igen, nem ez a megfelelő platform a tájékozódásra. A célország oldalait keresd vagy nagyon nemzetközi oldalakat és angolul mindenképp.


22N

2023. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerinem tanulj, es jarj szavazni, menjetek sokan, valtsatok mar le ezt a dakotat.
2023. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Leírhatatlanul köszönöm szépen 6-os. Már ezért megérte feltenni a kérdést. Írhatok privátban?
2023. júl. 23. 22:31
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos angolul nem tudok (de akarok tanulni). Az miért baj?
2023. júl. 23. 22:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha Németországba mennék ki mondjuk gyárba dolgozni, az milyen lehet szállással együtt?
2023. júl. 23. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!