Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyvárosból kiköltöznél...

Nagyvárosból kiköltöznél kisvárosba max 20km-re, ha nincs elegendő pénzed egy házra, normális telekkel?

Figyelt kérdés

Szeretek kertészkedni, így előny ha nagy portám lehetne, nagy városban nem igazán kapni emberi áron olyan ingatlant ami szép is, alig van vele munka, és telekterület is nagy 1000m2 körüli.


Viszont gyerekkoromtól a legkülönfélébb buszjáratok, villamos vett körbe, rugalmas voltam(siettem a buszhoz elkéstem 20 perc múlva jött volna másik, inkább átgyalogoltam pár perc alatt a villamoshoz ami 7 percenként jár.) Vezetek autót, rugalmas vele az ember ez tény és így nézve semmi az a 20km-es táv, de ha gond adódik a technikával, várhatom a sárga buszt ami bevisz a város csomópontjába, onnan meg szállhatok át gyaloglás után azokra a járatokra ahova elkívánok jutni, ez nekem inkább visszafejlődés lenne.


2023. aug. 11. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Minek koltoznel ki? Veszel egyet opcson es kiadod.
2023. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen, 20 km nem lehet akadály. Bár kertészkedni csak főleg hétvégén lesz időd, gondolom. De szerintem a kert, udvar kárpótol az utazásért.
2023. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Életvitelszerűen laknék benne, ha már kifizetek annyi pénzt.


#2

16 napot dolgozok egy hónapban, kettő munka, kettő szabad, így jut idő valóban értelmes dolgokra.

2023. aug. 11. 20:51
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Simán.

Én megyeszékhely mellett lakom.

5-10 perc a város és KFC, Lidl, Euronics, cukrászda, Unix minden van.

Közben meg ma este is azt szagoltam a baromi nagy teraszomon, hogy a szomszéd bográcsol. 😁😁😁

Legjobb ilyen helyen lakni.

2023. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha tudnak teljesülni bizonyos, kényelmi, illetve praktikus feltételek. Például viszonylag könnyen betudsz jutni a munkahelyre akár a autoval, akár közösségi közlekedéssel,vagy esetleg ott a kisebb városban is vannak számodra megfelelő munka lehetőségek, illetve ha van könnyen megkozelithető hipermarket, üzletek stb. Ha van gyeremek, akkor áll rendelkezésére megfelelő, vagy viszonylag könnyen megközelíthető óvoda, iskola.

Esetleg ha vannak speciális igényeid, például sport, orvosi kezelés stb. akkor az könnyen elérhető legyen.

2023. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
20 km nem sok, autóval gyakorlatilag semmi, de ha éppen nincs, még úgyis élhető lehet. Nagyváros melletti kisváros esetén azért a tömegközlekedés is tűrhető szokott lenni.
2023. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
En nem mert bulizosan elek, igy kocsiba csak ritkan ulok 😅 plusz a belvarosban dolgozok.. kivagyok a dugotol es a parkolas is rohadt draga
2023. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kocsid,költözz.
2023. aug. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Te is így látod? Legfeljebb majd megoldom autó nélkül valahogy.

2023. aug. 12. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Én biztos nem, inkább egy tanya, akár egy rommal, ami ha még nem akar összedőlni akkor tárolóvá, műhellyé alakítható.

Igaz, kertet sem azért akarok hogy "legyen" hanem hogy termeszthessek dolgokat. Pihenni, zöldbe menni itt városon belül is lehet és nem is nekem kell vele dolgozni. Park a neve :)

Ha jobban megy már, szeretnék egy lakást komolyabb terasszal vagy kertkapcsolattal.

Magánház itt lehetetlen, városhatáron belül még mindig bontják őket, a maradék meg egyre drágább.

Városhatáron kívül nem laknek, semmi előnyét nem látom azon kívül hogy van hozzá egy telek, amire meg vannak hatékonyabb módszerek is.

2023. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!