Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon szégyellem magam. Tény...

Nagyon szégyellem magam. Tényleg nagyon bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Egy iskolában dolgozom egy ideje, elötte itt tanultam, de az igazgató felvett dolgozni.

Szinte mindenkivel tegeződünk, egyedül az igazgatóval magázódunk egyelőre.

Amúgy is bajban voltam ezzel a tegeződéses dologgal, mert tisztelem a tanáraimat és nagyon sokáig tartott amire sziával tudtam köszönni bármelyiküknek is.

Minden alkalommal kérték, hogy tegezzem őket, volt aki már akkor is kérte, amikor még tanuló voltam.

Na de...

Van egy nő az iskolához tartozó másik épületben, irodában, akihez időnként át kell mennem ezzel-azzal.

Kb 40 éves körül lehet, én 25F.

Úgy gondoltam, mivel mindenki ilyen lazán veszi ezt az egészet, ezért megkérdezem tőle, hogy a könnyebb kommunikáció végett nem lehetne e tegeződnünk? (Ezt nem így kérdeztem, próbáltam nagyon óvatosan, udvariasan, tényleg nem akartam megsérteni vagy bármi ilyesmi)

De valahogy nem igazán úgy reagált mint amire számítottam, azt hittem simán rávágja, hogy rendben.

Helyette elgondolkozott egy darabig, aztán.... háááátt... nem tudom.... nem tudom lehet e... tegeződhetünk....

Az is elég kellemetlen volt.

Ma szintén át kellett mennem hozzá és mivel így is furán éreztem magam ettől az egésztől, úgy köszöntem neki, hogy helló.

Ezt se bánta szándékkal, inkább barátságos akartam lenni.

Na erre egy picit kiakadt, mondta, hogy ezt a hellót hanyagoljuk inkább, ezt ne...


Lehet nem nagy dolog, de eléggé lelkis vagyok és most nagyon szarul érzem magam, pedig tényleg távol áll tőlem a bunkóság, udvariatlanság mint olyan...

Úgy érzem nem kedvel vagy nem vagyok neki szimpatikus vagy nem is tudom, olyan fura ez az egész.


Nem szabadott volna megkérdeznem tőle, nagyon úgy érzem, hogy ezzel szúrtam el.

Később mondták nekem mások, hogy tényleg illetlenség volt, mert az idősebbnek, főleg ha nő, neki kellett volna kezdeményeznie ezt az egészet, viszont én tényleg nem gondoltam, hogy ez ilyen nagy dolog a mai világban...


Érdekelne a véleményetek, esetleg hasonló tapasztalata valakinek.



2023. júl. 5. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Idősebb nő, neki kell felajánlania a tegezést, ha kényelmesnek érzi. Láthatóan nem, szóval maradj vele magázó viszonyban, semleges udvarias formában.
2023. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy már megengedte, hogy tegezzem.

Most így ha beállítok magázódva hülyének fog nézni.

2023. júl. 5. 15:45
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok.


Akkor, ha legközelebb beszélsz vele, mondd meg neki, hogy rosszul érzed magad emiatt, és tisztázzátok, megfelel-e számára, ha magázódtok a továbbiakban (és ha akarod, tedd hozzá, hogy sajnálod, ha megsértetted, ha ettől megnyugszik a lelkiismereted, és úgy látod, ő is értékelné a gesztust). Ne gondold, hogy emiatt utál, de valószínűleg ő konzervatívabb és tartja a távolságot, ami érthető.

2023. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Húú de be van feszülve ez a picsa.
2023. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
40 évesen fura, ha inkább magázódna, az azért nem öreg, ti meg majdnem kollégák vagytok.
2023. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
40%

Én csak akkor tegezem az idősebbet ha ő ajánlja fel.

Pl szerintem bunkóság is letegezni valakit ha ő nem mondja.

Ő nem hiszem, hogy kedvel téged maradj csak vele magázódó viszonyban.

2023. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Valóban úgy van, hogy az idősebb nőnek kell felajánlania a tegeződést. Ám ahhoz is baromira frusztrált (hogy szépen mondjam) megszexeletlen p.csának kell lennie valakinek, hogy ekkora hisztit csapjon ebből. Kicsit túlreagálta.
2023. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Na az ilyen iskolai titkárságokon nyugdíjig aktákat tologató fapi**a gizikék gyakran a legostobább tanárokon is túltesznek. Az egyik ilyennel a középsuli végén, már az érettségi után úgy összebalhéztam, hogy szerintem egy hétig nyugtatózta magát utána...
2023. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

"Csak az a baj, hogy már megengedte, hogy tegezzem."


Kénytelen volt, nem szívből tette. Én simán elkezdeném magázni.


Én sem szeretem az illemet, de ahhoz képest, hogy lelkisnek meg udvariasnak képzeled magad, nagyon nem vágod az illemszabályokat.

2023. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Hasonlo koru vagxok es en szoktam kerni a tegezodest

Elmsbeteg a no h ilyen miatt megsertodik


Egyebkent az idosebbnek es vagy nonek illik kezdemenyeznie a tegezodest az illemszabaly szerint


Mostmar ezt is tudod 😁🤣

2023. júl. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!