Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lassan egy éve kavargós az...

Lassan egy éve kavargós az érzésem, hogy újra vidéken kéne élni vagy maradjak Budapesten?

Figyelt kérdés

Alapjáraton Szentesen éltem anyukámékkal egy kertes házban. Viszonylag nyugis részen.

Arrafelé nálunk divat volt a csirkék, tyúkok tartása. Szomszédságokban is ez.


Aztán 4 éve a fővárosban élek. Amit ugyanúgy szeretek.

De itt is megvan a maga stresszfaktor, de vidéken se éreztem már jól magam ebben a kisvárosi életben, meg, hogy van az egész városban 6 utca ami "izgalmasabb".


De nem szoktam extázisba esni a tömött villamostól se Budapesten, vannak zavaró dolgok, aki budapesti az tudja miről beszélek.


Vannak szakaszok amikor még mindig azt mondom, hogy még mindig ez Budapesten, mint a kakaskukorékolás Szentesen / kevés munkalehetőség otthon.


Most szabadságon vagyok és otthon vagyok, és láttam a szomszédunkat ahogy tolta a biciklijét haza chillesen és eszembe jutott, hogy amúgy ez a létforma sem rossz. Ilyenkor elkap az érzés, hogy nincs is sok kedvem visszamenni Budapestre.


Aztán szerintem ha 1 hónapig ebben élnék akkor menekülnék vissza Budapestre.


28 éves vagyok és nő. Anno gyerekkori álom volt a fővárosban élni, így én nem véletlen csak odasodródtam.


Már javasolták ismerőseim, hogy költözzek egy arany középútra, pl: Kecskemétre vagy Debrecen, Szeged, de nincs ezekben a városokban ismerősöm. Ott szerintem magányos lennék.

Ebben a korban meg már jobban ragaszkodik az ember a tartós barátságaihoz, minthogy újakat alakítson ki.


2023. júl. 24. 10:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akaratlanul is jól összefoglaltad mi az a 3 amit ki kell próbálnod:

1) Budapestnek egy más hangulatú, nyugisabb, csöndesebb része. Lehet úgy is a fővárosban élni hogy az ember szinte semmit nem érzékel zsúfolt metrókból, nagy forgalomból, tömegből. Előttem jó példákat írtak. Itt is megteheted hogy bringával/gyalog intézed az ügyeidet, megvan a kedvenc beülősöd 2 sarokra stb. HO-val de HO nélkül is egy környékbeli munkahellyel kombinálva is ez egy szuper életmód. Egy idő után alig kell majd kimozdulnod otthonról, mindenki szívesebben látogat majd téged mint hogy lent a dzsuvában talizzatok. Sok pénzbe kerül? Igen.

2) Szentesen, vagy más, hasonló kaliberű városban (Szentes szerintem a környékbeliek közül az egyik legmenőbb) egy új, városiasabb, neked tetsző életforma kialakítása. Ne arra törekedj mi volt gyerekkorodban hanem hogy most mit tudnál ott helyben alkotni? Én azt látom hogy sokakat pont a családi kötődések löknek messzire ilyen helyektől. Mindig ugyanazokat a köröket futják és nem használják ki a hely adta lehetősegeket aztán egyszer csak Budapesten találják magukat és ott ragadnak. Tudom, neked álmod volt, nem ugyanaz, de azért gondold végig ezt is. Lehet hogy az ország/Európa más pontján van az a 25-30 ezres kisváros ahol te pont jól ereznéd magad.

3) az arany középút, ez egyértelmű hogy miért jó. Emberek jönnek-mennek az életünkben, ezen nem aggódnék, ilyen helyeken biztosan találsz barátokat. Én ilyen jellegű helyről váltottam Budapestre majd vissza. Mindkettő váltás inkább veletlen volt mint vágyalom de egyiket se csinálnám vissza, jó helyen vagyok itt. Igazából semmi sem hiányzik Budapestből, ugyanúgy nincs időm semmilyen jó programra, de ha nagy ritkán mégis, akkor legalább nem kell hozzá utazni.

2023. aug. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!