Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Németországban tényleg olyan...

Németországban tényleg olyan jó az életszínvonal?

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Mihez képest. De ami itthon van ahhoz képest Kánaán
2023. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Én ugyanazokat a minőségi ételeket általában olcsóbban tudom megvenni Németországban, mint Magyarországon. A fizetésem mégis a 3 szorosa az otthoninak.
2023. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm és a párja gyári munkások. Igen, baromi jól élnek. Nem kell nézniük az árakat. Simán összerakták a pénzt a több milliós esküvőre, amit itthon tartottak. És nyilván maradt is. És ott ez normális.
2023. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

12-ève járok ki dolgozni nèmetbe hollandba belgába.

Logisztikába dolgozom.


Igen sokkal jobb az èletszínvonal!


viccen kívül olcsöbbak a termèkek ès jobbak a boltokban

Van szociális háló. Lètbiztonság.

Sose maradtam mèg munka nèlkül.

2-3000 euró tisztán a zsebedbe van havonta.

Mindíg marad pènzed hó vègèn.


Meg tudsz magadnak engedni èvente valami nyaralást ,lehet hobbit stb nem várnak el többet mint a munkád.


Van árny oldala is hogy olyat is mondjak.


Pl Házat sose veszel nèmetbe mert irreál áruk van. Mèg a nèmetek is 90%ban bèrlakásban èlnek.

Nem tolják az arcodba ,de mint bevándorló ,pláne míg akcentusod van nem vagy teljes èrtèkű állampolgár. Kb úgy vèlekednek a keleti munkavállalókról (Auslanderekről) Mint mi a románokról ukránokról kínaiakról akik itt dolgoznak.

Beszèlgetni lehet velük de nem engednek be a köreikbe.

2023. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%

Nem az.

En kint alberlettel/munkahelyi szállással ugyanott tartok egyedul mint itthon. Ha van munkam ki tudom fizetni es honaprol honapra élek, ha meg nincs aludhatok a pályaudvaron.

2023. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg jobb, mint Magyarországon. De annak nem aki nyelv- és szaktudás nélkül van kint. Azok itt is minimálbéren lesznek, amiből csak szerényebb életre futja.
2023. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
En nem eltem meg kint a kinti minimalberbol. Viszont fizijailag jol lerobbantott cserébe.
2023. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó persze, de Svájcban az igazán jó.
2023. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De oda vizum kell munkavallalasi engedely 3 havonta frissiteni stb

Addig amig nincs meg a tartozkodasos miertje (mig nem dolgozol)jobb ha utcara se mész ki mert csak baj lenne abbol ha igazoltatnak hogy mit keresel svájcban.

2023. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!