Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nekem illett volna étellel...

Nekem illett volna étellel készülni, én voltam udvariatlan?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, nem vagyunk jó barátok, de egy helyen dolgozunk, évek óta, normális, jó munkahelyi kapcsolat van köztünk.

Éppen 2 albérlet között van, és megkérdezte tőlem, hogy abban az egy hétben, amíg az egyik helyről már el kellett jönnie, de a másikba még nem költözhet be, alhatna-e nálam.

Hát nem lelkesedtem magamban túlzottan, de igent mondtam, segíteni szerettem volna.

Tegnap este megbeszéltük, hogy 7 és 8 között érkezik, meg is érkezett, lerakta a táskáját, megmutattam a szobát stb. Aztán kérdezi, hogy mikor eszünk...

Mondtam, bocs, én ilyenkor már nem szoktam enni, fél 7 körül vacsoráztam.

Jó, akkor ő viszont most enne.

Teljesen zavarba jöttem, mert nem számítottam rá, hogy ott akar vacsorázni, és nem maradt semmi. Ő meg azt mondja nekem, hogy "Én azt hittem, készülsz valamivel, ha már jövök."

Végül csináltam neki 2 szendvicset, más nem volt otthon, de nagyon kínosan éreztem magam, és még most is, mert azzal, hogy azt mondtam, hogy lakhat nálam, én nem arra gondoltam, hogy koszt-kvártély... én magam sem főzök magamra hétközben, a munkahelyen eszek, hazafelé meg veszek valami kaját estére. Ezt el is mondtam neki, ő meg annyit mondott, hogy "Hát akkor jól van", de láttam, hogy nem esett jól neki.

Szerintetek mi lenne a normális ebben a helyzetben? Nekem készülnöm kellett volna valami kajával?


2023. aug. 11. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem kellett volna. Elég pofátlan egy nő.
2023. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vendégségbe hívtad.

Te tettél neki szívességet, neki illene valahogy viszonozni, de legalábbis úgy viselkedni, hogy ne legyen neked útban.

2023. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Aztakuurva, a szemöldököm leesett a fejemről. Jó pofátlan.
2023. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ez a pofátlanság netovábbja. Eleve az, hogy egy kollégát kérdez meg, hogy ott aludhat-e. Nincsen párja, barátai, rokonai? Nekem nem lenne pofám egy semleges kollégához odakunyerálni magam, eszembe nem jutna. De ha már esetleg bármi miatt úgy alakul, akkor az a minimum, hogy készülök valami ajándékkal, vagy viszek a családnak vacsorát, még akkor is, ha ő hív (én a barátaimnak is szoktam, ha áthívnak magukhoz vinni valamit...., nemhogy egy kvázi idegennek).

Nyugodtan elutasíthattad volna, teljesen jogosan.

2023. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, milyen emberek vannak! Te egyáltalán nem voltál udvariatlan, inkább ő volt az. Ha már megengedted neki, hogy egy hétig ott aludjon, cserébe ő igazán vállalhatta volna, hogy mindkettőtök vacsoráját ő veszi meg egy hétig. Gondolom áramot, vizet is fogyasztani fog nálad, nem csak szó szerint aludni jár majd oda. Szóval igazán felajánlhatott volna valamit cserébe.
2023. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát....készülj fel, hogy: ugye nem baj, ha még egy hetet maradok? Majd: jaj, nem sikerült elintézni az albit, maradhatok?
2023. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, megnyugtattatok.

Jövő hét pénteken utazom az éves szabadságomra, 10 napig nem leszek itthon, és ezt mondtam is a kollégának, hogy legfeljebb addig maradhat.

Egyedül azért nem hagyom itt a lakásban.

Szóval, utolsó válaszoló, remélem, hogy nem lesz igazad :D

2023. aug. 12. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk szokás, hogy a vendég segge ki van nyalva, mégis azt gondolom, nem hibáztál. Ő nem igazán vendég most nálad. Kollegát amúgy is gáz dolog megkérni ilyesmire. Vagy legalább mondta volna azt, hogy mivel nincs lehetősége főzni, fizet a konyhapénzbe, akkor meg tudtátok volna beszélni az elképzeléseteket. Egy hétig mondjuk ki lehet bírni hideg kajával is.
2023. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem a vergődésénél közöltem volna, hogy oké, akkor HOLNAP el is mehet, mert NEM hotel vagyok, akinek kajáltatnia kellene bárkit.


Ez mekkora pfátlan már :D

És tudod mikor csináltam volna neki szendvicset! ALAP, hogy hoz magával kaját, ha enni akar, nem az enyémet eszi fel.

2023. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!