Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb étteremben ( videéki nagyvárosban élek ), nem lehet normális, fantáziadús vegetáriánus ételeket enni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vegetáriánus, néha eszek húst, de jobban szeretem a nem húsos ételeket, egyszerűen jobban esnek, pedig már 25 éves vagyok és 180 cenit/80 kilós srác. Csak kíváncsiságból nézegettem az éttermek kínálatát a neten és mindenhol hús, hús hátán, ráadásul magyaros ételek, amik még inkább leterhelnek. Odalapozok, hogy "kímélő ételek/vegetáriánus ételek" ( mindegyik étteremnél ). Rántott saajt, rántott camember, rántott gombafejek, rántott karfiol éééés over. Na ennyit a fantáziáról.... :S

2016. nov. 24. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert nincs rà igèny. Még a húsevő magyaroknak is a kis százaléka megy el étterembe pènzhiány miatt. Vegàk meg olyan jelentéktelen számban vannak, plàne vidéken, hogy ő értük kar kreatìvkodni.
2016. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem éri meg nekik, nem jönne be a belefektetett költség meg munka.


Képzeld el, hogy naponta max 2-3 ember van, akinek igénye lenne húsmentes ételre, márcsak azért is, mert nem minden nap mennek étterembe, és ha más odamennek, akkor valami "jót" = húsos ételt akarnak enni, húsmenteset lehet otthon is.

2016. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én meg sokáig dolgoztam vidéki éttermekben. Azért, mert a jó szakácsok nem maradnak meg ilyen helyeken. Filléres fizetések, 3 órás bejelentés, heti 6 napon 12-14 óra munka. Aki teheti, inkább vált, vagy elmegy külföldre, ahol meg is becsülik.

Van, ahol a konyhalányt léptetik elő "szakácsként", van ahol úgy keresnek embert, hogy főzni tudó háziasszonyt. Mindegy, milyen a kaja minősége, a magyar megszokta, hogy az éttermekben pont ugyanazt a sza.rt kapja, mint a gyerekek a menzán. (Már bocs mindenkitől.)


Nagyon kevés a nívós étterem, hogy meg is tudják tartani a szakácsot, ott meg olyan árak vannak, amit az átlag nem tud megfizetni.


Így a kreatív, különleges fogások kiesnek, mert az alatt két hét alatt, amíg ott van egy-egy ember, nem tudja azonos minőségben előállítani. Ráadásul inkább csak pályakezdőket sikerül befogniuk, akiknek kell egy év gyakorlat. Azok meg úgy kerülnek ki a suliból, hogy azt se tudják, hogy készül a rántott gomba, vagy ne tapadjon össze a rizs.


A szakemberhiány itt, és ezen a szinten jelentkezik: nincs minőségi étel, nincs választék, többnyire azt a színvonalat se éri el, amit egy átlagos anyuka hétvégén odatesz a család elé.

2016. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként rengeteg vegetáriánus kaja van, ami nincs külön vegaként feltüntetve...

levesek, főzelékek, mártások, köretek, savanyúságok, desszertek, saláták közt.

2016. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: azért ezeket nem lehet "fantáziadús vegetáriánus ételek"-nek nevezni, csak húsmentesnek, de igen unalmasak
2016. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert nem keresik.
2016. nov. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon rossz ez.

Ezért utálok étteremben enni.

Odamegy az ember vegetáriánusként és kiszúrják a szemét egy rántott sajttal.

Vagy ezen kívül választhatsz salátát,amitől ugyanolyan éhes maradsz,mint amikor beléptél.

Sajnos a legtöbb étteremben tipikusan magyar ízlésvilágra épülő kajákat szolgálnak fel,ami távolról sem mondható kímélőnek vagy könnyűnek.

2016. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rá vagyok kényszerítve, pl üzleti tárgyalás miatt ilyen helyre be kell ülnöm, általában kérek főtt rizst, csemege kukoricával vagy zöldborsóval mindenhol van... sült krumpli, párolt zöldségek... még nem jártam olyan helyen, ahol ne lehetett volna megoldani.
2016. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!